Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Na dopolnitelna odnese dokumenti dopolnitelni taka sto gi baraat taka? Imase uslovi drugi da ne zaglavis vo eu zonata poveke od 90 dena,da nemas kazni
Da, preku posrednik bev, mu gi dadov dokumentite i on gi podnese kaj sto treba. Ne mu barav dokaz togas ili livce da mi dade deka se podneseni. Ali ocigledno nesto ja ima zaebano rabotata stom sum odbien.
Vredi nesto sega da pravam ili toa e?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Da, preku posrednik bev, mu gi dadov dokumentite i on gi podnese kaj sto treba. Ne mu barav dokaz togas ili livce da mi dade deka se podneseni. Ali ocigledno nesto ja ima zaebano rabotata stom sum odbien.
Vredi nesto sega da pravam ili toa e?
Ne mora odnovo da podnesis .... Dali izvadi dva pati izvodi posmrtnici povrzani potvrda i gi predade vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija?
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
7
Поени од реакции
26
Proveruvajte vie Dekemvri uste samo nekolku ostanavte 2019g :) dali imate promeni pa da otvoram Shampanjot za uspesna 2019g Polozitelno :P
Proveruvame bre bratu ali nikako da iscistat so 2019, da cepnat polozitelno 30.12.2019. Toa e I nie sakame sampanjot da otvorime. Nov den nova sreka Se nadevame da bide sekoj den proveruvame
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Jas ima valjda da se iznacekam na zadolzitelna 03.04.2019 preku rodtel prepiska br (97**) ima Li sansi da iznenadat
Автоматски споено мислење:

Jas ima valjda da se iznacekam na zadolzitelna 03.04.2019 preku rodtel prepiska br (97**) ima Li sansi da iznenadat
Автоматски споено мислење:

Jas ima valjda da se iznacekam na zadolzitelna 03.04.2019 preku rodtel prepiska br (97**) ima Li sansi da iznenadat
 
Член од
9 јули 2020
Мислења
132
Поени од реакции
192
Финална во Положително до каде е ситуација?
Ќе го паузираат годинава? Мислам ред е, пошто стасани се до кај мене, или ќе се запали Правосудие или нешто друго ќе се деси... гледајте малер и учете :D
i do mene isto stignaja i ne mrda 7 febryar intervjuuu a stignaja do 28 januar i ne mrdaa
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Taka e na tienposrednicite samo stapo u sijata , posteno pari i davas ni kolku ni so ni kako , a on ti gi zeme parite i koj te ebe ne ti gi odnese dok , a na nekoj idninata mu zavise od taj pasos oti u ovaa vukojebina samo depresija , za posrednici samo kotekooooo
Автоматски споено мислење:

Da 2 pati vadev i posrednikot gi odnese. Vcera mu pisav, mi vika za mnogu ludje bilo taka, ke proverel demek.. toa e
100 posto ne ti gi odnel dok posrednikoo batka , inaku i tyka imase na dop so bea pa finalba i odma na poloziyelno , a ti finalna na sovet za toa butat nema drugo
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Da 2 pati vadev i posrednikot gi odnese. Vcera mu pisav, mi vika za mnogu ludje bilo taka, ke proverel demek.. toa e
Mlace loso se objasni ti,baraa od tebe da odneses dopolnitelni dokumenit, ti odnel posrednikot,dali cekase 11 meseci iti se smeni vo finalna pa te odbija ili rokot sto ti bese da odneses 3 meseci cekase pa te odbija posto gledam si bi na intervju 2018g :( ja so intervju 2018g noemvri sega sum na polozitelno!
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Mlace loso se objasni ti,baraa od tebe da odneses dopolnitelni dokumenit, ti odnel posrednikot,dali cekase 11 meseci iti se smeni vo finalna pa te odbija ili rokot sto ti bese da odneses 3 meseci cekase pa te odbija posto gledam si bi na intervju 2018g :( ja so intervju 2018g noemvri sega sum na polozitelno!
Da, bev na dopolnjtelna cekav 12 meseci, vi medjuvrreme posrednikot rece deka gi podnel dokumentite kaj sto treba sto mi gi dadov dopolnitelno. Ama najverovatno zakasnil so rokot za podnesuvanje, gi podnel nelolku dena pokasno valjds
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Da, bev na dopolnjtelna cekav 12 meseci, vi medjuvrreme posrednikot rece deka gi podnel dokumentite kaj sto treba sto mi gi dadov dopolnitelno. Ama najverovatno zakasnil so rokot za podnesuvanje, gi podnel nelolku dena pokasno valjds
Greska si golema zetmi mu stigna ko tebe da dade dop dokumenti i mu pisuvase na status sto da odnese od koga odnese mu se smeni vo dop postapka,ili los proishid ili imas belja vo eu napravena tebe na finalna komisijata te budnala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom