Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Мислење? Од тие два-три пати што сум го гледал офанзивно добар ми се виде, назад не знам, некако премал е, ќе го прегазат :D
Автоматски споено мислење:

Уствари ни Алба не е поголем :icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Искрено и не гледам многу достапни квалитетни леви бекови.
50м за Чилвел ми е многу Пеп потег, ама таков стана пазарот. Во секој случај подобар е од Емерсон и од крилото Алонсо.
Ние го зедовме Тирни како надежен за 30м, за мене поквалитетен играч од Чилвел на секое поле, во одбрана е две класи подобар

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислење? Од тие два-три пати што сум го гледал офанзивно добар ми се виде, назад не знам, некако премал е, ќе го прегазат :D
Истото мислење како тебе го имам и јас со оглед на тоа што не играше многу за Сити, игра со жар, во офанзива е доста конкретен. Ми остави впечаток на еден натпревар на Сити, Сити губеше а тој беше од ретките што покажуваа желба нешто да променат. Ако некој го следел во Лајпциг повеќе, може да пише детален скаутинг извештај :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.067
Поени од реакции
57.355
Ние го зедовме Тирни како надежен за 30м, за мене поквалитетен играч од Чилвел на секое поле, во одбрана е две класи подобар

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
На претходна страна ги спомнаа Грималдо и Таљафико како поефтина варијанта. Но сите тие се дел од далеку послаби лиги. Таму и Семедо беше играчиште.
Ваљда Лампард го гледа Чилвел како посигурна опција, играч со премиерлигашко искуство. Плус и квота за домашен играч да пополни пошто со новиве трансфери почнаа да доминираат странци во составот.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Истото мислење како тебе го имам и јас со оглед на тоа што не играше многу за Сити, игра со жар, во офанзива е доста конкретен. Ми остави впечаток на еден натпревар на Сити, Сити губеше а тој беше од ретките што покажуваа желба нешто да променат. Ако некој го следел во Лајпциг повеќе, може да пише детален скаутинг извештај :D

@cholismo
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.030
Поени од реакции
55.446
Истото мислење како тебе го имам и јас со оглед на тоа што не играше многу за Сити, игра со жар, во офанзива е доста конкретен. Ми остави впечаток на еден натпревар на Сити, Сити губеше а тој беше од ретките што покажуваа желба нешто да променат. Ако некој го следел во Лајпциг повеќе, може да пише детален скаутинг извештај :D

@Stefan-kobe
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Истото мислење како тебе го имам и јас со оглед на тоа што не играше многу за Сити, игра со жар, во офанзива е доста конкретен. Ми остави впечаток на еден натпревар на Сити, Сити губеше а тој беше од ретките што покажуваа желба нешто да променат. Ако некој го следел во Лајпциг повеќе, може да пише детален скаутинг извештај :D
@Трибиани
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.153
Поени од реакции
16.684
:ROFLMAO:
Топ бек, сличен на Трипие, веќе пишал некој поназад, во офанзива е одличен.
Лајпциг имаат многу добра одбрана кој и да се земи од таа четворка вреди.
Автоматски споено мислење:

Атлетико е загреан за Таљифико уште од ланска сезона, мислам дека фри е овај трансфер период или грешка сум ?
Автоматски споено мислење:

Едит Грешка сум, како и да е добар играч, читам дека и Челзи се за него заинтересирани, ама Чилвел најверојатно ќе го одберат дека е Англичанец
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.067
Поени од реакции
57.355
ВИДИ ГО ЏОНИ ЗиВченко го пиша ХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХА :pos: :pos: :pos: :pos:
Затоа утре Баумгартлингер до буква ќе го погоди. Пу да ти ебам тоа човекот.
Јас па земав да срчам да видам дали е печатна грешка или редовно така го пишува :|
 

Kajgana Shop

На врв Bottom