Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.319
Играат како до пред 2 дена да мислеа дека не сме дел од првенствово :toe:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Мене овој почнуе да ми личи на шведски акциони. :P :popce:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Замисли нашата прва постава ќе загуби од трета постава на Шведска. Ок, знам што е Скандинавија кога е во прашање ракометот, ама и нашиве беа прилично високо у облаци кога е во прашање квалитетот на македонскиот ракомет.

Гарант второ полувреме, Лазаров, Стоилов и Пешевски ќе дадат се од себе за да не вратат во игра. А ако не биде така, ќе ги повлечат и ќе играме со трета постава и ќе загубиме со двоцифрен број разлика, зошто нели си ги штедиме силите за со Чиле (за со Чилееееееее, а Чиле двапати го победовме). О, Боже.
Автоматски споено мислење:


Ако ми збориш за Ване, чоеков игра на крило, игра на пикер.... од сите позиции ни даде гол!!!
Да не полниме тема, слободно обратете се во порака за Bilbobaggins seoski rukomet masterklas :D :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Не можам да го гледам....ми иде да му опалам три четири шамарчини. И пак нема да му дојде паметот. Овој не е за ракомет!!!
Се сомневам и дека сам си го има направено детето, најискрено.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Ване и голман да го стават мислам дека гол ќе даде, никој бе да го тресне од земја, ракомет ли е или балет.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Нели е срамота за 44 минути Кузмановски и Талевски комбинирано да упатат 2 шута на гол?
Само тоа ќе го пишам.
Не е. И мрежата позади голот има душа, греота е да се избуши. Респект и за двајцата :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.659
Со асистенција од Кузмановски :pos:
Така може само една бедна и минорна ларва да направат која во иднина може да стане еден обичен црв и ништо повеќе. Им ебам све неспособно.

Абе на параолимпијада да не не викнаа?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Нема ни група да поминеме.... Катастрофа играат.
 
C

CoolIris

Гостин
Така може само една бедна и минорна ларва да направат која во иднина може да стане еден обичен црв и ништо повеќе. Им ебам све неспособно.

Абе на параолимпијада да не не викнаа?
На тренинг во Египет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom