Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
А коеф за Кејн за 0.5+ асистенции е 6. Толку е себичен ликот или? :LOL:
 
Член од
21 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво на сите, сакам да ви препорачам никогаш да не аплицирате за вработување во Златна копачка кладилниците и за тоа има добра причина, ќе ви го раскажам моето искуство од таму. Прво, не овозможуваат здраствено осигурување на работникот и не даваат договор, а исто така работниците ги пријавуваат на скратено работно време (20 часа неделно) а се работи 40 часа, исто така се останува прекувремено неплатено. Ова беше кажано на обуката од страна на Маја Јанева што држи обуки во кладилницата што се наоѓа карши Соборен Храм. На сред обука дојде една од човечки ресурси (после само 3 дена) и ја прекина обуката на целата наша група (освен на еден дечко кој продолжи понатаму) од причина што не сме ги знаеле шифрите на памет, а има преку 200 шифри. Зборам за шифрите, не за типовите кои се разбира дека треба да се знаат. Исто така обуката рекоа дека ќе е платена, но откако ја прекинаа обуката овие две гуски, рекоа дека нема ништо да ни биде платено. Е тоа се случува во вакви не-фирми за жал. Се надевам дека на некој моето искуство ќе му помогне. Поздрав
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Здраво на сите, сакам да ви препорачам никогаш да не аплицирате за вработување во Златна копачка кладилниците и за тоа има добра причина, ќе ви го раскажам моето искуство од таму. Прво, не овозможуваат здраствено осигурување на работникот и не даваат договор, а исто така работниците ги пријавуваат на скратено работно време (20 часа неделно) а се работи 40 часа, исто така се останува прекувремено неплатено. Ова беше кажано на обуката од страна на Маја Јанева што држи обуки во кладилницата што се наоѓа карши Соборен Храм. На сред обука дојде една од човечки ресурси (после само 3 дена) и ја прекина обуката на целата наша група (освен на еден дечко кој продолжи понатаму) од причина што не сме ги знаеле шифрите на памет, а има преку 200 шифри. Зборам за шифрите, не за типовите кои се разбира дека треба да се знаат. Исто така обуката рекоа дека ќе е платена, но откако ја прекинаа обуката овие две гуски, рекоа дека нема ништо да ни биде платено. Е тоа се случува во вакви не-фирми за жал. Се надевам дека на некој моето искуство ќе му помогне. Поздрав
Наравоучение:
Не почнувај работа без потпишан договор.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
А зошто би играл Тотенхем да даде гол,у стилот ,1-0 ќе заврши или ?
Па обично квотите за гг се скоро исти ако го играш аутсајдерот да дај гол, подобро тим 1 да ја игра отколку гг, не му менва многу.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Uplativ denes list vo Sport Life, 260 koeficient i me padna samo edna :icon_mrgr:
Ama, listot ne e uplaten na karticka, taka
da nema nikakov vaucer ili?
Poshto uplatata mi bese 400den, vo mozzart mislam deka bi mi dale nekakov vaucer no dali toa vazi i za Sport Life?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.948
Која кладилница има најголем бонус на депозит (за онлајн кладење)?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Која кладилница има најголем бонус на депозит (за онлајн кладење)?
Евротип моментално има до 10.000 бонус на депозит, т.е. го дуплира депозитот во висина не повеќе од 10.000.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.948
Евротип моментално има до 10.000 бонус на депозит, т.е. го дуплира депозитот во висина не повеќе од 10.000.
Со овие не сум имал никогаш работа, што бидна со тоа со УЈП?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
Uplativ denes list vo Sport Life, 260 koeficient i me padna samo edna :icon_mrgr:
Ama, listot ne e uplaten na karticka, taka
da nema nikakov vaucer ili?
Poshto uplatata mi bese 400den, vo mozzart mislam deka bi mi dale nekakov vaucer no dali toa vazi i za Sport Life?
Ја како шо знам мора да е уплатено на картичка
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Абе сериозно Тотенхем да дае гол е 1.45 квота? Само мене не ми е јасно ова или?
А коеф за Кејн за 0.5+ асистенции е 6. Толку е себичен ликот или? :LOL:
Кејн сезонава има поише асистенции него ли голови ( 8 со 7)
Great teamwork Кајганџии:bravobe:
никад не би го видел ова да небеа овие коментари
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Јас не го видов оти отидов на работа 10 мин пред постот на @L00d10 ... Све да си ебам шо не му ставив 10 евра барем :mad:

Ајде уште Јуве го чекам за 230 еврона, добитно е ако не испопиздат знаејќи ги какви голтари се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom