Кладилница (Генерална дискусија)

14 мај 2019
1.486
-759
За утре Јуве да тепа, и Челзи и Севиља да тепат барем по едно полувреме. 2.38 коеф на бет, за 100 евра.

Ми стигнаа 2-3 пораки претходно за тој тип да тепа било кое полувреме, многу луѓе ја бркат со типот "било кога".

Да разјаснам, пример Челзи губи 2-0 на полувреме, второто почнува од 0-0 не се важи претходниот резултат. Ако даде гол Челзи и заврши 2-1, фатена е бидејки Челзи победил во второ полувреме со 0-1.
Pratam te. (y)

dragonsky

Hate leads to suffering
25 декември 2010
42.959
84.394
Gledam go srknal nemien, tuku za utre Medvedev e postaven kako favorit protiv Nadal, a eve go momentalno igra tret set protiv Schwartzman.
Pa si mislam Rafa ke e poodmoren za utre, 2.10 koef vredi da se odigra ?

3.987
Abe se zbunav. Vo gemovi bese 1:1 koga go pisev postot.
Ne go gledam mecot, na rezultati pratam.
Utre Nadal mi izgleda fiks

38.210
107.962
Вреди квотата ама не е за озбилно кладење тој меч, нијанси се во прашање. Ко играч Медведев му одговара на Рафа, ама сепак се игра во сала на тврда подлога, брзи услови, Медведев има многу добар сервис. Ако ритернира добро Рафа ќе добие.

Мене Тием ми е за играње, Ноле многу слабо игра, ако изигра Тием стандардно добива.

ilz

4.348
3.987
Campazzo luduva vecerva so asistenciite, 9 za edno poluvreme.
Go imam na poeni plus, posledna utakmica deka mu e vo Real, ama umrenoto ima 0 poeni prvo poluvreme i 9 asistencii... Dobro e sto barem od start znam deka ke me padne, mu posakuvam neuspeh vo NBA.