Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Па и таму е со врски. А таму па највише државни пари лапаат. Па сите апликации и веб страни на пример ко Министерсво за економија, ЈСП, ПОЦ и др. ги прават фирми преку тендер. Не се лажете. ИТ секторот е многу со врски. Еве отвори фирма ИТ жими стапов ке успееш. Ниту еден проект нема да фатиш.
Зборував за наоѓање работа , не за станување газда.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Се убаво само не е јасно зошто ... форумов кога ќе им поставиш прашање а се однесува на Левица, политичката програма за некои прашања, веднаш се повикуваат и мешат другите партии или Бачев!
Па нели сте вие од групата бањати плус јадрото ви е шарено, зарем ќе се мерите со еден Бачев шпијун и небањат...., не ви доликува еееј!

Ако, само Левица од политичките субјекти има поднесено оценка за уставноста на ... како и други правни лекови околу тнр. референдум (сметам дека спинуваш и изнесуваш невистина, затоа што има барем уште 10-тина поединци, здруженија па и партии кои имаат поднесоци до окупационите судови), тогаш не ми е јасна изјавата и тезата дека шаренковци биле предадени, од кого се предадени и кои се тие шаренковци што се предадени, кои се тоа нивни програмски определби и цели кои се предадени?
Каква тоа теорија јас и наметнувам на Левица, ај не заебај, биди сериозен -прашањето беше: колкумина во структурите на Левица се од шаренковци и на кои позиции, односни имаат ли влијание во креирањето на политиката на таа партија и колкаво - тоа се прашања за тие во Левица тие треба да ги постават, а не туј на форум.
Не знаев дека има и такви кои велат дека не сте македонска партија, а што точно ви забележуваат?

Околу гласањето, повеќе пати сум рекол ќе гласам за секој оној што како основни политички и програмски определби и програма ќе го има следново:
1. Поништување на сите акти донесени по државниот удар од 27 април, значи
-враќање на името Македонија;
-поништување на јазичната федерализација;
- носење на соодветни законски решенија во поглед на странски агентури, служби и... кои работат против Македонија и Македонците.
2. Брање на одговорност од сите кои учествуваа во фингерајката наречена референдум како и поништување на одлуките кои се спротивни дури и на тој фингиран референдум......

Како што гледаш нема проблем да гласам за Левица ниту за било кој друг кој би ги имал горните работи како свои основни програмски цели!

Недоразбирањето е од таму што јас не ги сметам за Македонци оние кои своеволно или под присила излегле на референдум и гласале за промена на името, не може некој себе да се смета за Македонец а самиот излегол и се изјаснил дека е Северџан и дека државата не му е Македонија!!!
Не знам зошто некои имаат проблеми да разберат вака елементарни работи.
Левица ги исполнува твоите барања во целост. Тоа што не си левичар е проблем.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Па и таму е со врски. А таму па највише државни пари лапаат. Па сите апликации и веб страни на пример ко Министерсво за економија, ЈСП, ПОЦ и др. ги прават фирми преку тендер. Не се лажете. ИТ секторот е многу со врски. Еве отвори фирма ИТ жими стапов ке успееш. Ниту еден проект нема да фатиш.
Апсолутно, во сектор во кој на глобално ниво фалат 50 милиони квалификувани луѓе, во сектор во кој компаниите глобално се спремни да инвестираат над трилион долари годишно, спремни пари, само ако најдат луѓе со идеи и капацитет да ги истераат, во сектор во кој стартапи собираат 50-100 милиони долари за глупости, тебе ти требаат врски.

Кај се раѓате вака генијални?
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Апсолутно, во сектор во кој на глобално ниво фалат 50 милиони квалификувани луѓе, во сектор во кој компаниите глобално се спремни да инвестираат над трилион долари годишно, спремни пари, само ако најдат луѓе со идеи и капацитет да ги истераат, во сектор во кој стартапи собираат 50-100 милиони долари за глупости, тебе ти требаат врски.

Кај се раѓате вака генијални?
Глобално и Македонија хаха. Ајде брату иди отвори огласи колку се бараат девелопери. Еве на кариера.мк има само 12 огласи. Многу бе. Кај се раѓате вакви успешни
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Бев скептик за овој дечко Крмов,али јако настапи,малце му омеќаше трема,али ќе се опраи.Многу блиски до народот!Браво
Дечкото го знам лично и е доста добар говорник со одлично познавање, малку опуштање му треба да биде на ниво.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Глобално и Македонија хаха. Ајде брату иди отвори огласи колку се бараат девелопери. Еве на кариера.мк има само 12 огласи. Многу бе. Кај се раѓате вакви успешни
Ми вадиш некои смешни бројки на глобално ниво. Може се точни незнам не се праам паметен. Али еве ја реалноста. Само 12 огласи во МК
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Ми вадиш некои смешни бројки на глобално ниво. Може се точни незнам не се праам паметен. Али еве ја реалноста. Само 12 огласи во МК
Кај мене во фирма во моментов имаме 15 отворени позиции. Не лупај за работи за кои поим немаш. ИТ фирми не бараат вработени на кариера.мк.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ми вадиш некои смешни бројки на глобално ниво. Може се точни незнам не се праам паметен. Али еве ја реалноста. Само 12 огласи во МК
Заеби огласи!
Ако си добар програмер има работа колку сакаш.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Кај мене во фирма во моментов имаме 15 отворени позиции. Не лупај за работи за кои поим немаш. ИТ фирми не бараат вработени на кариера.мк.
Топ ај кажи кај да барам тогаш. Се утепав барајки
 
M

Macedon1um

Гостин
Голем успех ќе си направел ако си работел за 350 евра плата. Кај ќе ти беше крајот. Ама тоа е, ако не ти дозволи партија, не можеш да успееш во Македонија. Сигурно и Апасиев така, нели? Која партија му има дозволено?
Абе не правиме муабет тука за екстра талентирани вредни еве и 10каши како Апасиев кои се дали 10% еве и 15% нека бидат од младите во државата

Што правиме со останатите ? Свесесн си дека политичкиве елити буквално ги бркаат останатите од државата не нудејки им скоро никаква перспектива. Вие некој од ИТ секторите што доаѓате сте малку надвор од реалноста, мислите дека ако кај вас е добро дека и во останатите сектори е така
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Абе не правиме муабет тука за екстра талентирани вредни еве и 10каши како Апасиев кои се дали 10% еве и 15% нека бидат од младите во државата

Што правиме со останатите ? Свесесн си дека политичкиве елити буквално ги бркаат останатите од државата не нудејки им скоро никаква перспектива. Вие некој од ИТ секторите што доаѓате сте малку надвор од реалноста, мислите дека ако кај вас е добро дека и во останатите сектори е така
Никогаш не беше муабетот за тоа дека се во државата е добро. Муабетот беше за изјавата на Апасиев за шарената револуција. Ама некои не можеа да дискутираат само за Апасиев, па решија да дискутираат за мене.

А кога веќе станав тема на муабет, тоа е светот во кој живеам. Од моја перспектива (а нели, јас станав фокус тема за муабет на оваа тема, јебеш) тој свет не е надвор од реалноста. И ако сакаат да ме дискутираат мене, ќе мора да ме дискутираат во рамките на тој свет.
 
M

Macedon1um

Гостин
Никогаш не беше муабетот за тоа дека се во државата е добро. Муабетот беше за изјавата на Апасиев за шарената револуција. Ама некои не можеа да дискутираат само за Апасиев, па решија да дискутираат за мене.

А кога веќе станав тема на муабет, тоа е светот во кој живеам. Од моја перспектива (а нели, јас станав фокус тема за муабет на оваа тема, јебеш) тој свет не е надвор од реалноста. И ако сакаат да ме дискутираат мене, ќе мора да ме дискутираат во рамките на тој свет.
Сакаш популарноста на Апасиев да му ја земеш па ја сврте темата за тебе да зборуваат :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Ти си шупак брат, ти коа падна Грујо веќе патриотизмот и Македонија ти немаа смисла, па сеа да тргнат по куќите деца да убиват ќе се смееш и ќе викаш како така треба, кога не гласавте за Грујо. Сум пишал сто пати, сум бил два пати на средношколски-студентски протести, вториот пат кога дигнав знак на обединета Македонија, без замолен да го напуштам протестот, како и многу други. По твоето глупо размислување значи, кога сум учествувал во дел од протестите против промена на име и двојазичност, сум за дпмне?

Сендвичите повеќе ги сакавте од Македонија.
Supak, nesupak toa e realnosta i faktite. 2016 bevme Republika Makedonia. 2020 sme Severdjistan. Vo mevjuvreme se sluci sarena revolucija. Toa e toa kako sakas vrti.
I da za severdjani oko ne mi trepnuva, i za severdjistan isto. Ke me zdoboli kolku za nekoj od Ruanda. Vsusnost za Ruandanecot mozi i ke me zdoboli malce ama za severdjanecot bukvalno ama ic.
I mesas nekoj raboti, ti mislis deka sum VMROvec zatoa sto ne gi podrzuvav sarenite sto togas bea edno i isto so SDSM a sega se kurtoni za edna upotreba, iskoristeni i frleni. Rabotata e sto za razlika od tebe jas znaev sto ne ceka, ti imase samo najdobri nameri. Glupo e i da sporedvas od denesna gledna tocka koj bil vo pravo a koj bil politicki nepismen. Sega stetata e napraveno i totalno mi e nebitno koj e na vlast. Posle svadba tapani ne biva taka da tolku od mojot patriotizam. Napravivte od gotovo veresija i sega ke ja opravale rabotata. Brej. Vie ja zasravte, vie opravajteja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom