Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.005
Некој да препорача за домашна употреба поасален бренд пиштол за силикон, ми треба да поминам две шишенца за во бањата и го купив ова ѓубрето од сликата од euro tools за 350 денари, не работи воопшто се откачува на заокружениот дел. Или чаре како да го фиксирам овој за да завршам работа.
IMG_20200810_103724.jpg IMG_20200810_103801.jpg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Некој да препорача за домашна употреба поасален бренд пиштол за силикон, ми треба да поминам две шишенца за во бањата и го купив ова ѓубрето од сликата од euro tools за 350 денари, не работи воопшто се откачува на заокружениот дел. Или чаре како да го фиксирам овој за да завршам работа.
Прегледај го приврзокот 261975Прегледај го приврзокот 261976
Шииииет....друже, не ми е јасно како си исбаксузирал...
Дедо ми зема тапа од пазар, три туби испразни без дефект. Исто дома. Од пазар....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.005
Шииииет....друже, не ми е јасно како си исбаксузирал...
Дедо ми зема тапа од пазар, три туби испразни без дефект. Исто дома. Од пазар....
Абе и јас сум за ќотек, еуротулс е фирма што треба да јаде катанец за чкартот што го шитка, лани зедов мали крстачи за отворање на лаптоп, два пати само ги искористив и ги фрлив и сега пак од кај нив се зацепив (додуша во цел Прилеп во Саботата во тоа време дали имаше уште 1-2 продавници отворени и затоа таму застанав).
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Некој да препорача за домашна употреба поасален бренд пиштол за силикон, ми треба да поминам две шишенца за во бањата и го купив ова ѓубрето од сликата од euro tools за 350 денари, не работи воопшто се откачува на заокружениот дел. Или чаре како да го фиксирам овој за да завршам работа.
Прегледај го приврзокот 261975Прегледај го приврзокот 261976
Појди рекламирај го ,на пазар имаш 100-150 денари и прилично се квалитетни
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Каде може да најдам цело морско оравче?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.006
Каде можам во Скопје да најдам вакви украсни маски? Добро, овие поточно обредни маски се, ама сакам да си го заличам станот со нив. Значи нешто во таков стил.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Каде може да најдам цело морско оравче?
Провери во Веро кај зачините, а мислам имам видено и по други маркети (поголеми Рамстор и Тинекс). Обично беше паковано заедно со мини ренде.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Провери во Веро кај зачините, а мислам имам видено и по други маркети (поголеми Рамстор и Тинекс). Обично беше паковано заедно со мини ренде.
Во веро до сити мол имам купено пименто(тн. мусканто , но не морско оревче). Цели немам видено, само во прав...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Imase vo Vero celi vo kesicki.. Grcki.. Sega se prilicno tenki so izborot.
Кога бев мал, во 1ва половина на 2000дите, во веро имаше и конзервирани рамбутани. Сега nada. Дури и свежа гуава мислам дека имаше....
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Kade moze da najdam metalni stalazi(za domasna upotreba)?
Najdov na nekoe mesto vikano mr. Bricolage ali ne sum od skopje i ovie mi se epten zabegani. Kao ne prakjale po kargo i mi vikaat javi se a nikogas ne krevaat na tel.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Kade moze da najdam metalni stalazi(za domasna upotreba)?
Najdov na nekoe mesto vikano mr. Bricolage ali ne sum od skopje i ovie mi se epten zabegani. Kao ne prakjale po kargo i mi vikaat javi se a nikogas ne krevaat na tel.
Веројатно таму и во хубо. Мислам и дека имаше и во електрометал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom