La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.953
Поени од реакции
25.260
Ептен ми се допаѓа Севиља на Лопетеги. Секоја чест, стокмена екипа која ретко греши и ретко прима голови. Не знам што им се случи со Челшит втората, но јбг се дешава. Единствено место каде што шкрипат им е напаѓачката. Таму да земат нешто поасално и топ ќе бидат.
Од друга страна мислам дека погрешија Виљареал со Емери. Со Каљеха лани многу подобро изгледаа, а беа играчки многу послаби. Ќе видиме како ќе се покажат понатака, но не ме радува воопшто играта, иако резултатите не им со лоши.
Нити Виљареал згрешија со Емери нити Севиља се јаки сезонава како што беа минатата сезона.
Обратно од кажаното.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.229
Суарез го постигна осмиот погодок во Ла Лига за Атлетико оваа сезона.

Најдобар стрелец за Барселона е Меси со 7.

Суарез до пред овој меч имаше одиграно 737 минути за Атлетико.

Меси до сега има одиграно 1215 минути за Барселона.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Суарез го постигна осмиот погодок во Ла Лига за Атлетико оваа сезона.

Најдобар стрелец за Барселона е Меси со 7.

Суарез до пред овој меч имаше одиграно 737 минути за Атлетико.

Меси до сега има одиграно 1215 минути за Барселона.
Овај пост требаше во фан клуб Барселона да го пишиш :rolleyes:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Последниве три утакмици (не сум сигурен за Гранада) се вадевте во последни минути. Од 100% неискористени шанси на противникот, им праевте контра и зголемувавте на два гола предност. И со Елче курто ве спаси од пораз 90+. Ви го нема јакиот реал како против Атлетико кој кутриот од комплекси губи не ради то што е послаб.

Два бода предност и две утакмици мањак. Атлетико има потежок распоред и криза во офанзива. Феликс невидлив последниве 3-4 натпревари.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Барса киксна со Еибар, Реал со Елче, Атлетико тепа 1:0 со еден шут на голот и тоа Суарез го постигна, па годината не можеше подобро да заврши.
Среќна Нова дечки утре можи нема да сум во состојба да ви честитам, ај лавју :backa: 1v9b41.jpg
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Последниве три утакмици (не сум сигурен за Гранада) се вадевте во последни минути. Од 100% неискористени шанси на противникот, им праевте контра и зголемувавте на два гола предност. И со Елче курто ве спаси од пораз 90+. Ви го нема јакиот реал како против Атлетико кој кутриот од комплекси губи не ради то што е послаб.

Два бода предност и две утакмици мањак. Атлетико има потежок распоред и криза во офанзива. Феликс невидлив последниве 3-4 натпревари.
Со ова болдираново, штотуку ја опиша играта на Атлетико на барем 10 од 15 утакмици сезонава.

Феликс никад не ни беше видлив подалеку од периферијата на Мадрид, малку го преценивте за квалитетите, има уште фурни да јаде.

п.с. чесито титула Атлетико.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Следниве утакмици Атлетико игра со Алавес, Билбао, Севиља, Еибар, Валенсија. После на гости во незгоден Кадиз па против препородена Селта. на секои три дена фудбал. Овде ќе има минимум два кикса.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Следниве утакмици Атлетико игра со Алавес, Билбао, Севиља, Еибар, Валенсија. После на гости во незгоден Кадиз па против препородена Селта. на секои три дена фудбал. Овде ќе има минимум два кикса.
Сите ќе ги скиниме
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Се надевам дека ќе ротира повеќе. Лоди, Тореира, Кондогбиа и Витоло немаат фуднал поиграно сезонава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom