Најекономично греење и ладење

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Епа како според сите шифри се сосема исти кај нас што се нуди и во холандија како што е наведено инфото ?
Или холандсково не чини ама италјанското е океј...
Има да го издува пуларот за доручек а ферито за вечера
Samo si zaboravil da napises sto se nudi kaj nas (koja vnatresna i nadvoresna kako SET) i deka toa se ako tebe ti se gleda kako isto so ova na wasco.nl i negledas ja gledam deka se dve razlicni setovi....i pazi, vo .NL cenata na toj Haier kako SET (vnatresna+nadvoresna) e 1900evra a kaj nas 800eu
Автоматски споено мислење:

Nekoj iskustvo ?
Ke cekame od tebe iskustvo prv da ja probas ne samo reklami da pravis ;)
Автоматски споено мислење:

Korisnik od sosedstvoto so poveke modeli kako Midea, Fujitsu i korisnik od skoro na G-Tech objasnuva svoe licno iskustvo za mnogufalenata Modulacija i kako taa se cuvstvuva koga e zima i se greete.
Modulacija.jpg
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
Пријател фала.

Иако темава не е смешна, доста и кубури се пукаат, морам да се насмеам. :icon_lol:
Ако продолжам да дискутирам- споменувам за оваа тема, некој да не ме нарече К. Нордик, па како аналогија на култниот филм со Клин Иствуд - Убавиот - Грдиот - Злобниот
овдека ќе добиеме Греачо - Нордико - ? За третиот вие поискусните поарно ќе напишете. :masa:
Dobro e ako te krstat Nordico.... ama barem da se nasmeeme,
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
леле приказни за мали деца од некој си КОРИСНИК
пази ја измамата и манипулацијата од ИСКУСНИОТ член погоре

МИДЕЈАТА(школски пример за работа на инвертер) на 24 работела цело време без да исклучи со 300 вати а Гтеч со 500 вати не пишал дали работела цело време или исклучувала.
ако МИДЕЈАТА надополнувала со 300 вати значи толку просторот има загуби.
ако просторот е ист,со исти топлински загуби од 300 вати
како може сега Гтеч да работи со 500 вати.
или мерачот не му е точен или не работела цело време т.е работи па гаси(ОН ОФФ) па СЕГА ПАЗИ,НЕМАЛ осечај непријатности у простору...
целиот загреан и нозете...ЛАЖЕЊЕ И МАНИПУЛИРАЊЕ

СРАМОТА
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
леле приказни за мали деца од некој си КОРИСНИК
пази ја измамата и манипулацијата од ИСКУСНИОТ член погоре

МИДЕЈАТА(школски пример за работа на инвертер) на 24 работела цело време без да исклучи со 300 вати а Гтеч со 500 вати не пишал дали работела цело време или исклучувала.
ако МИДЕЈАТА надополнувала со 300 вати значи толку просторот има загуби.
ако просторот е ист,со исти топлински загуби од 300 вати
како може сега Гтеч да работи со 500 вати.
или мерачот не му е точен или не работела цело време т.е работи па гаси(ОН ОФФ) па СЕГА ПАЗИ,НЕМАЛ осечај непријатности у простору...
целиот загреан и нозете...ЛАЖЕЊЕ И МАНИПУЛИРАЊЕ

СРАМОТА
Nema opravanje od neuki luge, covek edno mu zbori, toj zapnal ko slep za stap.
Ne se raboti za zagubi, se raboti za temperaturata na izduv. Zatoa e potrosuvackata 500W.....alooooo.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
I malce diskusija od komsiite kako modulira Vivax kako toa uvek trosi malku bilo da e +10 ili -10 :facepalm:
Modulacija LG Vivax2.jpg
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Во име на вистината, цитираните објави од другиот форум, и јас ги прочитав пред некој ден, вистински се објавени.
Вистинити се колку и на овој форум.
Не играм покер на " поверење" , не се колнам " у најмило" .
 
Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Samo si zaboravil da napises sto se nudi kaj nas (koja vnatresna i nadvoresna kako SET) i deka toa se ako tebe ti se gleda kako isto so ova na wasco.nl i negledas ja gledam deka se dve razlicni setovi....i pazi, vo .NL cenata na toj Haier kako SET (vnatresna+nadvoresna) e 1900evra a kaj nas 800eu
Автоматски споено мислење:


Ke cekame od tebe iskustvo prv da ja probas ne samo reklami da pravis ;)
Автоматски споено мислење:

Korisnik od sosedstvoto so poveke modeli kako Midea, Fujitsu i korisnik od skoro na G-Tech objasnuva svoe licno iskustvo za mnogufalenata Modulacija i kako taa se cuvstvuva koga e zima i se greete.
Прегледај го приврзокот 271218
Хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха кој ти е измислениов лик? Ако овој сега со g-tech оди без чорапи дека му е мнпгу топло со грее? А со мидеа дури и со чорапи му студело А на работа fujitsuto и преку патики/кондури го осеќа дека му е ладно на ноџињата?? Леле стрелчо ова од лик како тебе ( со огромно познавање на клими и одлично баратање на интернетот за се околу климите ) не го очекував искрено.. а ботов твој SV B едвај чека да пишеш некој коментар одма го “мава “ 2 партии на коментарот.
- и не ја рекламирам хаиерот него во дилема сум веќе 3 месеци каква клима да земам. И се решив или тундра грин или shorai edge.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха кој ти е измислениов лик? Ако овој сега со g-tech оди без чорапи дека му е мнпгу топло со грее? А со мидеа дури и со чорапи му студело А на работа fujitsuto и преку патики/кондури го осеќа дека му е ладно на ноџињата?? Леле стрелчо ова од лик како тебе ( со огромно познавање на клими и одлично баратање на интернетот за се околу климите ) не го очекував искрено.. а ботов твој SV B едвај чека да пишеш некој коментар одма го “мава “ 2 партии на коментарот.
- и не ја рекламирам хаиерот него во дилема сум веќе 3 месеци каква клима да земам. И се решив или тундра грин или shorai edge.
Dusko Dugousko ...citaj i nauci nesto za promena
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
Хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха кој ти е измислениов лик? Ако овој сега со g-tech оди без чорапи дека му е мнпгу топло со грее? А со мидеа дури и со чорапи му студело А на работа fujitsuto и преку патики/кондури го осеќа дека му е ладно на ноџињата?? Леле стрелчо ова од лик како тебе ( со огромно познавање на клими и одлично баратање на интернетот за се околу климите ) не го очекував искрено.. а ботов твој SV B едвај чека да пишеш некој коментар одма го “мава “ 2 партии на коментарот.
- и не ја рекламирам хаиерот него во дилема сум веќе 3 месеци каква клима да земам. И се решив или тундра грин или shorai edge.
Izborot ti e neverojaten, dali da zemam VW Polo ili BMW M4.
Ama izgleda ke zemam Polo, BMW-to ke trosi mnogu.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Типон на српскион форум или босански не ми текнува кој беше, душата му изваде на 09 АЕМИ во 60m2 ставена муе :))))))))
Me supcis ili gi supcis drugive deka nema da najdat sto i kako gree ?
60m2 gree so 2 klimi i mu stojat vo potpisot, i dvete mu se utka
Автоматски споено мислење:

COPот е поголем ако е потрошувачката поголема(i predadenata toplina e pogolema tuka)...така вика Панасоник
COP pana.jpg
 

Attachments

Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Izborot ti e neverojaten, dali da zemam VW Polo ili BMW M4.
Ama izgleda ke zemam Polo, BMW-to ke trosi mnogu.
Еве го bmw m5, троши колку ќе му ставиш пелети. А со shorai edge 16ka во 50 квадрати нема да има потреба ич да го палам bmw-то. И јебига може да се дозволи климиче од 60к-65к боље јапанец него кинез.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom