Навивачки групи во Македонија!

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
И кого лажат за соживот кога сите сме свесни дека неможе ни една фудбалска утакмица да се изигра мирно. Толку за соживотот.
Автоматски споено мислење:


Мислам дека не си ја купил од стадион, да беше така ке се посереше од фалење дека си прошол од другата страна на Вардар :)
Единствено нешто за што сакав оваа утакмица да се одигра беше баш таа, да им падне на сите маската за тој соживот.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Не верувам бидејки Шверцери не навиваат за Косово. А колку што читав Балисти ќе им се придружеа на Дарданет оваа утакмица. Нека ме поправи некој ако грешам. Иначе јас земав карта да го видам дуелот Комити притов Чкембари.
Каков е ставот на албанците општо на оваа тема, Албанија - Косово, дали повеќето двете ги чувствуваат како исто, дали има некакви поделби и слично? Што би било кога би играле пример Албанија и Косово меѓусебе, за кого ќе навиваат повеќето? :DИскрено прашувам, не ми се влага во провокации и расправии, ама стварно не знам каков е општиот став кај повеќето на оваа тема
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Каков е ставот на албанците општо на оваа тема, Албанија - Косово, дали повеќето двете ги чувствуваат како исто, дали има некакви поделби и слично? Што би било кога би играле пример Албанија и Косово меѓусебе, за кого ќе навиваат повеќето? :DИскрено прашувам, не ми се влага во провокации и расправии, ама стварно не знам каков е општиот став кај повеќето на оваа тема
Нека ти одговори и он, по тоа јас сум што го видел и знам, Албанците кои живеат по Куманово и Тетово, кои потекнуваат од Косово, навиваат пред се за Косово, на пример ако играат ист термин ќе го гледаат само Косово. За разлика пак од староседелците, на пример лик од Гостивар кој е староседелц си навива за Албанија, на Косово гледа исто како што овие првите гледаат на Албанија, како резервна репрезентација. Тоа за овие Албанци од тука, за другите не знам. Нека ме поправи милвол ако грешам, ова го пишувам од лични искуства.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Каков е ставот на албанците општо на оваа тема, Албанија - Косово, дали повеќето двете ги чувствуваат како исто, дали има некакви поделби и слично? Што би било кога би играле пример Албанија и Косово меѓусебе, за кого ќе навиваат повеќето? :DИскрено прашувам, не ми се влага во провокации и расправии, ама стварно не знам каков е општиот став кај повеќето на оваа тема
Општиот став на обичните луѓе тие од Албанија се за Албанија тие од Косово се за Косово и има нормално поделби. Не никако не се чуствуваат исто. Кога е во прашање Албанија све друго паѓа у вода. А од навивачки групи знам дека 95% се за Албанија и никогаш нема да навиваат за Косово.
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
Каков е ставот на албанците општо на оваа тема, Албанија - Косово, дали повеќето двете ги чувствуваат како исто, дали има некакви поделби и слично? Што би било кога би играле пример Албанија и Косово меѓусебе, за кого ќе навиваат повеќето? :DИскрено прашувам, не ми се влага во провокации и расправии, ама стварно не знам каков е општиот став кај повеќето на оваа тема
Kosovo e albanska zemlja , vo ne ziveat albanci , nikoja n.g ne naviva za kosovo znaci koga igra so nekoja drzava osven Dardanet . Ama koga se igra naprimer protiv makedonija , srbija .... normalno ce navivame za Kosovo .Ovie natprevari bi bile edinstveni koga bi mozele da se vklucat i drugite n.g da navivat za Kosovo . Znaci sekoj albanec naviva samo za reprezentacijata na Albanija
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ama koga se igra naprimer protiv makedonija , srbija .... normalno ce navivame za Kosovo .Ovie natprevari bi bile edinstveni koga bi mozele da se vklucat i drugite n.g da navivat za Kosovo .
Живееш тука, оваа држава те рани (т.е ние рмбаме за ти да имаш) и викаш „нормално че навиваме за косово“. Другар, затоа си патиме ние од ваквите ко вас.

Би кажал нешто многу сочно али бан за џабе ќе јадам. Све најлошо вечер, се надевам дека ќе примите 3.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
255
Поени од реакции
649
Imam eden drugar ozenet e, a ima i svalerka, a interesno e sto ima komsivka koja se dupi po cesto so drugarov nego so muz mu. Ovoj drugarot kutriot ne moze navecer da se odluci kaj koja da odi. Ne znam sto mi tekna ova malce oftopic no i taka sekoj si treska gluposti.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Каков е ставот на албанците општо на оваа тема, Албанија - Косово, дали повеќето двете ги чувствуваат како исто, дали има некакви поделби и слично? Што би било кога би играле пример Албанија и Косово меѓусебе, за кого ќе навиваат повеќето? :DИскрено прашувам, не ми се влага во провокации и расправии, ама стварно не знам каков е општиот став кај повеќето на оваа тема
За Албанија, од повеќето што сум чул.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.440

Класичен свински измет од луѓе. Требаше доживотно да ги осудат, без право на помилување све да им ебам, цел живот да гнијат таму.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
1000 години БИГОРСКИ МАНАСТИР
Чкембари Битола на свој препознатлив начин ја збогати прославата на милениумското постоење на најголемото Македонско светилиште.

Видео https://www.facebook.com/1985ckembari/posts/4514839781921294

 

Kajgana Shop

На врв Bottom