Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
4 октомври 2019
Мислења
453
Поени од реакции
762
Decki se javiv vo ambasada za da si go zemam drzavinatvoto mi rekoa od 10-13 casot togas izdavale, jas ke pristignam deka 10 vo skopje, kako sto znam prvo se odi tamu ti davat brojceza uplatnicata nekoe pa odis vo uni banka da platis 25 evra i se vrakas so uplatnicata i slikicki da si go zemes,, dali se stignuva toa se do 13 casot nekoj so iskustvo
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Decki se javiv vo ambasada za da si go zemam drzavinatvoto mi rekoa od 10-13 casot togas izdavale, jas ke pristignam deka 10 vo skopje, kako sto znam prvo se odi tamu ti davat brojceza uplatnicata nekoe pa odis vo uni banka da platis 25 evra i se vrakas so uplatnicata i slikicki da si go zemes,, dali se stignuva toa se do 13 casot nekoj so iskustvo
Da ne ke a kupuvas ambasadata pa normalno deka se stiga uplatnica e
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Znam, no ima guzva po banki,zatoa prasuvam sekade vo banka se ceka po pola saat i poveke, po sto dodeka stignam ambasada ke me najde 10:30 ako ima guzvi i tamu i zatoa prasuvam nekoj so iskustvo
Ако си толкав баксуз па да ти се погоди гужва насекаде!Се е можно.Јас на пример откако уплатив после саат ипол чекање пред банка, едвај во заден час стигнав во конзулат.Ама немај гајле, стои тоа бе ти бега и друг ден!:).Ај сеа да не замараме, луѓево си чекаат указ.Само напред!
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Dali ima nekoj info telefon od bugarski konzualt vo bitola ( na 047 202 963 nikoj ne se javuva ). Treba da se podignat ukazi od tamu, pa sakam da prasam dali treba da se nosi nekoj dokument i nesto drugo, za da se spremam so vreme....
Jas nosev 2 kopii od pasos, i bidekji sum vo megju vreme vencana sluzbenickata od kozulatot mi barase i vencanica prevedena na bugarski, srekja nosev so mene pa ja preveduvav vo Bitola trckanici se za da si go zemam ukazot.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
43
Поени од реакции
85
Za sho be takvi crveni bukvi od ak'l me izvadija...ccccc... Kje vidat oni.
Ne mozam da zakacam screenshot poradi nekoja pricina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom