Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 март 2012
Мислења
8.338
Поени од реакции
4.752
Абе поентата е - и Фетаи си кажа.
Дали е доволно за Албанците и другите муслимани да поверуваат дека се криви? После заробеното судство, незаробеното судство, еве и Албанка обвинителка кажа исто. Дали треба Али Ахмети да каже? Или повисока инстанца, на пример главниот оџа од Каиро да потврди дека сиве овие малоумници подржувале и барале ослободување на вакви?
Ако Заев за монструозново лажење со случајов не добива ниту една казна тогаш за мене овој случај е класична монтажа, и не само Заев, туку и Мухамед Зекири и многу други.
И да, уште ништо не кажаа што било мотивот за убиствово.
А мене ништо не ми значи дали албанка кажува дека овие се убијците, очигледно е дека неа ја чувале за случајов, ем тоа што викаш албанка е кога таа вика дека се виновни албанците треба полесно да и веруваат, инаку не верувам дека беше почиста од прасето.
Си имам причини зошто се сомневам и мислам дека имам право да не верувам во судството во државава.
Инаку се надевам дека правдата ќе биде спроведена, барем за случајов, дали мене ќе ми се допаѓа или не, не е важно. Убијците треба да си гнијат доживотно во затвор.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Ако Заев за монструозново лажење со случајов не добива ниту една казна тогаш за мене овој случај е класична монтажа, и не само Заев, туку и Мухамед Зекири и многу други.
И да, уште ништо не кажаа што било мотивот за убиствово.
А мене ништо не ми значи дали албанка кажува дека овие се убијците, очигледно е дека неа ја чувале за случајов, ем тоа што викаш албанка е кога таа вика дека се виновни албанците треба полесно да и веруваат, инаку не верувам дека беше почиста од прасето.
Си имам причини зошто се сомневам и мислам дека имам право да не верувам во судството во државава.
Инаку се надевам дека правдата ќе биде спроведена, барем за случајов, дали мене ќе ми се допаѓа или не, не е важно. Убијците треба да си гнијат доживотно во затвор.
А извини овакој ако не е тајна за кога гласаш? За СДСМ или ДУИ? Затој што по овој што си напишал не верују дек за њима си гласал.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.420
Поени од реакции
79.397
Ако Заев за монструозново лажење со случајов не добива ниту една казна тогаш за мене овој случај е класична монтажа, и не само Заев, туку и Мухамед Зекири и многу други.
И да, уште ништо не кажаа што било мотивот за убиствово.
А мене ништо не ми значи дали албанка кажува дека овие се убијците, очигледно е дека неа ја чувале за случајов, ем тоа што викаш албанка е кога таа вика дека се виновни албанците треба полесно да и веруваат, инаку не верувам дека беше почиста од прасето.
Си имам причини зошто се сомневам и мислам дека имам право да не верувам во судството во државава.
Инаку се надевам дека правдата ќе биде спроведена, барем за случајов, дали мене ќе ми се допаѓа или не, не е важно. Убијците треба да си гнијат доживотно во затвор.
Заев кажа има неправилности во постапката. Ќе ја поновиме. Толку му требаше како млади мајмуни да ве превесла. Ја понови постапката без тие неправилности.
Само миљарда пати е пишано на темава ова.

Никаде он не кажал, а ни Зекири, ни никој, дека се невини. Освен толпата која неколкукратно дивееше низ градов и тепаше бабички на авотбуска (помеѓу другото), која вие ја подржувате во нејзините барања - да се ослободат убијциве.

Сите ебани инстанци кажаа со све Фатиме. И старото судство и новото судство.

Сега само некои два тројца од вас, кои ги подржувавте сите гомненици, ќе им биде тешко на душата. Али ќе ќутат. Два-тројца - толку, од сите вас кои дадовте подршка на протестите и убијците (бидејќи протестите беа за нивно ослободување).

Освен неколкумина од една албанска навивачка група, кои рекоа - кој ги ебе, ако се криви нека лежат. Сите други до еден застанавте зад протестите.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
За Сдсм последен пат
Иначе согласују се дек не постои правда у овуј државу. Без разлику како се викал. Дали Алмир, Трајко, Петко на њима најважни им се бизниси и тендери. А за овој што викаш дек си гласал за СДСМ, тој нек ти биде памет за друг пут. И добро размисли дали вреди уопште да гласаш за некој кој те л'же.
 
M

Macedon1um

Гостин
Ако Заев за монструозново лажење со случајов не добива ниту една казна тогаш за мене овој случај е класична монтажа, и не само Заев, туку и Мухамед Зекири и многу други.
И да, уште ништо не кажаа што било мотивот за убиствово.
А мене ништо не ми значи дали албанка кажува дека овие се убијците, очигледно е дека неа ја чувале за случајов, ем тоа што викаш албанка е кога таа вика дека се виновни албанците треба полесно да и веруваат, инаку не верувам дека беше почиста од прасето.
Си имам причини зошто се сомневам и мислам дека имам право да не верувам во судството во државава.
Инаку се надевам дека правдата ќе биде спроведена, барем за случајов, дали мене ќе ми се допаѓа или не, не е важно. Убијците треба да си гнијат доживотно во затвор.
Не е прв пат Заев да лаже додека беше опозиција манипулираше и со Нешковски, Младенов, Диво Насеље па и Смилковско езеро на крај ништо “ново“
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
519
Поени од реакции
783
Целта е дестабилизација на просрпскиот, прорускиот/кинескиот режим на грујо. Платени од јуесеј секако. Пиле не може да прелета преку рсм и косово без да знае бондстил.

Чим не се открива кој е нарачателот, тогаш нарачателот е оној што те владее. Чија колонија сме.? Истово важи и за атентатот на кирчо.
 
M

Macedon1um

Гостин
Заев кажа има неправилности во постапката. Ќе ја поновиме. Толку му требаше како млади мајмуни да ве превесла. Ја понови постапката без тие неправилности.
Само миљарда пати е пишано на темава ова.

Никаде он не кажал, а ни Зекири, ни никој, дека се невини. Освен толпата која неколкукратно дивееше низ градов и тепаше бабички на авотбуска (помеѓу другото), која вие ја подржувате во нејзините барања - да се ослободат убијциве.

Сите ебани инстанци кажаа со све Фатиме. И старото судство и новото судство.

Сега само некои два тројца од вас, кои ги подржувавте сите гомненици, ќе им биде тешко на душата. Али ќе ќутат. Два-тројца - толку, од сите вас кои дадовте подршка на протестите и убијците (бидејќи протестите беа за нивно ослободување).

Освен неколкумина од една албанска навивачка група, кои рекоа - кој ги ебе, ако се криви нека лежат. Сите други до еден застанавте зад протестите.

Седумтемина етнички Албанци кои се осудени за случајот Смилковско езеро се невини, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за весникот „Ди Цајт“.
„Тие неправедно седат во затвор“, вели Заев, но стравува оти објавувањето на „вистината за случајот“ може да предизвика немири во албанската заедница во Македонија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.420
Поени од реакции
79.397
Целта е дестабилизација на просрпскиот, прорускиот/кинескиот режим на грујо. Платени од јуесеј секако. Пиле не може да прелета преку рсм и косово без да знае бондстил.

Чим не се открива кој е нарачателот, тогаш нарачателот е оној што те владее. Чија колонија сме.? Истово важи и за атентатот на кирчо.
Америка ги уби децата и покуша Киро да го убие?
Поише ми се свиѓа теоријата со спикерот од собрание.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.420
Поени од реакции
79.397

Седумтемина етнички Албанци кои се осудени за случајот Смилковско езеро се невини, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за весникот „Ди Цајт“.
„Тие неправедно седат во затвор“, вели Заев, но стравува оти објавувањето на „вистината за случајот“ може да предизвика немири во албанската заедница во Македонија.
И ова DW интервју веќе го зборевме на темава. Со све линк.

Пронајди ја сам финтата! Очигледна е.
и испрати го одговорот во пп и добиј вредни награди!!!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.338
Поени од реакции
4.752
Заев кажа има неправилности во постапката. Ќе ја поновиме. Толку му требаше како млади мајмуни да ве превесла. Ја понови постапката без тие неправилности.
Само миљарда пати е пишано на темава ова.

Никаде он не кажал, а ни Зекири, ни никој, дека се невини. Освен толпата која неколкукратно дивееше низ градов и тепаше бабички на авотбуска (помеѓу другото), која вие ја подржувате во нејзините барања - да се ослободат убијциве.

Сите ебани инстанци кажаа со све Фатиме. И старото судство и новото судство.

Сега само некои два тројца од вас, кои ги подржувавте сите гомненици, ќе им биде тешко на душата. Али ќе ќутат. Два-тројца - толку, од сите вас кои дадовте подршка на протестите и убијците (бидејќи протестите беа за нивно ослободување).

Освен неколкумина од една албанска навивачка група, кои рекоа - кој ги ебе, ако се криви нека лежат. Сите други до еден застанавте зад протестите.
Elhamdulilah vellezer
Drejtesia per te akuzuarit e monstres erdhi!!!
Lenda kthehet ne rishikim te burgosurit se shpejti do te lirohen
Тогаш во својот прфил вака напишал потпрецедателот на СДСМ, Мухамед Зекири
Во превод: Правдата стигна, затворените ќе се ослободат.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.193
Поени од реакции
16.092
Elhamdulilah vellezer
Drejtesia per te akuzuarit e monstres erdhi!!!
Lenda kthehet ne rishikim te burgosurit se shpejti do te lirohen
Тогаш во својот прфил вака напишал потпрецедателот на СДСМ, Мухамед Зекири
Во превод: Правдата стигна, затворените ќе се ослободат.
Не глеам кј пишал дека се невини затворените.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.420
Поени од реакции
79.397
Elhamdulilah vellezer
Drejtesia per te akuzuarit e monstres erdhi!!!
Lenda kthehet ne rishikim te burgosurit se shpejti do te lirohen
Тогаш во својот прфил вака напишал потпрецедателот на СДСМ, Мухамед Зекири
Во превод: Правдата стигна, затворените ќе се ослободат.
Така е!
Ќе се ослободат. И се ослободија! Ги пуштија ли од затвор? Кенкавме ли ние сите заради тоа тука?

Имено заробеното лошо судство на Груевски неправилно го процесирало случајот. У тој период не требало да лежат во притвор. Сега ќе има ново добро судство кај што исправно ќе го решиме случајот!

Никој, никаде не вели дека се невини!
Автоматски споено мислење:

Таа приказна за гласови, е на СДСМ.

Со таа приказна национал-шовинистичките Албанци (па скоро сите), се задоија инстантно. Тие не сакаа да го слушаат Заев што збори (или лаже, сеедно во неговиот случај), туку слушаа тоа што сакаа да го слушнат - убијците се невини. Чекај, па протестираа, тепаа баби по улици за нив. Не може они да се тие стварно. Мора да се српски служби, христијански православен заговор или нешто слично (Вељановски на пример, lol).
Пропагандата на СДСМ (читај DW), им го овозможи тоа задоволство на Албанците - да мислат дека го слушаат тоа што го посакуваат. Па го имаме ова:

Целата (јас мислам од СДСМ генерирана) фама дека Заев рекол оти се невини доаѓа од две изјави/интервјуа.
Едната е на видео и ја има гарант по нетов. Приметив една работа. Памтам дека збореше нешто за тоа како имало неправилности во постапката. -точка- Невини луѓе лежат по затвори - точка- Судството е киднапрано бла,бла

Централната реченица Македонците си ја сватија исто како и Албанците, но таа се однесуваше општо за тоа дека невини луѓе лежат по затвори и се надоврза после со објаснување дека тоа е така заради лошото судство киднапирано и тн.

Втора финта е интервјуто од DW погоре. DW-на македонски сите ја сметаат за партиска испостава на СДСМ. Интервјуто не е дадено за DW и цитатот во насловот никаде го нема изјавено. Прочитајте го текстот и ќе видите. Никаде не вели дека се невини. Измислен е насловот.
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.140
Поени од реакции
20.439
@puno
Како се осеќаш сега откако Заев и неговата пропагандна машинерија свесно и намерно ве лажеа, манипулираа и ве направија магариња во врска со случајов, убедувајќи ве дека не се тоа убијците и дека невини лежат во затвор за случајов? Ве напали како млади мајмуни, за политички поени. :icon_lol:

Барав едно видео од еден собир во Куманово мислам дека беше, каде што Заев кажува дека набрзо ќе се дознае вистината за случајов и дека невини лежат во затвор, ама не можам да го најдам, веројатно е тргнато или е избришан каналот на YouTube, ама веројатно познато ти е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom