Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Канцер фудбал, во трета лига има побрза потечна игра со жар, дно

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Се изнамафтаа со рацете од покажувања на кого да му се подаде, кој кого да маркира...
Најлошо движење без топка има тимов, а за тоа највиновен е Артета, исто и за селекцијата на играчи, Вилијан и Еди не се на ниво да се стартери во франција 2 не пак во премиер лига. А да и Елнени ќе го заборавев, еве зошто беше турција на позајмица, никаков импакт нема а игра на една од најбитните позиции.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Се изнамафтаа со рацете од покажувања на кого да му се подаде, кој кого да маркира...
Најлошо движење без топка има тимов, а за тоа највиновен е Артета, исто и за селекцијата на играчи, Вилијан и Еди не се на ниво да се стартери во франција 2 не пак во премиер лига. А да и Елнени ќе го заборавев, еве зошто беше турција на позајмица, никаков импакт нема а игра на една од најбитните позиции.
Не го заборавај и Пепе.
Не знам у првите 20 минути дали играл нешто, ама од 20та наваму, а прими топка, знаеш дека акцијата е усерена. Абе еден успешен дриблинг да имаше, еден, а цело време пробува да дрибла...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Ова не е Арсенал, толку. Нејќам да го гледам ваков. Толку грешна политика, грешни играчи, грешен менаџер... Овде треба драстични измени. Се надевам поразот од Сити ќе биди последен за Микел.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Јас не знам што се толку вашиве трпеливи со Артета. Да имате некое позитивно поместување ќе разберам, ама ова е целосна спротивност од тоа што го знам за Арсенал. Уште по овој пораз треба да го набркаат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
И уште 300 минути да играат, пак нема гол да дадат од игра. И на самиот Артета му е јасно дека не е квалитет за ПЛ. Не знам како уште има навивачи што го поддржуваат. До вчера криви ви беа Белерин и Џака, гледам ништо не се промени кога ги нема.

Доста наоѓате кривци, има само еден и единствен одговорен за ситуацијата.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Нов договор за Артета, фантастична игра

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Ako pobedat konkurentite pod nas, prv pat vo Premier Ligata posle 14 kola nie bi bile mesto nad Relegation zone.

#ArtetaOut
 

Kajgana Shop

На врв Bottom