Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Пола Барселона веќе е продадена на Милан.:)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Абе на вас ви треба еден до двајца играчи не ви треба пола барса:)
Така и така сте моќни имате игра јаки сте во одбраната давате голови,средината ви е лудница!Значи ви треба еден или двајца играчи што ке ги пополнат дупките во нападот и наверојатно еден во одбраната!
imas pravo!!!
samo uste da se u forma site, ama bas site!!! i ke gi krsime site!!!!
a karvaljo moze da si ide, alex e podobar (bar ne gi prave tie gluposti so gi prave carvaljo)
 
F

fantomX

Гостин
abe luge murinjo ne se vraka!!! bas se sekavam rece deka ke se vrati koga abramovic ke si ide od celzi, a abramovic nikogas nema da si ide, taka da....
poarno rajkard da dojde, pola barselona ke ja povlece so nego
Знам оти не се враќа, ама ко че прочитам негова изјава...:vozbud::vozbud::vozbud:
Гарантирам дека 98% од навивачите на Челзи го поскауваат назад...
А та изјавата беше речена оти тогаш беше најнапната ситуацијата...
Рајакрд нека дојде, ама ја нејќам пола Барселона со него. Доволен е Џовани.:)

Така и така сте моќни имате игра јаки сте во одбраната давате голови,средината ви е лудница!Значи ви треба еден или двајца играчи што ке ги пополнат дупките во нападот и наверојатно еден во одбраната!
Ај нападо ај, можи и крило ќе треба... Ама зошто одбраната?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А Алекс и слободни метит, така да Карваљо не ме загрижвит ногу... Ако дојт некој расен шпиц, и за Дрогба нема да му ја мислам и толку.:)
 
F

fantomX

Гостин
Шо знам... Виља и онај од Штудгарт ми се по ќеф...
Хунтелар го нејчам, исто и Амаури.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ај нападо ај, можи и крило ќе треба... Ама зошто одбраната?
Одбрана,па на местото на Фереира или тој новиот Босингва што го знаеш каков играч е:)Да го купевте лани Алвес ке завршевте работа!
 
F

fantomX

Гостин
Одбрана,па на местото на Фереира или тој новиот Босингва што го знаеш каков играч е:) Да го купевте лани Алвес ке завршевте работа!
Како бе то...? Па шо му фали на Босингва?:)
Го иаме Иванович, Алекс, Карваљо (сеуште), Бен Хаим (сеуште), Тери, Белети, Фереира (сеуште), Босингва, Кол, Бриџ.
А на позајмици се: Буларуж (Севиља), Слбодан Рајкович (ПСВ), Алсидес (ПСВ).
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Да го дадеше Дел Нидо, ама тоа е... клет човек е.
 
F

fantomX

Гостин
35-40 милиони фунти бараше за десен бек!!!!!!!!!!
Па не можи ебаго...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Како бе то...? Па шо му фали на Босингва?:)
Го иаме Иванович, Алекс, Карваљо (сеуште), Бен Хаим (сеуште), Тери, Белети, Фереира (сеуште), Босингва, Кол, Бриџ.
А на позајмици се: Буларуж (Севиља), Слбодан Рајкович (ПСВ), Алсидес (ПСВ).

Овие ако ги сметаш дека се добри и дека може да играат во тим како што е челзи:pos: Од овие болдираниве само Карваљо може да влезе у конкуренција:)Според мене Алекс е боље од Карваљо!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Еве го отвореното писмо на Џон Тери до сите фанови на Челзи.
Обратете внимание на болдираните делови.

John Terry напиша:
To all the Chelsea fans, all my team-mates, the manager and staff at the club.

I am so sorry for missing the penalty and denying you the fans, my team-mates, family and friends the chance to become European champions.

Many people have told me I don't need to say that but I feel I need to, that's just me. I have relived that moment every minute since it happened. I have only slept a few hours and wake up every time hoping it's all been a bad dream.

I have had some amazing support from fans, current and ex-players, family and friends and I need to thank everyone for that. But I am a big man and I take responsibility for us not winning.

I am and ALWAYS will be Chelsea through and through. I will give my all on and off the pitch to win this trophy as a player and one day as a manager. And I am sure we will win it.

That night in Moscow will haunt me forever and I feel I have let everybody down and this hurts me more than anything. I am not ashamed about crying. This is a trophy I have tried so hard year after year to win and it was just an uncontrollable reaction, I wear my heart on my sleeve, everybody knows that.

The road to Rome starts here, we have to try and turn this experience to our advantage. I am very proud of how far we have come this season with everything that has gone on.

Thank you for all your support for the team this season.
Џон, легендо, остани во Челзи засекогаш.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
epa ja go sakam krkic, kako samo igra.... uf uf!!
a carvaljo adios,a huntelar moze ima dadeno 150 gola vkupno u se so e igral!
amauri i ja go nejkam, a i eto
 
F

fantomX

Гостин
[/b]
Овие ако ги сметаш дека се добри и дека може да играат во тим како што е челзи:pos: Од овие болдираниве само Карваљо може да влезе у конкуренција:)Според мене Алекс е боље од Карваљо!
Како бе то...? Па шо му фали на Босингва?:)
Го иаме Иванович, Алекс, Карваљо (сеуште), Бен Хаим (сеуште), Тери, Белети, Фереира (сеуште), Босингва, Кол, Бриџ.
А на позајмици се: Буларуж (Севиља), Слбодан Рајкович (ПСВ), Алсидес (ПСВ).
Прва постава: Кол - Тери - Карваљо(Алкес) - Босингва
Втора постава: Бриџ - Иванович - Алекс(Карваљо) - Белети(Фереира)
Трета постава:): Хачинсон - Бен Хаим - Алсидес - Фереира(Белети)
Буларуж аут, Рајкович има само 18 години и продолжува уше некое време во ПСВ.
Супер се вака бе, шо...:):):)

ЕДИТ:
Писмото го читав сабајлево... Џон е капитен каков шо нема и нема да има ниеден друг клуб!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Таква легенда ретко се раѓа!!!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Еве го отвореното писмо на Џон Тери до сите фанови на Челзи.
Обратете внимание на болдираните делови.



Џон, легендо, остани во Челзи засекогаш.
bas ic ne me\ne e razocaral!!!naprotiv
bas sum gorda na nego. tuka ke si ostane zasekogas.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom