Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2019
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.859
Ti si toj sto od reci kazi vcera e zasclenet i kupil prva klima.....ja sum od mnooogu poodamna i vakvi filmovi nepalat kaj mene. Mozes da probas da mi kontriras so manipulacii ama na kraj ke te pobijam i ke se zaebes.
Еве специјално за тебе деновиве ќе се потрудам да снимам целосно видео од бар едно 30 минути ниска модулација под 100w
Не сме тука сите со цел да правиме манимулации за да продадеме парче повеќе...
Јас сум човек од збор.
Специјално за @Strelec
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Јас сум човек од збор.
Специјално за @Strelec
Batica ti pak sajki ni pikas* ti veke si go snimal ,i vikas ke se potrudam da snimam vikas video od okolu 30min a veke tie snimeno spremno (kako si go snimil/spremal toa e dr.muabet) ...abe sedam li vo 2/3am da snimam video za da pokazam na bilo koj deka sto bi bilo ako bi bilo*???znaci muabetov e kupete LN,i ke vi modulira so 60w polasat / saat vo 2am vo leto ,??? i sto so toa ??
Dodeka tuka se drzi prepukuvajne dajte da se sobereme i da se protestira za strujata i za zagaduvajne ...ne mozi ti dava subvencii za klima a ti ja pokacuva strujata ...slamka ti veli e a kocan ti pika i vo zimo pak na drva ..gusejne do 101 i nazad...
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Ами овај Убавион не замараше 1 година со тие греачи .. трошеле бла бла .... Слушнаа талентиве од Мепсо/ЕСМ на сите греачи ни наместија на сметките :)))
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Ами овај Убавион не замараше 1 година со тие греачи .. трошеле бла бла .... Слушнаа талентиве од Мепсо/ЕСМ на сите греачи ни наместија на сметките :)))
I ti si vo pravo * toj e kriv .....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Фала ви за одговорите, веќе ја порачав
Vnimavaj na montazata minimum 3 metri bakarni cevki obavezno vakumiranje na nadvoresna edinica so vakum pumpa

bandaziranje na bakarnite cevki so bela bandaz traka i vnatresnata edinica minimum 10 do 15 cm da e odalecena od plafon za dovolen protok na vozduh.

Spodeli sliki od montazata na klimata koga ke ti ja montiraat.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Vnimavaj na montazata minimum 3 metri bakarni cevki obavezno vakumiranje na nadvoresna edinica so vakum pumpa

bandaziranje na bakarnite cevki so bela bandaz traka i vnatresnata edinica minimum 10 do 15 cm da e odalecena od plafon za dovolen protok na vozduh.

Spodeli sliki od montazata na klimata koga ke ti ja montiraat.
Сигурно, ама ќе биди после недела дена, гужва мајсторите
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Од ЕВН доајѓаат и ни го менуваат струјомерот
( на 10 год се менувал )
И по една недела ни стига сметка 500 ЕВРА
зошто прашуваме ЗОШТО ни рекоа дека струјомерот ни затајувал струја
а плаќаме 3-4000 денари месечно ПОМОШ ИДЕИ ...

Извинете знам дека не е темата таа тука но неможев да најдам таква тема
ви благодарам
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Од ЕВН доајѓаат и ни го менуваат струјомерот
( на 10 год се менувал )
И по една недела ни стига сметка 500 ЕВРА
зошто прашуваме ЗОШТО ни рекоа дека струјомерот ни затајувал струја
а плаќаме 3-4000 денари месечно ПОМОШ ИДЕИ ...

Извинете знам дека не е темата таа тука но неможев да најдам таква тема
ви благодарам
Kadija te tuzi kadija te sudi, zazal problemov nee samo kaj tebe xx korisnici i xx vreme se vrtat istite raboti ,sakaat samo da okubat kolku sto moze povejke*
da si se obratis do advokat za pocetok, na moj drugar mu vodeja slucaj od 2010 nekoja smetka kako ne platena na osnov toa 2 pati mu isklucija struja a toj ja ima smetkata plateno crno na belo / a toj ja platil vo posta a postata ne prefrlila pari na evn / i taka fati dobar advokat i gi iskuba evn okolu 50k,za isklucuvajnata za pretrpen stres itn, i postata ja tuzese 30k. mu isplatija i ednite i drugite ,ne znam kolku % mu zede advokatot
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Kadija te tuzi kadija te sudi, zazal problemov nee samo kaj tebe xx korisnici i xx vreme se vrtat istite raboti ,sakaat samo da okubat kolku sto moze povejke*
da si se obratis do advokat za pocetok, na moj drugar mu vodeja slucaj od 2010 nekoja smetka kako ne platena na osnov toa 2 pati mu isklucija struja a toj ja ima smetkata plateno crno na belo / a toj ja platil vo posta a postata ne prefrlila pari na evn / i taka fati dobar advokat i gi iskuba evn okolu 50k,za isklucuvajnata za pretrpen stres itn, i postata ja tuzese 30k. mu isplatija i ednite i drugite ,ne znam kolku % mu zede advokatot
За жал така е
ако можеш да го прашаш кој адвокат
фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom