Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Псж Марсеј на голчиња можи е посигурна варијанта да се изигра, Псж останаа без Тиаго иако е во одминати години сепак изгубија лидер во одбраната, климави се назад Псж а Марсеј има во гости прилично добар скор за голови.
Гг3+ 1.97 коеф.
И тим 2 2+ зс Марсеј 3.30 :cool:
Исто и Валенсија со Леванте, Валенсија беа очајни во одбрана прошлата сезона, како од шала примаа голови, сега и дефицитарни се на тие позиции плус средината Парехо и Кокелан ги нема, ама градско дерби е ова имаат пак играчи да изиграат нешто, не се до толку отепани, 1 меч е овој ќе ги видиме како ќе изгледаат денеска, со пола тим распродаен вреди да се игра против нив, имаат раздор во клубот години наназад.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ајде пак, да се испоштува НФЛ демек.

Њу Орлеанс - Тампа Беј 48.5+ 1.85

Њу Орлеанс го имаат еден од најдобрите напади во лигата. Лани имаа просек од 28.6 поени по натпревар, бројка што би требало и оваа сезона да ја бркаат.
Тампа од друга страна премногу се засилија оваа година и планираат да влезат во Плејоф. Сигурно ќе им треба време на засилувањата да се вклопат, ама мислам дека Њу Орлеанс ќе го диктира тука мечот со брзи поени, па Тампа нема да има избор освен да бркаат и тие одличен напаѓачки фудбал

Еве на теренот на Њу Орлеанс како стојат последните 5 меча со поени:
2015: 45/ 2016: 55/ 2017: 40 / 2018: 88 / 2019: 55

Просек ако гледаме сигурно повеќе ќе биде од 48, ама тоа мање битно, битно е во последниве две години на стадионов се гледаат мечеви со премногу поени, а горе доле сличен тим има Њу Орлеанс и сега од тогаш

И еве, ако сака некој да брка голема квота чисто онака:

ЛА Рамс - Далас 1 2.40

Квотава дефинитивно вреди за кладење. Не очекував ваква квота да дадат на мечов. Еве, ако отидете на резултати.ком ќе видите дури и дека 2.15 е квотата низ светот, што значи уплатете пред и во Моцарт да сменат :D
Дури и 2.15 би рекол дека вреди, ама ипак, 2.4 е она јакото.
Далас се нешто како Тотенхем во фудбалот. Без разлика колку играат јако немаш никаков сомнеж дека на крај ќе се посерат на велико. Имаат лузерски менталитет и квалитетни оружја. Играат премногу топло-ладно и никогаш не знаеш на што си. Би требало и годинава да се борат за плејоф, ама еден лош натпревар може да создаде раздор во екипата и да си ебат матер.
Играа овие две екипи плејоф во 2019 на терен на Ремс и тогаш Ремс победија 30:22

После маестрална 2018/19 каде Ремс не успеаја да станат шампиони, едноставно пропаднаа во следната сезона, но очекувам во оваа сезона да почнат да се вратат на прав пат и да го покажат целиот потенцијал.

Јас лично мислам дека максималниот потенцијал на Ремс е подобар од оној на Далас.
Стварно ми нема логика ова, Ремс имаат предобар тим и мислам дека дефинитивно 2.4 не е реална квота.

Еве и статистика од последнта сезона:

Минатата година ЛА Ремс имаа 9 победи и 7 порази

Минатата година Далас имаа 8 победи и 8 порази

Ништо премногу се нема сменето во тимовите што би ме натерало да мислам дека екипиве се премногу сменети од лани.
Лани ЛА, и покрај тоа што пола сезона беа поспани сепак завршија со подобар скор од Далас.

Ако денеска им се игра и го пронајдат ритамот...би требало да победат. 50-50 утакмица....со квоти што имплицираат како да е 60-40 за Далас....а не е и нема шанса да биде, па макар и 50 разлика победат...
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
295
Поени од реакции
1.209
Тие појачања можат да упалат со екипи како беласица трим љум пелистер.Шкупи играат предобар фудбал,чиста двојка 2.25!
Ке видеме колку е јак Шкупи,за мене тука нема двојка,али ако си ја играл среќно
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
@dragonsky И другите што пратите НФЛ, гледам Индијанаполис Колтс да победат со хендикеп ги играат америве и Бафало Билс, сигурици двете као?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
@dragonsky И другите што пратите НФЛ, гледам Индијанаполис Колтс да победат со хендикеп ги играат америве и Бафало Билс, сигурици двете као?
Ма какви сигурици, реков пред некој ден, оваа сезона немаше предсезонски натпревари ради короната, ова ќе биде прв меч уште од јануари за скоро сите екипи така да до 5-6 коло не очекувам никаква сигурица пошто све бидува на почеток дур да влезат во елемент

Мислам и двеве екипи би требало да победат, хендикепите се добро поставени секако, ама може да пробаш ако сакаш, на хартија би требало и двеве да победат, ваљда и ќе влезат со хендикеп, ама пак ќе кажам, прво коло е кој ги знае што ќе се дешава...
на хартија, да, Џексонвил и Џетс би требало меѓу последните 5 екипи да бидат, а Бафало и Индијана најверојатно до крај би се бореле за плејоф. А колку ќе победат..ќе видиме :D

Формула 1 до кое место земат бодој?
до 10
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Значи, мразам викенди. Ништо не погодив денес, најдобро да го преспиев денот.
Кај мене во досегашнава 10 годишна кариера е "недела е ден за да го вратиш профитот од саботата" Сигурен сум дека сабота одсекогаш ми бил попрофитабилен ден од недела можда за 50% повеќе, најчесто после добивката саботна неделниот тикет секогаш ми е исфорсиран и составуван мамурно насабајле :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom