Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Pa pisuva na site strani i na Gazetta isto!!!Gjabe se nadevame toj ke si odi vo Inter,Kaj nas samo LIPPI i nikoj drug .pozz
Да да.. нас така ни одговара.. Но сепак се само шпекулации, и додека не се објави на страната на Челзи или Интер ништо не е официално.
 
В

Вори

Гостин
Ne,ne e realno Murinjo da se vrati vo Chelsea.Sea toj zamina na pocetok na sezona se iskara so Roki,i da se vrati pak Nevozmozno.Inace da vi kazam deka i Rajkard ne bi bil los.Toj e dobar trener,i bi mozel da povlece nekolku igraci od Barca.Pozz
 
В

Вори

Гостин
Sega najnov trac e deka Didie Deshamps ke bide nov trener,na Chelsea.Poranesniot igrac na Chelsea sakal da se vrati na Stamford Bridge i se nadeval deka ke imal podrska od navijacite.Taka procitav!!!!
 
F

fantomX

Гостин
Абе многумина сакаат, ама нема.
Ја колку шо разбрав, тој сакал ама за Челзи не се знај...
Инаку според Сан, Шинаватра сакал да го земи Аврам во Сити:):):)

А за Мурињо нема нишо официјално, ама на толку шпекулации вистинска бомба би било да не оди во Интер. За негово враќање во Челзи имаше пишано само на Сан :(:(:(
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Марчело Морено во Шахтјор? Тој е луд... Толку екипи заинтересирани за него, тој во Шахтјот.. :jaj:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
^MooN_RideR^ напиша:
Како што ми стое најмалку го поврзуват Рајкард па на крајта он ке е имам некое чуство дека ќе е он:toe:
I jas mislam taka,so nego dos santos,pa ubavo ke bide i eto da dojde neli
 
В

Вори

Гостин
ziak92 напиша:
ако видел негде:pos: :pos: ил од гла му текнало.како што беше веста за Погребњак така и оваа.

а бе не се замарајте со шпекулациите.очекувавте Грант да дојде после Мурињо???НЕ! епа ќе видите дека ќе добиете некој трењер кој нема да е во споменатите во шпекулациите.не е толку будала Абрамович да ги донесе Манчини и Михајлович во својот тим зашто Абрамович сака трофеј во ЛШ а овие двајца со интер стигнуваа дп 1/8 финалето и ја земаа Сериа А против ослабнатите Милан,Рома а и годинава Јуве.поззз
Sea ne sum tolku glupav za da ve lazam na goal.com pisuvase vcera,jas samo prenesov,cccccc budala rabota!!!
 
В

Вори

Гостин
fantomX напиша:
Прво, кажи кај виде? :)
Второ, не и не и не!!!!!!!!!!!!! И Станкович да не е за со нив?:tapp:
Citav na goal.com, a i jas ne sakam da dojdat tie golemi DRVA se!!!
 
F

fantomX

Гостин
^MooN_RideR^ напиша:
Како што ми стое најмалку го поврзуват Рајкард па на крајта он ке е имам некое чуство дека ќе е он:toe:
И ја мислев, ама без Тен Кате го нејчам. Си велев каков тандем че бида, ама нишо...

Sea ne sum tolku glupav za da ve lazam na goal.com pisuvase vcera,jas samo prenesov,cccccc budala rabota!!!
Добро де шо?:) Само од goal.com и од triabalfootball.com се најголемите шпекулации, и 95% од информациите не се остваруваат. Така да, не верувај многу на содржините на тие два сајта:smir:
 
В

Вори

Гостин
Znam deka se lazata,ama nema kaj da se citaat spekulacii i transferi.Ako znaes kazi nekoja strana za posigurni infromacii?:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Znam deka se lazata,ama nema kaj da se citaat spekulacii i transferi.Ako znaes kazi nekoja strana za posigurni infromacii?:smir:
Кај следниве, оди на рубрика „спорт“:
www.thesun.co.uk (не дека и сан е најсигурен, ама од прва рака е барем)
www.dailymail.co.uk
www.telegraph.co.uk
www.scotsman.com
www.skysports.com

Овие се чисто спортски:
www.football365.com
www.sportinglife.com
 
В

Вори

Гостин
Ke dojde kaj nas mislam,ako dojde nekoj drug osven Rajkard deka ni vo Barca ne se mirisaa mnogu so Dos Santos!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
abe ej,a mozno li e anceloti da dojde? aj pisete so mislete za nego!
ja samo lipi go sakam za trener, nikoj drug, ama ete covekot ne znael angliski....
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Не го даваме Анчелоти :)
Правете си вие планови колку сакате ама он ќе остане во Милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom