Македонска берза

Член од
5 јуни 2017
Мислења
126
Поени од реакции
90
Последно уредено:
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Би се воздржал од давање конкретни коментари во врска со акционерското собрание на Пекабеско сѐ до излегувањето на официјалниот записник. Засега можам да кажам дека на културен, цивилизиран и легален начин се боревме за своите права како мали акционери и дека во ниеден момент не ги ставивме нашите лични интереси пред интересите на компанијата, а со ваквиот конструктивен пристап ќе продолжиме и во иднина.
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
591
Поени од реакции
1.098
Ne znam dali e vistinsko mesto forumov da se postira ova, ama aj... :cool:


Pretposleden pasus:
Покрај оваа донација во Град Скопје, „Еколог” група разговара со надлежните органи за капитална инвестиција за воспоставување на модерна универзитетска здравствена клиника за полошкиот регион, во Тетово.

P. S. https://vlada.mk/node/21250 svoevremeno se chudev za sto e ovoj zakon...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
До кој датум е исплата на дивиденда кај Гранит
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Паметно е да се купуваат акции од Комерцијална деновиве?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Што значи ова дека Алкалоид е попаметно да се инвестира? Цената на Алкалоид не знам колку би растела?
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
672
Поени од реакции
714
Што значи ова дека Алкалоид е попаметно да се инвестира? Цената на Алкалоид не знам колку би растела?
procitaj go forumov nanazad nekoja godina za pocetok. imas uste eden forum "moj novac" sega ne e aktiven mnogu ama imas dosta info za sekoja kompanija posebno. pocekaj go izvestajot za alk procitaj go detalno i probaj da gi razberes dvizenjata i proekciite.
kako za pocetok bi ti preporacal da odberes nesto od naj likvidnite akcii. koga ke se osetis po siguren mozes da cepkas i po drugive. good luck .
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Паметно - дали акциите ќе растат? Дур да почекам одговор отидоа акциите 100+ денари :))))

Го прочитав и извештајот кај што вика дека ќе оди цената до 7950 денари по акција.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Паметно - дали акциите ќе растат? Дур да почекам одговор отидоа акциите 100+ денари :))))

Го прочитав и извештајот кај што вика дека ќе оди цената до 7950 денари по акција.
Алк, РЕПЛ, Грнт, Стб, Тнб,Тел, Уни, Кмб па може и МПТ ти се ок избор. Некој повеќе некој помалку но има голема веројатност да си во плус со сите за година, 2,3,4...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom