Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
-----------------------Чех-----------------------
--Босингва----Карваљо--Тери----------Е.Кол----
----------------------Есиен---------------------
-------Лампард------------------Деко-----------
--------|-------------Кака---------|-------------
--------|---------------|-----------|-------------
-------->--------Дрогба/Анелка----<-------------


|
|
> и | се офанзивни ролји. Еве како би изгледал тимот, ама Џо Кол на клупа е, Малуда, ШВФ...
 
F

fantomX

Гостин
Експеримент на Сколари, со една по малку чудна формација 4-1-4-1, стандардната одбрана, па Џон Оби, па четворката: Лампард, Деко, Есиен, Џо Кол; и Анелка најистурен. Ги внесе Филипс и Малуда и не ојше работата. За понатаму да се знај.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А за утре се знае ли поставата? Или е ептен рано да се каже:helou:
 
В

Вори

Гостин
Не се знае уште.Иначе во 12 играме утре?
Со Милан ќе биде ептен тешко,ама некако ќе ги победиме,за да не бидеме последни!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А и да бидиме последни, јако маде, турнир за подобрување на форма е. :)
 
В

Вори

Гостин
И тоа што викаш,ама вчера се изнервирав заради тоа што секогаш Челси кога игра на пенали губи,ја ставрно не знам како може да се толку........не знам што да речам, Дебили.!!!
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Уууу да ти е..м пеналите скапани,никогаш не сме победиле од кога навивам за Челси,ама буквално никогаш.
А од кога навиваш за Челзи??



BTW зашто не играше дрогба вчера??
 
В

Вори

Гостин
Навивам за Челси од 2001-2002.А ти од кога навиваш?
Иначе Дрогба не играше зошто е повреден!!!
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Ааа ти мислеше не победиле на пенали од кога навиваш! Извини. А јас навивам за Челзи од кога почнав да гледам фудбал(две години пред Зола да си оди у Каљари) значи и јас од тогаш, 2001 год.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ааа ти мислеше не победиле на пенали од кога навиваш! Извини. А јас навивам за Челзи од кога почнав да гледам фудбал(две години пред Зола да си оди у Каљари) значи и јас од тогаш, 2001 год.
Демек на 7 години си гледал?:)Јас имам 18 години и мн малце се сеќавам на Ѕола и неговите мајстории.Значи сум бил доста поголем од тебе!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ве читам поназад некој не задоволни од играта на Деко е тука сте ного грешка.И јас ич не го сакав ама вчера првото полувреме стварно многу добро го изигра имаше добри не добри туку прфектно додадени топки ама воторото го снема..А ме интересираше Балак зошто не играше оти јас како што се сеќавам и тој отиде на подготовките пред една нед. мош и повеке??
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Па не велам дека сум ги гледал сите утакмици. Се сеќавам дека почнав да гледам една утакмица кога ги победивме Манчестер Јунајтед со 4-1 а потоа гледав кога ќе фатев.
Знам дека го гледав и ова
 
F

fantomX

Гостин
Составо за утре, околу 11:30.
Баш сакам да бидиме последни, од ќеф, за педерштаната да можи да се сити сега на наш „неуспех“, оти понатаму че нема таква можност.
За Деко, добра игра нема шо, чудно како се воиграни со Лампард толку брзо. Ама пак не ми е по ќеф...
За Балак, кој го тераше да дава гол против Португалија? Е сеа, нема играње...:):):)
Некој праша за Дрогба, тој, Пизаро и Боснгва се во Лондон и закрепнуваат од повредите. И Белети не е со тимо, ама не знам зошо.
 
В

Вори

Гостин
Јас,сакам да го победиме Милан, онака за чејф,да не викаат Миланезите биле појаки од нас.!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom