Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Секако дека ја знаеш и ти и другите навивачи на Шкендија, беше постувана тука и коментирана доста, иако одамна. Од утакмица против Вардар.
Едноставно, детето не земаше ниту здив, во еден глас цели 45 минути. Што ти се идеали.
Ти не го знаеш оригиналот??? Не бегај од одговорот.
П.С. Земаш антидепресанти, или си се снајде како кукавица на туѓи гнезда, откако ти ја затворија темата?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.298
Поени од реакции
78.969
Ти не го знаеш оригиналот??? Не бегај од одговорот.
Ако не е од тука, не го знам.
Но ова е сосема доволно да го знам, се однесува на нас и доаѓа од мали деца.
Како ли се веселело тоа дете, неколку години подоцна, кога чуло дека некои албански јунаци убиле каурчиња, баш за најголемиот каурски празник. Колку радосно било. Ако, греота е. и оно нека се радува.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Ако не е од тука, не го знам.
Но ова е сосема доволно да го знам, се однесува на нас и доаѓа од мали деца.
Како ли се веселело тоа дете, неколку години подоцна, кога чуло дека некои албански јунаци убиле каурчиња, баш за најголемиот каурски празник. Колку радосно било. Ако, греота е. и оно нека се радува.
Темата за соживотот ја тераш тука?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Ја зборувам за млад навивач на Шкендија.
Ти за мене збориш.
Ти зборуваш за опашот на слонот, кој личи на црв. Е кога сме кај црвот...тогаш удри му тема за соживот!
Јас зборев за Сабер Ридер-от, кој можеби сака да малтретира деца што навиваат за Шкупи, не за тебе ...упс, заборавив дека ти си имагинарната оска на Земјата. Бајаги важен си, можеби и за тебе сум зборел...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Тоа значи дека сакаш да ги малтретираш и 10-годишните деца што навиваат за Шкупи?
Во навивачките ултрас групи нема место за малолетни деца. Зарем во таа од Шкупи има?
Па тоа е екстремна злоупотреба на невини деца и прекршување на сите закони и конвенции за правата на децата. Веднаш ќе биде алармирано до Министерството за труд и социјална политика, УНИЦЕФ и судот за човекови права во Стразбур како би презеле соодветни мерки против Шкупи и нивната навивачка група.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Во навивачките ултрас групи нема место за малолетни деца. Зарем во таа од Шкупи има?
Па тоа е екстремна злоупотреба на невини деца и прекршување на сите закони и конвенции за правата на децата. Веднаш ќе биде алармирано до Министерството за труд и социјална политика, УНИЦЕФ и судот за човекови права во Стразбур како би презеле соодветни мерки против Шкупи и нивната навивачка група.
И тебе ти ја затворија темата?
Знаеш со колку играчи се игра фудбалот?
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Мене ми е тој несфатљиво да малтретирам људи што не су у тј филм или па још пострашно да малтретирам некога што неможе да врати, муда се покажуев на тија што може да одговорив, а не на деца и старци...
За мене не е сфатљиво да човек (читај кумановац) навива за скопски клуб. :facepalm:
Ми у Ку смо од увек презирани и условувани како србомани, наш дијалект им смета а сг да има навивачи на исти клуб од наш град... не разумем.
Порано важесмо за најбунтован народ и град, ама много људи од градско поднебје се одселисва а миграција на село-град не утепа, предпостављам и за тој има симпатизери на вардара.
Пред неколко године имаше си некоја квази група комити од куманово.. изедесва васпитни неколко истакнати поддржувачи и се угаси тој.

@dembel123 Не знам за што збориш, ама и ти да дојдеш исто ке ти се деси без разлику на године и колко си “деМбел''.

Локал чисто. А има не.. што би цигани кажале “ушло у крв и довиѓења''
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Знаеш со колку играчи се игра фудбалот?
Зависи од тоа кој е домаќин. Во некои села сите жители се играчи, секој со различна улога во "играта". Ама мислам тоа ти е познато.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Зависи од тоа кој е домаќин. Во некои села сите жители се играчи, секој со различна улога во "играта". Ама мислам тоа ти е познато.
Очигледно дека првото прашање не го знаеш!
Ај да пробаме со другото, си бил некогаш на гостување да навиваш со повеќе од 10 другари?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.783
За мене не е сфатљиво да човек (читај кумановац) навива за скопски клуб. :facepalm:
Ми у Ку смо од увек презирани и условувани како србомани, наш дијалект им смета а сг да има навивачи на исти клуб од наш град... не разумем.
Порано важесмо за најбунтован народ и град, ама много људи од градско поднебје се одселисва а миграција на село-град не утепа, предпостављам и за тој има симпатизери на вардара.
Пред неколко године имаше си некоја квази група комити од куманово.. изедесва васпитни неколко истакнати поддржувачи и се угаси тој.

@dembel123 Не знам за што збориш, ама и ти да дојдеш исто ке ти се деси без разлику на године и колко си “деМбел''.

Локал чисто. А има не.. што би цигани кажале “ушло у крв и довиѓења''
Вардар не е само скоспки клуб.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Очигледно дека првото прашање не го знаеш!
Ај да пробаме со другото, си бил некогаш на гостување да навиваш со повеќе од 10 другари?
10 луѓе и јас како 11-ти е валидно во парастатистиката на автохтона Дарданија?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
10 луѓе и јас како 11-ти е валидно во парастатистиката на автохтона Дарданија?
Чекај, ги мешаш прашањата и одговорите, сега те прашав дали си бил на гостување, не колку играчи со се голман играт во еден тим (очигледно некој погрешно те подучува од банката позади - сигурно твојот духовен лидер Лордот )
Ај последно трето прашање и последна шанса, за да добиеш преодна оценка:
Си пишувал некогаш во навивачката тема, пред да ја затвораат темата за Соживот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom