Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Плејмејкер и полушпиц игра,не игра крило.Иначе Кенион изјавил дека тоа со Диего е чиста шпекулација,а работите со Робињо стоеле во место,но изјавил дека до крајот на летото ќе се комплетирал тансферот.Да не знае некој со каква постава ќе играме со Локомотив?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Е па убаво штом е така.
А за поставата, да видиме на сајтот. Треба да ја има. Или како се вика тој купот што го играат?
 
В

Вори

Гостин
Реилвајс куп,или Железнички куп така нешто,не сум сигурен!!!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Плејмејкер и полушпиц игра,не игра крило.Иначе Кенион изјавил дека тоа со Диего е чиста шпекулација,а работите со Робињо стоеле во место,но изјавил дека до крајот на летото ќе се комплетирал тансферот.Да не знае некој со каква постава ќе играме со Локомотив?

Ако најдат замена за Робињо(тава значи ако оди Роналдо во Реал) тој сигурно ќе потпише за Челзи во спротивно нема шанси да го дадат.
 
В

Вори

Гостин
Јас мислам и да не потпише Роналдо во Реал,имаме шанси да го земеме РобињоИначе составот за вечер го нема на страницата на Челси!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако не оди Роналдо во Реал, ќе оди Ван Дер Варт, а тоа е сепак каков таков чекор напред на Робињо кон Стемфорд.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.892
Диего е класичен плеј , уште од времето во Порто игра на таа позиција , а и претходно како член на Сантос и младата Бразилска Репрезентација , ми текнува на СП за млади играчи , разараше на таа позиција , а го гледав зашто беше поврзуван со трансфер во Интер пред да отиде во Порто , затоа интерес и денес Интер покажуваат за овој играч , мн јасно , тогаш им бил многу млад ( ист беше случајот ко со Кака ) .

Што се однесува за Челзи , искрено премногу нелогично ми е да дојде во овој тим , Лампард , Деко , тука се Балак , Есиен , каде би играл , кога цела средина им е пополнета со супер играчи . Не верувам во реализацијата на овој трансфер .
 
В

Вори

Гостин
Тоа со Диего е чиста шпекулација изјави и Кенион.Челси го бараше Диего додека Грант беше тренер а сега не...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Челзи во натпреваров без Ди Санто или Синклер во стартниот состав. Ајде 2 гола да дајме и задоволен сум.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Добра постава на Челзи.Доста звучни имиња,па можеме да очекуваме многу голови и пред се добра игра и на двете екипи.:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не ми е битно ѕвездите како ќе изигрет, сакам да ги глеам Ди Санто и Синклер. :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ГООООООООООООООООООЛ!!!

Есиен од полуволеј, му ја смири Анелка со гради и ја закачи ко ненормален!

1-0!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
добар гоооооооооооооол. Тоа ја фати значи:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom