Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Хуеска - Кадиз - 1 @2.10 коеф.

Се мислев помеѓу паровите Бетис-Ваљадолид и Хуеска-Кадиз, али сепак ќе одиграм на новите екипи во Примера, и поради тоа што ја гледав Хуеска во првото коло. Имаа супер прво коло каде успејаа да извадат бод на гостувањето кај Вилареал, имаа 10 шутеви од кои 4 во рамките на голот. Иако играта им беше базирана на одбрана, кога беше топката во нивен посед превзимаа иницијатива и баш изгледаа креативно во нападот.
Кадиз го немам гледано сеуште, али некако имам чувство дека ќе бидат топовско месо и први фаворити за експресно враќање во Сегунда. Прво коло изгубија дома од Осасуна, која исто така е повратник во лигата.

Иначе порано шпанско првенство многу пратев, и на 4-5 пати го имам типувано и погодено цело коло со конечни типови. Ќе пробам да типувам 10 утакмици во наредните неколку викенди, чисто да видам колку ќе сум успешен процентуално. Сеа за сеа сум 1/1, Селта погодена денес. Уплатена ми беше скромно на 20 евра.

Ако можеш сподели со нас на форумов твоите типови на сите 10 парови од Шпанска лига пред да почнат натпреварите, може ќе те испратиме и ние.
Имаш добра интуиција за погодување.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Не пратам која во каква форма е ама според квалитетот Коњух треба да ја одере Мрдежа. Чим стигнала во финале ваљда Коњух добро игра, а реално за Мрдежа е Серена Вилијамс. Тешка пушерка е Мрдежа, само враќа и ништо не прави, а ако добро ме држи сеќавањето и секој меч се вртка околу двоцифрен број дупли сервис грешки.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не пратам која во каква форма е ама според квалитетот Коњух треба да ја одере Мрдежа. Чим стигнала во финале ваљда Коњух добро игра, а реално за Мрдежа е Серена Вилијамс. Тешка пушерка е Мрдежа, само враќа и ништо не прави, а ако добро ме држи сеќавањето и секој меч се вртка околу двоцифрен број дупли сервис грешки.
Нема многу што да се прати во врска со формата. Коњух имаше тешка операција на лактот, не играше скоро две години, се врати на крајот на 2018, и за два месеци повторно се повреди. Ова и е прв турнир од почетокот ма 2019. Јас сум голем фан на Коњух. За оние кои не знаат се работи за јуниорски шампион на Аустралиа Опен И УС Опен, страшно талентирана девојка која има победнички менталитет. Многу ме потсеќаше на Моника Селеш кога се појави, не толку во стилот на игра, колку во пристапот кон турнирите. Беше и една од најмладите девојки која освоила ВТА турнир.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Ја дури сега приметив дека е со посвета.
Аааааааа уште појако е сега. :lolzz:

Не ти е лесно, кога ти требаат 22 часови нешто да забележиш. :pos:
Уште па не ти е лесно кога 22 часови трошиш да откриеш значење на некоја слика и коментар. :dudlac:

Мозокот ти работи како некои суштества......
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не ти е лесно, кога ти требаат 22 часови нешто да забележиш. :pos:
Уште па не ти е лесно кога 22 часови трошиш да откриеш значење на некоја слика и коментар. :dudlac:

Мозокот ти работи како некои суштества......
Радуј се куре на пијана жена.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Еве некој предлог од мене, немам детален коментар, се работи за почеток на сезона и нема што да се анализира.

Ако сака некој нека препише.

Screenshot_20200920_105715.jpg
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
B

Beginner

Гостин
Челзи-Ливерпул ГГ4+ 2.65 коеф Евротип
Одбраната на Челзи знаеме каква е и колку голови примаа претходната сезона. На Ливерпул одбраната за разлика од претходната сезона оваа не им е баш сјајна од Лидс 3 гола примија. За нападот на 2та тима нема потреба да пишувам. Само ова планирам сингл да го одиграм. Од другите можеби нешто да се искомбинира Лестер-1 Реал Мадрид-ГГ и Тотенхем-2.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Во Белорусија уште 2 кола има или резултати е во тежок трип?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ајде да се пробаме за денес.

Џокович-Руд андер 21.5 коефициент 1.85 Пајнакл.

Не ми е баш јасна границита, веројатно е афектирана од тоа што Џокович изгуби сет против Копфер вчера. Вчера Новак имаше 6 од 21 искористени брејк топки, и голем блек аут во вториот сет. Не игра кој знае што, но за Руд е Новак Џокович. Руд има потпросечен сервис, а на бекенд ќе биде силуван. Не гледам како би му откинал сет на Новак, освен ако Џокович навистина се исклучи на 5-6 гема. За похрабрите имате и андер 20.5 кое се плаќа 1.99 на Пајнакл.

Челзи-Ливерпул 2, коефициент 2.26 Пајнакл.

Разлика во класа овде, Ливерпул е подобар на 9 од 11 позиции во екипата, новите засилувања на Челзи се оверхајпнати, Хаверц изгледа ко да има 50 кила со троседот на кој гледа ТВ, нема да претне против одбраната на Ливерпул. Не знам дали Пулишич ќе игра, тој е единствениот кој може да му направи какви такви проблеми на Ливерпул. Од друга страна одбраната на Челзи е потполно истата од минатата година која се опишуваше со зборовите да не дојде да не влезе. Навистина не гледам со која игра ќе му се спротистави Челзи на Ливерпул. За похрабрите победа со два разлика на Ливерпул се плаќа 4+ коефициент.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom