Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе јас ви реков вчера, фудбал се игра до крај!

Е сеа шо тепаат неколку утакмици во 90+ тоа е друго, и не е нивна вина тие играат да победат а пошо има некои глупави екипи (меѓу нив е и Челси искрено кажано) Манчестер ќе си освојуваат бодови:toe:
Ние кога губевме бодови со Хал и Њукасл, Манчестер полека полека гол по гол си го полнеа салдото...
Кога незнаеше Абрамович шо сака, Фергусон знаеше. Таа е реалната слика
Сеа ќе им честитам во Фан Клуб Манчестер Јунајтед затоа што заслужија да бидат шампиони во ЛШ...


Даворе еве сега и мене ме стај во оној твојон клуб, на песимисти ли како го нарековме...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Абе јас ви реков вчера, фудбал се игра до крај!

Е сеа шо тепаат неколку утакмици во 90+ тоа е друго, и не е нивна вина тие играат да победат а пошо има некои глупави екипи (меѓу нив е и Челси искрено кажано) Манчестер ќе си освојуваат бодови:toe:
Ние кога губевме бодови со Хал и Њукасл, Манчестер полека полека гол по гол си го полнеа салдото...
Кога незнаеше Абрамович шо сака, Фергусон знаеше. Таа е реалната слика
Сеа ќе им честитам во Фан Клуб Манчестер Јунајтед затоа што заслужија да бидат шампиони во ЛШ...


Даворе еве сега и мене ме стај во оној твојон клуб, на песимисти ли како го нарековме...
Де, де. Не си песимист. ИСто ко што не сме јас и Давор. Знаеш кога ќе беше песимист? Ако го пишеше овој муабет на почеток ко газевме. Ама сепам мислам дека нема Манчестер да бидат. Барем се надевам. Подобро Ливерпул него ли Манчестер.

Од каде шампиони во ЛШ? Нема тука бегање. Ние сме шампиони во ЛШ, да не се залажуваме
 
В

Вори

Гостин
Значи Манчестер треба да изгуби уште 3, а ние да ги тепаме сите, вклучувајќи ги и Арсенал на гости. И лани игравме со нив ама и со Манчестер при крај и тоа дома. Ние сами си влијаевме за титулата, па затоа беше полесно. Сега теба да се надеваме на помалите тимови да ги тепаат Манчестер. Бидете малку реални. И јас се надевам дека ќе освоиме, ама за разлика од лани тоа е малку потешко.

2-2 Ич не сакам кога сум во право :tapp:
Имам кажано дека шансите се многу мали за титула..НО,мило ми е што победи Манчестер,од една причина.Ке се јадат со Ливерпул до крај,ќе се изедат а ние пак можеме од трет план да се уфрлиме за титулата.Иако шансите се многу мали.Ви текнува дека пред две сезони мислам во Холандска лига цела сезона се јадеа Ајакс и АЗ а ПСВ ги следеше како ние овие две екипи,и на крај ПСВ освои.Не сум песимист ама шансите се премали,иако сакам да грешам!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Имам кажано дека шансите се многу мали за титула..НО,мило ми е што победи Манчестер,од една причина.Ке се јадат со Ливерпул до крај,ќе се изедат а ние пак можеме од трет план да се уфрлиме за титулата.Иако шансите се многу мали.Ви текнува дека пред две сезони мислам во Холандска лига цела сезона се јадеа Ајакс и АЗ а ПСВ ги следеше како ние овие две екипи,и на крај ПСВ освои.Не сум песимист ама шансите се премали,иако сакам да грешам!
Добро сценарио...дај боже да се случи тоа

леле да...тогаш у последното коло и тоа у последните минути ја загубија титулата Аз и Ајакс, ако се сеќавам добро :vozbud:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мислам дека со ова победа на Манчестер можеме фино лепо да се збогуваме од титулата во ПЛ.
Да се фокусираме во ЛШ то е најважно.
Позз
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А Штутгарт пред две години во Германија кога од нигде излезе шампион? :)
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Мислам дека со ПЛ веќе се е завршено, но сепак има некоја мала надеж. Али да си се свртеме ние кон ЛШ, баш сега кога Ливерпул се свртени и мотивирани кон ПЛ и мислам дека баш тоа и им е поважно оти мн. години го немаат вкусено тој трофеј, и да си ѓи тепаме, па по можност и 2те утакмици. И нека ни е со среќа и со господ напомош.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Џабе се тешите. Титулата е веќе на витрините на Јунајтед
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Дрогба неизвесен за натпреварот со Ливерпул
Дидие Дрогба
Дидие Дрогба го пропушти саботниот натпревар со Њукасл во рамките од 31 коло во Премиер лигата (победа на Челзи од 2-0) поради повреда на зглобот која ја заработи на тренингот минатиот петок, а сега се чини дека е загрозен и неговиот настап во ЛШ.
Во Челзи се надеваат дека повредата на Дрогба не е од сериозна природа, а менаџерот Гус Хидинк вели дека за неговиот настап ќе одлучи во последен момент.
„Дрогба се повреди на тренингот и неговиот зглоб е со оток. Сега треба да видиме како ќе реагира на тренинзите в понеделник и вторник и по тоа ќе ја донесам одлуката дали ќе конкурира за составот против Ливерпул“ - изјавил Хидинк.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Добра инвестиција на лето би била во Агбонлахор од Астов Вила едно 20 милиона ќе завршат работа а дечкото е звер како е брз аоаоао...ни треба таков играч
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Добра инвестиција на лето би била во Агбонлахор од Астов Вила едно 20 милиона ќе завршат работа а дечкото е звер како е брз аоаоао...ни треба таков играч
Се согласувам со тебе, баш таков играч ни треба. Агбонлахор или пак Ешли Јанг многу се добри и брзи и двајцата, а и баш таков играч немаме.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Де, де. Не си песимист. ИСто ко што не сме јас и Давор. Знаеш кога ќе беше песимист? Ако го пишеше овој муабет на почеток ко газевме. Ама сепам мислам дека нема Манчестер да бидат. Барем се надевам. Подобро Ливерпул него ли Манчестер.

Од каде шампиони во ЛШ? Нема тука бегање. Ние сме шампиони во ЛШ, да не се залажуваме
Подобро Манчестер да се шампиони затоа рака на срце што повеќе заслужија и од Ливерпул и од Челси...

http://www.goal.com/en/news/9/england/2009/04/06/1194261/chelseas-didier-drogba-doubtful-for-champions-league-tie-with-liv

Ова е лошо..може и Босингва да не игра..леле бе какви баксузи сме ова не знам:tapp:
Дрогба неизвесен за натпреварот со Ливерпул
Дидие Дрогба
Дидие Дрогба го пропушти саботниот натпревар со Њукасл во рамките од 31 коло во Премиер лигата (победа на Челзи од 2-0) поради повреда на зглобот која ја заработи на тренингот минатиот петок, а сега се чини дека е загрозен и неговиот настап во ЛШ.
Во Челзи се надеваат дека повредата на Дрогба не е од сериозна природа, а менаџерот Гус Хидинк вели дека за неговиот настап ќе одлучи во последен момент.
„Дрогба се повреди на тренингот и неговиот зглоб е со оток. Сега треба да видиме како ќе реагира на тренинзите в понеделник и вторник и по тоа ќе ја донесам одлуката дали ќе конкурира за составот против Ливерпул“ - изјавил Хидинк.
Е е е е, сеа го окркавме...
Се согласувам со тебе, баш таков играч ни треба. Агбонлахор или пак Ешли Јанг многу се добри и брзи и двајцата, а и баш таков играч немаме.
Јанг може, и јас спомнав пред неколку денови, Агболанхор... :nenene: не баш
 
F

fantomX

Гостин
Како бе далеку сме!!! Оваа година сме поблизу до титула отколку лани....Ќе има сигурно уште по некој кикс на Манчестер и на Ливерпул.....треба само ние до крај сите можни бодови да ги зееме, а другото се ќе си дојде на место
Абе ај?! :smir:
Без еден Рајт-Филипс? Џо Кол е повреден, Бриџ и Шевченко ги нема на клупа, исто и Пизаро. Само на десен бек сме поарни него лани, со Босингва. Плус сите „пензионери“ се една година постари.
Зато Сколари ме бендисуваше, резултат се брка, ама не Дрогба, влегуваат Ди Санот и Сточ. А само видете ја шансата шо сам си ја создаде и ако не беше блокиран шо гол ќе даеше... Солидни младинци се гушат во Челзи, ама то е ко нема тренер и ко Абрамович не знај шо сака.
За бодовната разлика и не зборувам, цело време бевме на -3 од Манчестер + натпревар на Стемфорд кој го добивме.

Абе јас ви реков вчера, фудбал се игра до крај!
Е сеа шо тепаат неколку утакмици во 90+ тоа е друго, и не е нивна вина тие играат да победат а пошо има некои глупави екипи (меѓу нив е и Челси искрено кажано) Манчестер ќе си освојуваат бодови:toe:
Ние кога губевме бодови со Хал и Њукасл, Манчестер полека полека гол по гол си го полнеа салдото...
Кога незнаеше Абрамович шо сака, Фергусон знаеше. Таа е реалната слика
Сеа ќе им честитам во Фан Клуб Манчестер Јунајтед затоа што заслужија да бидат шампиони во ЛШ...

Даворе еве сега и мене ме стај во оној твојон клуб, на песимисти ли како го нарековме...
Де, де. Не си песимист. ИСто ко што не сме јас и Давор. Знаеш кога ќе беше песимист? Ако го пишеше овој муабет на почеток ко газевме. Ама сепам мислам дека нема Манчестер да бидат. Барем се надевам. Подобро Ливерпул него ли Манчестер.
Од каде шампиони во ЛШ? Нема тука бегање. Ние сме шампиони во ЛШ, да не се залажуваме
Да победиш ко ќе имаш негатива, макар и на десет минути до крајо; да победиш без игра; да се мачиш да пробијаш бункер ама да успејш, макар и во 95 од 94 минути.....то се карактеристики на шампионски состави. Челзи такво нешто НЕМА(ШЕ) сезонава, баш спротивно, Челзи играше солидно и против Њукасл на Стемфорд, Хул, Арсенал...ама не успеа победи. Па да не зборувам за Ливерпул кој тактички не прегази, Манчестер на Олд Трафорд. Од ко дојде Хидинк такво нешто имавме против Портсмут на гости, искрено и со Њукасл некни. И толку. Епа малку е, не можи цела сезона да се прегазуваат противниците, немаме меси(ја) ние.

Во превод, никош не сум рекол „дрва се, појма немаат...“ сезонава (освен после Олд Трафорд малку), нема титула, не знајме да играме...пошто не е така, баш со Сколари имаше игра, ама јалова, без резултат (од ноемри наваму то). Арно ама, нема шампионски карактер, можеби од толку поединци кои го имаат, тимскиот се губи.

ЛШ е друга прикаска, треба и среќа (доста среќа), не мора ни фантастична игра, моментална инспирација на една „ѕвезда“..... :je:
Па гледајте реално, тоа е шанса, ПЛ е завршена од Олд Трафорд 99%, од Вајт Харт Лејн и 100%, барем за титулата.


Имам кажано дека шансите се многу мали за титула..НО,мило ми е што победи Манчестер,од една причина.Ке се јадат со Ливерпул до крај,ќе се изедат а ние пак можеме од трет план да се уфрлиме за титулата.Иако шансите се многу мали.Ви текнува дека пред две сезони мислам во Холандска лига цела сезона се јадеа Ајакс и АЗ а ПСВ ги следеше како ние овие две екипи,и на крај ПСВ освои.Не сум песимист ама шансите се премали,иако сакам да грешам!
А Штутгарт пред две години во Германија кога од нигде излезе шампион? :)
Исто и во Иран еднаш беше така...:vozbud:

http://www.goal.com/en/news/9/england/2009/04/06/1194261/chelseas-didier-drogba-doubtful-for-champions-league-tie-with-liv

Ова е лошо..може и Босингва да не игра..леле бе какви баксузи сме ова не знам:tapp:
Дрогба и со штаки ќе игра ако треба! :toe:
Босингва не знам, а ја и не би го играл искрено.
Друго за Ливерпул да кажам, ако Лампард е неутрализиран, ни се еба играта. Само ко шо реков, во вакви дуели не решева само играта.

Глејте го Аврамчо шо вели:
“Мојата сопруга пред некој ден ми кажа дека Гус Хидинк ќе биде херој доколку Челзи влезе во финалето од Лигата на Шампионите и го освои второто место во Премиер Лигата, но тоа не беше доволно за јас да остана.”

Не бе еврејчо, не бе, Хидинк (ќе) е херој само со освоена ЛШ. Макар и во ПЛ освоил само 4 место. Титулите се бројат бе Аврамчо, титулите...:toe:

СЕКОЈ РЕЗУЛТАТ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ОСВЕН ТИТУЛА Е НЕУСПЕХ!!!

П.С.: Титула во ФА Купот можи да биди „олеснителна околност“.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе јас ви реков вчера, фудбал се игра до крај!

Е сеа шо тепаат неколку утакмици во 90+ тоа е друго, и не е нивна вина тие играат да победат а пошо има некои глупави екипи (меѓу нив е и Челси искрено кажано) Манчестер ќе си освојуваат бодови:toe:
Ние кога губевме бодови со Хал и Њукасл, Манчестер полека полека гол по гол си го полнеа салдото...
Кога незнаеше Абрамович шо сака, Фергусон знаеше. Таа е реалната слика
Сеа ќе им честитам во Фан Клуб Манчестер Јунајтед затоа што заслужија да бидат шампиони во ЛШ...


Даворе еве сега и мене ме стај во оној твојон клуб, на песимисти ли како го нарековме...
Браво за постов:smir:

Инаку во среда ќе навивам за вас, не можам да ги смислам гнидите лузерски!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom