Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
T

tino097

Гостин
Чим тргнало ај и ја да честитам!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
па сеа дома играт ;)

искрено мислам дека челзи се во поповолна ситуација од Ману за освојвање на ЛШ. Како прво манлестер е под притисок за задржвање на шансите за титулата во ЕПЛ, додека на Челзи попримрна им е титулата во ЛШ.

а
 

gavolce

--gavolllllll--
Член од
23 јануари 2008
Мислења
64
Поени од реакции
0
cestito plasman vo finale na site fanovi na chelsea................
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Честито титула во ЛШ :helou:
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
па сеа дома играт ;)

искрено мислам дека челзи се во поповолна ситуација од Ману за освојвање на ЛШ. Како прво манлестер е под притисок за задржвање на шансите за титулата во ЕПЛ, додека на Челзи попримрна им е титулата во ЛШ.

а
Напротив! Челзи е под притисок оти на крај крајева потешко е да бркаш водство, отколку да задржиш!! А во ЛШ Челзи нема да игра против Силвестре, Нани и Флечер! ;)
 
T

tino097

Гостин
Точно дека е полесно да чуваш водство, али сепак не мислам дека Челзи не се надева на ЕПЛ, мислам дека ќе ја бркаат ЛШ.

Али ќе покажи времето, ако се прашвам јас, уште се надевам на математички возможна титула на Арсенал во ЕПЛ :)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Честито пласман. :)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
a bre vikam za mecot so Man U.taka mi dojde zborot 98 min.na penalot na Carrick mislev.razbiras??? ne go gledav mecot so liverpool i ne komentiram.sigurno ste bile podobri i zatoa ste pobedile.
da. kako sto celzi bese podobar od mancester u sabotata, taka i sega.neli?
:wink::wink::wink::wink::wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Честитки за пласманот во финалето. Да се надеваме дека ке им ја земете титулата на Манчестер, и во Л.Ш и во Премиер лигата.
 
F

fantomX

Гостин
vide negde deka ja fati so raka??? ili deka viknale navivacite od toj del si siguren.topkata konstanto go mavna i vo nogata,taka da nisto ne se gledase vo ponoventata snimka.
Еве ти линк:
Гледај во 2 минута и 5та секунда од клипо.
РАката на Керик му е испружена и топката удира некаде во подлактицата. Не е пенал, а? Абе ај чутете аман сте веќе! Барем да беше во право ај, ама не си...

Постот што е над мене не држи вода ама баш ич. Абрамович оти е од Русија не значи дека игра на домашен терен, и не значи ако има пари дека судиите ќе ги купи. Тие судии се пуштени од Уефа и мислиш ли дека ќе си ги ризикуваат работите за парите на Роман ?

Иначе честито на фановите на Челзи, навивав за вас на оваа утакмица и среќно во Русија.
Абе и во Премиер не ризикуваат, не само тие од УЕФА. Само фрустрациите се големи кај некои фанови, па вела Абрамович ги купувал судиите:toe:


И една минута од „тепачката“ Косачи на трева vs Играчи:)
Видете ја само реакцијата на тој од Челзи. Дури и редаро го турна. ЗА таква реакција да се предизвика кај човек, треба озбилна провокација. Зато и Тевез и Евра и сите останати нека идат у п.м.!!!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Честитки за повеќе од заслужената победа на Челзи.
Конечно им се врати на Ливерпул, баш ми беше мило кога трипати крцкаше мрежата на Рејна, за разлика од пред три години кога шутот на Луис Гарсија ни гол линијата не ја помина.
Ме нервираше само чувањето на водството од 1:0 во второ полувреме. На тимови како Ливерпул само нашибај им голови додека можеш (како што тоа Челзи го направи во првото продолжение), па после нека се чудат што ги снашло.
И повторно Челзи(како и последниве неколку сезони) до сам крај на сезона е во борба за трофеј, на мое големо задоволство и во ЛШ.
И повторно Ливерпул немоќен во првенство( како и последниве неколку сезони), повторно ќе бидат среќни со 4то место и поволна ждребка за трето квалификациско коло од ЛШ.
Многу среќа и успех за сините од Стенфорд во финалето во Москва!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Честит пласман и на Манчестер да ги растурите во финалето:).
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
И уште една заслужена победа неделава по онаа со Манчестер. Честито и земете им ги титуливе на Манчестер нека се исплачат малку
 
В

Вори

Гостин
e ova e prav navicaj da cestita a ne vie klosari edni.inace finale smeeee i nikoj nisto ne ni moze.a ti cementarec kako prvo nikot ne ti cini kamo li za dr.seljak tipicen BRK
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Ај честито пласман во ЛШ па ако можите освојтеја и титулата :)
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
ама сепак не е на одмет уште малку уживанција за фановите и симпатизерите на Челзи на сметка на црвените од Енфилд.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom