Што готвите во моментов?

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
@chef_cook jas sum pravel Vegan Mayo in the past so Indiski orevi, lemon, senf, vinegar, seker, voda,nutritional yeast ( na makedonski kvasec beshe?) , no ako imash dr opcija share it plz
Важи важи,се прави на око,само со две намирници.затоа ќе ви шернам видео.Скоро и да нема разлика од вистинскиот)))))
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
Ако не се лажам nutritional yeast е неактивен квасец, не обичен, со cheesy taste али немам користено али ова од читање. :3 Не знам ни како иди на мкд. :с
neznam i jas na mak mislam e kvasec samo shto ovaj e neaktiven i ne e kako standardniot. Ima tolku vrsti na yeast shto nekogash is way too confusing which one is which lol
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Денес ми е роденден .:)
Еленско месо со кафеав сос и зелен бипер,фарширован домат , суфле со аспарагус, ванила и морско оревче,муса од спанаќ,тартуфи со ореви и компири во ирски путер .
bXaStE7.jpg
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
чепкав по инстаграм,и разгледував најразлични блогови за храна и така налетав на македонските блогери.па не сум знаел дека толку ги има кај нас,и сите копираат еден од друг.
 
T

Torchyrus

Гостин
чепкав по инстаграм,и разгледував најразлични блогови за храна и така налетав на македонските блогери.па не сум знаел дека толку ги има кај нас,и сите копираат еден од друг.
Можеш ли да именуваш кои профили ги разгледуваше...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Шефе да не ти предложил тебе инстаграм некои индиски профили па тие да си ги гледал : ))))
Неее,наши се,100%.Али инстаграм ништо,јутуб е хаос,пичке,лудило.Се мислам да почнам ревју да им снимам ))))))
 
T

Torchyrus

Гостин
Ич да не се мислиш, почни. Можеби ќе им помогниш да се подобрат.
Не знам кои се снимаат за јутуб освен оној Dave's Kitchen и Готвиме со Фичо...
Вака без конкретни имиња кои може да се проверат, муабетите ти се млатење празна слама.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
млатење празна слама
Шо се вознемири толку ко за врат да те фатив?Имиња па имиња...
Погледни ги: готвиме со Маја,Готвиме со Бранко,Gotvime so Marta,готвиме со Викса хахахахах.
Циркузкото шоу,Брза Кујна....

Готвиме со Фиќо
20201122_102410.jpg
Хахахахахаха
 
T

Torchyrus

Гостин
Сум ги сретнал и јас овие шо ги наброја, не би губел време да ги гледам повеќе од 10 секунди, после толку ми е јасно, а со тоа ни па се вредни за спомнување. Уште кога ќе видиш дека сите почнуваат со "Готвиме".
Лично за мене единствено од сите кои ги имам видено некој шмек има Sofka.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Сум ги сретнал и јас овие шо ги наброја, не би губел време да ги гледам повеќе од 10 секунди, после толку ми е јасно, а со тоа ни па се вредни за спомнување. Уште кога ќе видиш дека сите почнуваат со "Готвиме".
Лично за мене единствено од сите кои ги имам видено некој шмек има Sofka.
Исто ти е и на инста..стави таг #macedonia #готвиме #кујна и ќе ти излезат.
Секој труд треба да се вреднува,ОК,али не треба некој работи да се доведуваат до апсурд.
copy-paste

па уште празна слама сум млател...

мене Виченцо ми е фаворит у моментов
 
T

Torchyrus

Гостин
Иначе,Therealchefkeef.
Не верувам да ти го сугерирало, тоа е мојот профил, погледни и разгледај и слободно чекам ревју и било каква критика.
Секаква помош е добредојдена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom