Охрид

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Абе еден посто не ме интересират поќе Охрид шо се дешават. На 2 м од езеро стациониран сум Љубаништа и пијам грч ладна жолта. Летово се виде кој сме и шо сме како народ.
Да се лажиме дека со овие од Богданци и Штип очекувавме некој БУМ на сезона не биват.
Зато смирено само то е шо е пак останвиме да живејме Охрид, овај хаос уште 10 дена па ке поминит а од есен /зима ке му ја мислиме :)
Со ведри мисли до подобар живот.
 
A

Avenger99

Гостин
Абе еден посто не ме интересират поќе Охрид шо се дешават. На 2 м од езеро стациониран сум Љубаништа и пијам грч ладна жолта. Летово се виде кој сме и шо сме како народ.
Да се лажиме дека со овие од Богданци и Штип очекувавме некој БУМ на сезона не биват.
Зато смирено само то е шо е пак останвиме да живејме Охрид, овај хаос уште 10 дена па ке поминит а од есен /зима ке му ја мислиме :)
Со ведри мисли до подобар живот.
Еве шо се дешават.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Еве шо се дешават.
Немој сега вака, зошто зборуваш лошо за туристите кои дошле, ние не чиниме. :pos:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Турците, за Грците, Бугарите и Македонците, општо, имаат измислено како да се придобие клиент,гостин и слично. (Да не биде само плукам по Охриѓани)

Турци, во турските туристички места, не ТУРИСТИ што одат во Охрид.
Грците за Турците се господ во туризмот.
Кој туризам знаат кога во туристичките места те влечат за рака да им влезеш во продавницата или ресторанот.
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
487
Ма нее..Охриѓани не чинат, не се разбирет од Туризам...Нарциси, никој не сакет само себе...После ние не чиниме а господава е права елита..10 страни објаснување и плукање по Охриѓани и овде и на социјални мрежи, а на крај испаѓаме еден од подобрите градови(народи и тн)...Убо викаја, Подмоље 2 рампи и све назад
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Истава слика е на средно Водно секое сабајле кога се качувам откако дојдов. Гнасен народ сме и тоа е тоа, барем за вакви работи не можеме да ги окривиме Албанците.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Ма нее..Охриѓани не чинат, не се разбирет од Туризам...Нарциси, никој не сакет само себе...После ние не чиниме а господава е права елита..10 страни објаснување и плукање по Охриѓани и овде и на социјални мрежи, а на крај испаѓаме еден од подобрите градови(народи и тн)...Убо викаја, Подмоље 2 рампи и све назад
Ту си се испофали :D Ова со ѓубрево е општа слика низ цела држава, само сега имаш куп луѓе на исто место.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дечки има ли некоја опција за поставување шатор на интересна локација околу Љубаништа? Има проблем ако ставиш “на диво” во тој дел? Или некоја друга локација каде што може да си на раат, секако за после викендов збориме..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Не е само Охрид вака, секој Европски град ти е вака за викенд само разликата е шо комуналното ги минат улиците кај шо е нокниот живот по 10 пати у една вечер и сабајле у 5 е ко да немало човек таму
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.553
Поени од реакции
7.275
Стварно ние охриѓани сме ендемски вид, еднаш во 100 години иаме затворени граници преку лето каде сите оние со средства за одмор во странство се приморани да дојдат во Охрид и наместо да се напрајт можно и неможно да се претставит Охрид во најдобро светло и макар на еден од денешниве туристисти да се вратит догодина, не бе дај ќе сликаме ѓубре по градов демек видете шо прает туристиве :lolzz:

И после македонски туристи оставале по 50-60 милиони евра по сезона во Грција. Па нормално дека ќе оставет кога се подобро дочекани отколку во своја земја со горе долу исто или поефтини цени. И плус МОРЕ!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дај не ме зезај брат ова се све само не туристи .. пред 3 саати поминував по питу гули од гаражине од галеб накај христо школоно . Имаше скопјани во сеат леон црн и прво отварат токмакот прозор и фрлат на улица хартија од бургер , после тоа пак салфетки и на крај лименка од пиво.. И според вас мора комуналец да им оди позади нив и да собира ѓубре. Иначе многу почна да смрдит градов од ко почнаја да идет овие шо не си го бришат газот после серење!!

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.553
Поени од реакции
7.275
Дај не ме зезај брат ова се све само не туристи .. пред 3 саати поминував по питу гули од гаражине од галеб накај христо школоно . Имаше скопјани во сеат леон црн и прво отварат токмакот прозор и фрлат на улица хартија од бургер , после тоа пак салфетки и на крај лименка од пиво.. И според вас мора комуналец да им оди позади нив и да собира ѓубре. Иначе многу почна да смрдит градов од ко почнаја да идет овие шо не си го бришат газот после серење!!

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Истата сељандура ко ке ојт Грција ич не помислуват да го напрајт истото зато шо имат комунална полиција и ќе јајт казна.

И онака Комуналец и останати градски служби се преполни од кафе пијачи - одма впрегни ги во чистење и редарење и ќе видиш како проблемот ќе се решит
 
M

Macedon1um

Гостин
Само јас ли на сликиве со ѓубре не гледам никаде во близина корпа за отпадоци, видов само на едно место и таа беше преполна па дури и околу неа фрлано.

Знам дека не е ова оправдување ама ми се чини и самиот град не е спремен за ваков наплив, поготово од ваучер туристи што веројатно еднаш во 10 години одат на одмор на цивилизирано место..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom