Најекономично греење и ладење

Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Nosacite se praveni specijalno za ova i ne mi izgleda na fotomontaza.
I sve bi bilo vo red ako motorot bese svrten obratno t.e da zima vozduh od podrumot a izduvot da go frla nadvor od podrumot. A on ja zakacil bas kako sto netreba.

Сега бар ќе имаат информации од прва рака, од подземје
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Не си го прател на нивниот форум.
Беше толку убеден, сам повеќе се убедуваше, дека низ подрумот стално има голема кубикажа, голема размена на воздух- провев. Море му објаснуваа, го разубедуваа ...
На крај му рече некој " ај пробај па ќе ни пренесеш искуство ".
Е сега,, не сакам да се навратам на " болна тема ", ама треба да прашам.
Фотомонтажа е или е верно.
Не мислев дека колегата го направил, он најверојатно само го препратил.
И вика солидно је топао.

Тоа "топао" иде дел од земјата и дел од становите. (Неговиот стан?) А ако грее со таванска клима, а подот е негов ќе му одзема температура од подот надворешната. Така да иако топло на спратот, уште помраз ќе е подот.

Како кај оние што живеат на прв спрат, а под нив паркинг места отворени без врата. Па уште и ламинат ако има, може и мраз да се појави некоја вечер. За мувла ич да не правиме муабет.
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Jas ne sum nikakov diler na klimi ni prodavac ni pak imam nekoj pridobivki od toa ednostavno site ovde pisuvaat za svoite klimi pa i jas pisuvam ni sum izlazal ni sum nesto dodal ni pak izlazal,i ti e velicis tvojata mitsubusi i na Zlatko bidejki gledam imate isti jas ne sum fanatik i da sedam po cel den na forumot, vcera si pisuval posle toa eden kup komentari a jas se vkluciv posle 20h gledam deka si kontra sekogas kon drugite brendoe samo Mitsubisi go priznavas za brend.
Ниту митсу го величам ниту сум контра другите брендови верувај ми едноставно само ме интересираше.Значи златко измерил ваке
издув 47ц.усис-28 брзина на проток 510 потрошувачка 800в. при надворешна 2ц.
1.2x19x510=11628:3600=3.23кв.топлина 3.23:0.800=4.03 cop
Ако ти имаш издув 40ц.-усис 28ц. брзина на проток 750 потрошувачка 1.1кв.
1.2x750x12=10800:3600=3кв.топлина 3:1100v.=2.72 cop
Значи во примеров ти го загреваш станот од 80кв.со помалце киловати(3кв) од златко(3.23кв) затоа што твојот стан има помалце топлотни загуби а не затоа што ти била појака климата како што велиш ти.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
48
Поени од реакции
46
Ednata gree g tech sega ja zabelezav duva ladno na 23 postavena posle ja pokaciv pak isto, imam dve ednata dobro gree drugava pocna da duva ladno..
 
Последно уредено:
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Корисно искуство, колку е битна монтажата, клима МИДЕА


"" Jedan update na probleme Midea Mision 9 i 12 klime. Svi problemi opisani na stranicama 1120-1160 da ne ponavljam dosta clanova ovde zna o cemu pricam. Dosta stalnih clanova ovde me je ubedjivalo da je sa (problematicnom klimom Midea 12) sve ok ali da mi nevalja izolacija i zato neradi kako treba ili kao ostale. Ukratko imam dve iste Midee klime samo jedna 9 (radila i radi super) i 12 koja je radila na maximum 1790w ,ledila zebrasto ,defrostirala na svakih 20min kad je minus i magla ,nije mogla da ugreje prvo 43m2 uopste za sta je bila planirana a posle jedva i 28m2 (kad sam zatvorio vrata od spavace) na 20c,bukvalno smo se smrzli a i smrzo sam se ja kad sam dobio januarski racun 20280d za struju 7-8 februara (1240 skupe i 741 jeftine ukupno sva struja izgubio sam papir koliko je tacno potrosila 12 negde oko 980kw valjda a 9-ka oko230kw)i tad je klima ugasena a vracena carobna pec i milina.Nisam dalje ucestvoavao na forumu prvo sam otisao u inostranstvo da radim na mesec dana zatim korona pa nisam mogao da se vratim ........pa ostao i deo leta tamo da radim do pola jula...... i evo sad opet dodje zima i odradio sam godisnji servis klima . U toku leta sam razgovarao sa vise dobrih majstora za klime(i preko i ovde) oko mog problema gde su mi svi rekli da sa tom klimom nije nesto ok a samo jedan (Bojan) je rekao kolika ti je duzina cevi instalacije i na kojoj je visini postavljena klima i jel vakumirana i ja mu kazem neznam za duzinu cevi al za visinu znam oko160-170cm ispod spoljnih stepenica bukvalno paralelno sa unutrasnjom samo nize al ima vazduha dosta a dal je vaskumirana to neznam ovlasceni servis je postavljao ,kad sam dosao kuci izmerim cevi onako u krugic smotane kad ono oko 160cm napolju plus ono unutra kroz zid 25-30cm znaci ukupno ispod 2m.Javim se coveku preko na viber i on kaze za Midea Mision2 klime fabrika propisuje 3m instalacije a najbolje rade na 4m i sto ti je nize klima zemlji vise je na vlazi i cesce radi defroste pogotovo kad je velika vlaga i magla,i kaze mi da si zvao uvoznika za Srbiju i da su videli manje od 2 m cevi(ili manje od 3m nebi ti garanciju priznali).Sad kad razmislim Midea 9-ka je na 3,3m od zemlje i ima 4,7m instalacije i radi fenomenalno i sad i prosle godine .Pre mesec ipo dana spoljna jedinica 12-ke se razlabavila i nagnula na jednu stranu pa sam probao da dotegnem al se sve tiple okrecu u zidu pa sam pozvao servis koji mi je ugradio da to resi a i da dodju za godisnji servis zbog garancije (a servis da se useres 15 min samo mi prasinom napunio celu kucu a ode 5000) pa sam tom prilikom ulozio zalbu vlasniku da klima lose radi ,defrostira na 20min ledi zebrasto,radi punim gasom,racun da se smrznes i sve ono sto je bilo tokom prosle zime i da je bukvalno spoljna pala i drzi se na drvetu kojom sam je podupro i jos sam rekao da na klimi ima samo 2m cevi a mora 3 po uvozniku.....i dogovorio se da ekipa dodje i resi to .Pre nego sto su dosli kupio sam navojne sipke i matice i flah da mi klimu prebace iznad ploce da izbuse pa da provucem sipke sa potkrovlja na 3,2m posto ovde svakako u blok nisu mogli tiplovati vise jel su vec prvi put busili 7-8rupa i nije drzalo .Kad su dosli momci koji su ugradili hteli su da samo dotipluju i to je to ali sam insistirao da je prebace gore i da se doda jos 1,2m cevi i da cu to da platim .Uradili su to (nisu nista naplatili zbog toga sto mora 3m cevi i sto je verovatno klima otpala ) vakumirali ponovo i od tada znaci zadnjih 20 dana KLIMA RADI SASVIM DRUGACIJE FENOMENALNO i na minus 4 i magla odrzava 23c sa svega 430w na ovih 28m2 ,defrostira kad je bas magla i vlaga velika ona kao rosulja (nit kisa nit magla a pada nesto sitno) na sat ipo ,greje uocljivo bolje ,izduv mnogo topliji a nakon defrosta ne prelazi 1352w(to je max snaga na meracu) a nakon 5 min smanjuje na 800-600 pa drzi na oko 450w narednih 15min pa poveca na 600-670w par minuta i odmah vrati na 460-440w (radila non stop na 1600-1750w na istom minusu prosle godine).Hvala majstor Bojanu na savetima jedini koji je pogodio sta joj je bilo.Svi koji su mi govorili da je problem do izolacije nisu bili u pravu ,izolacija je ostala ista ALI KLIMA SE PREPORODILA. Razumem ja da je izolacija bolja ona bi jos bolje radila ali i ovako sam prezadovoljan sa ovom klimom sad a verovatno i sa racunom koji ce doci (potrosila je za zadnjih 15 dana novembra SAMO 146KW a za ovih 5 dana decembra 51kw do sad oko 10kw dnevno a danas se i gasi skroz na 23c nemoze da modulira ispod 260w na koliko je danas radila na odrzavanju 23c) .Zakljucak je da je Midea Mision 2 klima odlicna klima za 450e iako je kinez ali da ta klima nije za vise od 30m2 prosecno izolovanog prostora pogotovo kad je minus i magla napolju.U spavacu sobu imam kalolifer (za sad necu da otvaram vrata i probavam dal ce da ugreje prosle godine sam sobu zeznuo budjem ,vlagom i kreceno se sveze pa ne zelim opet da pokusavam) koji samo nocu na jeftinoj struji ukljucujem cisto da drzi na 18c da mozemo spavati dok ne uzmem jos jednu klimu neku 9 Mideu mision kao ovu 9-ku sto imam ili Gree invetrera mozda ako budem imao para gree muse 9 preko je bas dosta ima video sam a i video sam da u kutiji spoljne dobijes i 3m instalacije sa holenderima i komunikacioni kabal sve onako sa izolacijom gotovo bukvalno mozes sam da je montiras samo da je neko vakumira.
Menjao Nelezr : 05.12.2020. u 21:23 ""
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
8.060
Кој сака бизнис, еве идеја. Се што е потребно:


една фејсбук реклама:
Се сомневате дека вашата клима не работи добро?
Очекувате повеќе топлина но не успевате да се затоплите?
Дали вашата клима влегува често во дефрост?
Вашиот сервисер одбива да направи преглед на работа?

Ние ќе ви одговориме на овие прашања за 30 мин.


Не се зафркавам туку озбилен сум, многу луѓе би се спасиле доколку би ги имале овие мерачи за да видат дали климата им работи добро. Добра промоција ќе значи и добра продажба.
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj mozi da mi POMOZI mi trebaat fabricki parametri za TERMOFLUX INTERIO 20 kotel na peleti . Fala
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
ДОПОЛНЕНИЕ ОД ИСТИОТ КОРИСНИК, да имате претстава, да немате вакво искуство


Ne nisu dopunjavali ni oni prvi sto su premestili vislje i produzili cevi nedelju dana pre ovih drugih za servis i ciscenje koji su samo oprali unutrasnje filtere i masku,krilce i kompresorom izduvali hladnjak unutrasnje (napravili haos u kuci od prasine i sj...zid curilo je nesto pa ostala fleka ) a turbinu nisu ni prali i dalje je prasnjava(vidim kad upalim lampu i uperim u turbinu dok stoji na defrostu ),samo naprskali neko sr.. po njoj iznutra i uzeli 5000 za dve klime lupili pecat i to je to. Na zahtev da prekontrolisu dal ima dosta freona serviser je otisao napolje na spoljnu 12-ku i rukom montirao manometar gde je prilikom srafljenja holendera jedno 5 sekundi sistio freon napolje dok nije zavrnuo .Kaze evo vidi ima 32bara i to je ok i onda jos jedno 5 sekundi dok je skidao holender freon je sistao napolje i to je to ruka mu se smrzla .Na moje pitanje koliko je izaslo freona kaze majstor nista 5g nebitno, ja ga pitam kakve veze ima pritisak freona dok klima radi na mximumu(stavio na 30stepeni da pici ) sa kolicinom freona kaze nista ti nebrini to je super??? .I dalje sad klima pre defrosta blago ledi zebrasto prvo al mnogo manje nego pre pa onda cela bude bela ali sad radi i po dva sata na minusu i magli fenomenalno i dobro greje i malo trosi,defrosti normalni kao i na 9-ki a sve ostalo isto osim duzine cevi i visine spoljne za vakumiranje pre neznam al sad su vakumirali predamnom jedno 3-5minuta(izolacija kuce ostala ista kao i prostorija koja se greje).Sta se tacno desilo pre servisa neznam ali je ovo sad sasvim druga klima.Da dodam da mi je jedan majstor pre par dana u Zemunu rekao da neki majstori kad je kratka cev nece da vakumiraju nego samo ispuste vazduh iz cevi tako sto prvo odvrnu ventil na debljoj cevi pa onda holender na tanjoj dok nekrene freon napolje pa zavrnu holender i onda odvrnu ventil na manjoj cevi ali da to nema veze sa vakumiranjem.
Menjao Nelezr : 05.12.2020. u 22:30
____________________________________________________________________________

Provera freona u rezimu grejanja glupost.
Odzracivanje samo po sebi glupost a sa odvrtanjem holendera necu ni da komentarisem.
Tebi su napunili ili dopunili tu klimu.
Prekratke cevi niska spoljna itd ne mogu da imaju te simptome.
Zebrasti izmenjivac je 100% simptom curenja/nedostatka gasa.


____________________________________________________________________________


Ako se ne varam rekosmo mu vec ovde da je to sigurno do nedostatka gasa...skoro sam pa siguran da sam barem ja to spomenuo.

Bas kako zoxor kaze, nista od toga sto si spomenuo nema veze sa takvim ponasanjem klime, nego bas klasican simptom manjka gasa.



____________________________________________________________________________


Oni prvi sto su premestali klimu i produzili cevi osim toga nista nisu radili sem sto su sa vakum pumpom vakumirali mozda do 5 min ne duze i to je sve a ja sam svo vreme bio napolju sa njima i nikakav gas niti bocu nisam video a i sami su rekli da se do 5m cevi klima ne dopunjava jel fabricki ima gasa za toliko_Ovi drugi sto su bili za servis i ciscenje unutrasnje jedinice zbog produzenja garancije imali su samo jednu torbu alata i kompresocic i nista osim tog ciscenja i izduvavanja nisu radili a dal je nesto oko elektronike radio neznam znam da je dnevna bila puna prasine i da je samo neka dva konektora raskacio kad je skida prednja vrata od klime. Sto se tice naplje provere freona samo je iz kola doneo manometar (dva spojena onako i mislim da tri creva ima ) i jedno crevo spojio na deblju cev onaj deo za vakumiranje i rekao evo vidi 32bara to je ok i klima je unutra radila podesaena na grejanje na 30 stepeni znaci vrtila na max. Nista nisu dosipali niti su iz auta iznosili neku bocu ili tako nesto bio je max 2min na spoljnoj jedinici i to je to.Svakako klima mnogo bolje radi od kad su je prebacili vislje i kad su produzili cevi i vakumirali a ovi drugi su samo oprali malo unutrasnju ,e sad sta je tacno tu bilo neznam.Sad cu postaviti sliku da vidis da je i dalje zebrast izmenjivac ali radi super u odnosu na proslu zimu a ako je zebrast izmenjivac i dalje znaci i dalje nema gasa dosta il sta .Zasto neizbacuje gresku da nema dosta freona ima samodijagnostiku zar ne.

___________________________________________________________________________

Nisam to znao, video sam preko u Svajcarskoj da ima dosta tih muse,viola,a najvise samsung digital inverter .. (i nekih comfi posle video na netu da je to midea ali za norvesko trziste za ekstremne uslove) i duva ko luda vruce nisam nesto primetio da se gasi kad naduva al sam mislio kao i inverter kad naduva dovoljno i kad nemoze da modulira ispod granice gasi se i ona posto se nekad gasila dok smo radili (suva gradnja kao montazna 60m2 oko8x8 jedna prostorija 2,4m visine 15cm sivi stiropor spolja i rigips sa vunom iznutra i na plafonu dole pod kao brodski sa nekom penom ispod dasaka jedno 7-8cm, samo jedna klima spoljna temp bila oko 7-8c unutra 25c da riknes koliko je toplo za rad ) .Gledao sam pre par dana na netu tu muse kao to je zamena za violu kao G10 tehnologija pa reko da nju uzmem, viola profi je dobra ima je moj pasanac 12btu radi ok trosi oko 350kw mesecno nekih 35m2 greje, dobro izolovana kuca . Onda cu uzeti jos jednu Mideu 9 kao ovu sto imam i bar znam da radi ok a i radice sigurno u 14m2 na 21c to je ok za spavacu sobu.
Menjao Nelezr : 06.12.2020. u 01:09

___________________________________________________________________________

Kako se meri freon ,tj kako se dopunjava na meru ukoliko je bilo curenje ,znam da se boca meri na vagu ili sa menzurom.Da li moguce dopuniti samo preko manometara tj pritiska
Nedovoljno freona u uredjaju je naravno izazvano curenjem istog.
Da bi se curenje otklonilo po pravilu treba pretociti zaostali gas, otkloniti curenje izvakumirati pa napuniti ga na meru.
Kolicina freona se meri odgovarajucom vagom. Za menzure ne znam da li postoje za R410 i R32 ali cak i da postoje oni su male zapremine nema nekog smisla da se koriste za split sisteme.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2017
Мислења
272
Поени од реакции
394
Ме интересира дали администраторот на странава ќе воведе посебен подфорум за клими, бидејќи овде наместо да се коментира за економично затоплување, 90% од муабетите се за набавки, цени и монтажи на клими.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
АКО НЕКОМУ МУ ЗАТРЕБА, за ГРЕЕ тех. документи. Превод се уклучува кај мене.




"" Pored šifre moras da gledaš i Product Code..
Npr , lomo regular imas model s dva product coda , iako nose istu oznaku modela..
Razlika izmedju njih je da je jedan s grijačima a drugi bez...



Product code obicno razdvaja isti model po nekim dodatnim funkcijama ,opremi , nema razlika u samom hardveru a imaš ga na kutiji proizvoda i na UJ i na VJ.. ""


ЗА ДЕФРОСТИНГ КАЈ ГРЕЕ
_______________________________


Condition and process of defrost:
When duration of successive heating operation is more than 45 minutes, or accumulated heating time more than 90 minutes, and one of the
following conditions is reached, the unit will enter the defrost mode after 3 minutes.
(1). T outdoor ambient > 5°C(41°F), T outdoor tube≤-2°C(28.4°F);
(2) -2°C≤T outdoor ambient < 5°C(41°F),, T outdoor tube≤-6°C(21.2°F);
(3) -5°C≤T outdoor ambient < -2°C(28.4°F), T outdoor tube≤-8°C(17.6°F);
(4)-10°C≤T outdoor ambient < -5°C(23°F);, T outdoor tube-T compensatory ≤ (T outdoor ambient-3°C(5.4°F))
(5)T outdoor ambient < -10°C(14°F), T outdoor tube-T compensatory ≤ (T outdoor ambient-3°C(5.4°F))
(after energizing, T compensatory=0°C(32°F) during the first defrosting; if it is not the first defrosting, T compensatory is confirmed by T outdoor
tube of quitting last defrosting: a. when T outdoor tube > 2°C(35.6°F), T compensatory=0°C(32°F); b. when T outdoor tube ≤ 2°C(35.6°F),
Tcompensatory=3°C(37.4°F))
At that time, the indoor fan stops and the compressor stops, and after 30 seconds the outer fan will stop, and then after 30 seconds,the fourway
valve will stop. After 30 seconds, the compressor is initiated for raising the frequency to defrost frequency.When the compressor has
operated under defrost mode for 7.5 minutes, or T outdoor ambient ≥ 10°C, the compressor will be converted to 46Hz operation. After 30
seconds, the compressor will stop. And after another 30 seconds, the four-way valve will be opened, and after 60 seconds, the compressor
and the outer fan will be started, the indoor fan will run under preset cold air prevention conditions, and H1 will be displayed at temperature
display area on the display panel. Defrost frequency is 85Hz.


Cold air prevention

The unit is started under heating mode (the compressor is ON):
① In the case of T indoor amb. <24o
C: if T tube≤40o
C and the indoor fan is at stop state, the indoor fan will begin to run at low speed
with a time lag of 2 minutes. Within 2 minutes, if T tube>40o



C, the indoor fan also will run at low speed; and after 1-minute operation



at low speed, the indoor fan will be converted to operation at preset speed. Within 1-minute low speed operation or 2-minute non-
operation, if T tube>42o
C, the fan will run at present speed.
②In the case of T indoor amb. ≥24o
C: if T tube≤42o
C, the indoor fan will run at low speed, and after one minute, the indoor fan will be
converted to preset speed. Within one-minute low speed operation, if T tube>42o
C, the indoor fan will be converted to preset speed.
Note: T indoor amb. indicated in ① and ② refers to, under initially heating mode, the indoor ambient temperature before the
command to start the compressor is performed according to the program, or after the unit is withdrawn from defrost, the indoor
ambient temperature before the defrost symbol is cleared
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2016
Мислења
40
Поени од реакции
18
Aircon.mk dava daiseki 9 ras16 za 74000 den. Duri za neveruvanje bidejki na drugi mesta e po 100000den ili e nekoj marketinski trik i lazat (ne deka ne e mozno no vo nasata cudesna zemja vo poveketo slucai e taka). E sega sto e popametno toshiba daisekai 9 ras 16 ili gree amber 18ka. Stanuva zbor za 80m2 so izolacija 10ka stiropor i aluminiumska stolatija da go gream so edna 18ka i edna 12ka dilema mi e 18kata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Aircon.mk dava daiseki 9 ras16 za 74000 den. Duri za neveruvanje bidejki na drugi mesta e po 100000den ili e nekoj marketinski trik i lazat (ne deka ne e mozno no vo nasata cudesna zemja vo poveketo slucai e taka). E sega sto e popametno toshiba daisekai 9 ras 16 ili gree amber 18ka. Stanuva zbor za 80m2 so izolacija 10ka stiropor i aluminiumska stolatija da go gream so edna 18ka i edna 12ka dilema mi e 18kata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Како избор и модел јас лично DAISEIKAI би избрал.
Дали во Аиркон е добар моделот ???
AMBER сигурно дава доволно топлотна моќ.
ЕВЕ ШТО ПИШАЛЕ КОМШИИТЕ, НАШИТЕ СОГРАЃАНИ СЕ НАДЕВАМ ЌЕ ТИ ОДГОВОРАТ ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО


Amber i Ucrown su nazivne 12ke ,hardverske 18ke prije svega , dosta jače klime od tih koje već imaš , obe će s lakoćom grijati taj prostor koji ako je izoliran mozda su ti modeli i malo previše...

Obe imaju isti sistem rada kao Muse i Gtech koje već imaš, pri vanjskim u plusu rade s on off režimom i visokom T na ispuhu , pri nižim spuštaju se do nekih 400-500w , ali isto s jako toplim ispuhom..



Sad razlike izmedu te dvije u tvom slučaju ukoliko je samo snaga grijanja u pitanju i nema neke.. Kod obe je dvostepeni/dvicilindrični kompresor..
Ucrown UJ je malo ekskluzivnije uradjena , mozda neka opcija tu i tamo , da jedna ima druga nema , sad ne znam koliko ti je to bitno... ""
____________________________________________________________________________________

"" Neki modeli idu jako nisko, neki su programirani da ne idu. Hansol ide ispod 100 w, kod nas u BiH je bila rasprodaja bila i mnogi su se iznenadili i potvrdili taj podatak. Lomo Economical/Lomo Best Buy ide na 180(imas to na forumima brojni su rekli), Gree Amber(ne nordic, vec klasicni) isto tako jako nisko ide. Lomo Regular sam hvatao na 320w u kontinuitetu. Itd itd
Nije bas da ne mogu nic nisko, jednostavno su neke programirane da forsiraju topliji ispuh. Btw elektroniku rade u zajednickoj fabrici sa Daikinom.. ""
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
Како избор и модел јас лично DAISEIKAI би избрал.
Дали во Аиркон е добар моделот ???
AMBER сигурно дава доволно топлотна моќ.
ЕВЕ ШТО ПИШАЛЕ КОМШИИТЕ, НАШИТЕ СОГРАЃАНИ СЕ НАДЕВАМ ЌЕ ТИ ОДГОВОРАТ ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО


Amber i Ucrown su nazivne 12ke ,hardverske 18ke prije svega , dosta jače klime od tih koje već imaš , obe će s lakoćom grijati taj prostor koji ako je izoliran mozda su ti modeli i malo previše...

Obe imaju isti sistem rada kao Muse i Gtech koje već imaš, pri vanjskim u plusu rade s on off režimom i visokom T na ispuhu , pri nižim spuštaju se do nekih 400-500w , ali isto s jako toplim ispuhom..



Sad razlike izmedu te dvije u tvom slučaju ukoliko je samo snaga grijanja u pitanju i nema neke.. Kod obe je dvostepeni/dvicilindrični kompresor..
Ucrown UJ je malo ekskluzivnije uradjena , mozda neka opcija tu i tamo , da jedna ima druga nema , sad ne znam koliko ti je to bitno... ""
____________________________________________________________________________________

"" Neki modeli idu jako nisko, neki su programirani da ne idu. Hansol ide ispod 100 w, kod nas u BiH je bila rasprodaja bila i mnogi su se iznenadili i potvrdili taj podatak. Lomo Economical/Lomo Best Buy ide na 180(imas to na forumima brojni su rekli), Gree Amber(ne nordic, vec klasicni) isto tako jako nisko ide. Lomo Regular sam hvatao na 320w u kontinuitetu. Itd itd
Nije bas da ne mogu nic nisko, jednostavno su neke programirane da forsiraju topliji ispuh. Btw elektroniku rade u zajednickoj fabrici sa Daikinom.. ""
Evo ja sam pre neki dan postavio modulaciju na gree amber evo ti ga na srpskom ako mi ga nisi video na makedonski
 

Kajgana Shop

На врв Bottom