Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
kazete mi sto e loso da ti e pisana adresata na ziveenje vo sofija od kolku vo blagoevgrat ili kjustendil?
Нема разлика.Освен ако Благоевград или Ќустендил ти е поблиску за патување кога ќе треба да завршиш некоја работа.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Vi se cudam kako se karate ko da ke nema ukaz da dobiete,1 den nemase ukaz i odma diveenje,ke ima ukazi ke dobieme site nekoj mesecov nekoj drugiot mesec stoe tuka e...vi pisav pogore ili ima pauza posto stignaa do maj ili ke pocnat od 1
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Постои ли начин за вадење на сигурно негативен Pcr тест, сакам да започнам постапка за пасош во Бугарија. Ако знае некој нека пише во порака. Поз
 
Член од
11 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
28

Eve ti najtocno.
Neznam bas Dali e najtocno ova na grupata na Fb ima covek koj kazuva deka mu e smeneto a bil

Sent from my iPhone using Tapatalk
Denes proveriv i vidov deka mi e smenet statusot i vekje sum na polozitelna !!! Ne znam koga tocno se promenil , posleden pat proveriv okolu 15 noemvri i ne bese smenet.
Koga bese na intervju?
Автоматски споено мислење:

Denes proveriv i vidov deka mi e smenet statusot i vekje sum na polozitelna !!! Ne znam koga tocno se promenil , posleden pat proveriv okolu 15 noemvri i ne bese smenet.
Koga bese na intervju?
Автоматски споено мислење:


Eve ti najtocno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znaci pred nedela dena im se smenili vo Finalna na tie sto bile na intervju na 15 april 2019, a tuka imame na tabelata seuste ljugje od MART mesec, toa me buni. Odat po red ili?
Автоматски споено мислење:

Koga bese na intervju?
Автоматски споено мислење:


Koga bese na intervju?
Автоматски споено мислење:


Znaci pred nedela dena im se smenili vo Finalna na tie sto bile na intervju na 15 april 2019, a tuka imame na tabelata seuste ljugje od MART mesec, toa me buni. Odat po red ili?
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Komsija moj go odbile petokot za bg pasos so nema kategoricni dani na finalna bil,preku pradedo so potvrda od lazar,odneseni dol dokumenti pak poteklo gevgelija,ne setase mnogu poz eu nemal kazni :) sto bi rekle od (k*r keif go odbile)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Komsija moj go odbile petokot za bg pasos so nema kategoricni dani na finalna bil,preku pradedo so potvrda od lazar,odneseni dol dokumenti pak poteklo gevgelija,ne setase mnogu poz eu nemal kazni :) sto bi rekle od (k*r keif go odbile)
Razliki ogromni godini preziminja iminja datumi ..... Osuduvan ovde vo mk .... Lekarskooo se moze da bide pricina ... Cisti sumljam deka taka e odbien ...
 
Член од
2 јануари 2020
Мислења
9
Поени од реакции
5
Promena od dopolnitelna posle 11 meseci vo finalna proverka so dostaveni dopolnitelni dokumenti vo sofija izvodi i potvrda.
Kolku se ceka sega finalna proverka (po vtor pat)
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Luge 4 meseci od intervju bitola za bg drzavjanstvo nemam broj na prepiska . Dali e mozno da ne e venesen uste vo sistem pozdrav so sreka na site umrev od dosada da izleze brojceto posle ke mi olesni malko

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Luge 4 meseci od intervju bitola za bg drzavjanstvo nemam broj na prepiska . Dali e mozno da ne e venesen uste vo sistem pozdrav so sreka na site umrev od dosada da izleze brojceto posle ke mi olesni malko

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Posle 18 meseci zadolzitelna pa 5 finalna pa 8 meseci potpis haha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom