Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
29 декември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
1.337
И сега малку непријатно на тие петорица кој преговараат прелетување кај Зајко. Калимеро, е нема правда. Па мајката, која е поентата да бидеш пратеник во мак собрание ако не можеш таа позиција да ја монетизираш?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
оффтопик
Интервјуто ми отвори едно прашање. Ако Законот за двојазичност не е потпишан по протокол и правно е неважечки и одговорно лице од институција која нема да го испочитува нема да биде казнето, дали тогаш ако толпа народ или "багра" багеристи демолираат диво изграден објект за кој општината и државата неможат да го најдат сопственикот можат кривично да одговараат?

на тема
Одамна некој политичар (па макар и почетник во политиката како Апасиев) не излегол јавно без "ракавици" и "политичка коректност " и цврсто застанал зад своите ставови па колку лошо или нереално изгледаат во моментов.

Ако успее да ги "преживее" домашните и странските служби постои голема веројатност тој и Левица како партија да стане фактор на обединување и активирање на поделениот и апатичен народ.

А кога народот ќе се обедени и ќе тргне по своето тогаш и кралевите се кријат во дупка на глушец.

Апасиев не измисли топла вода, само ги изрази мислите и чувствата на мнозинството од народот кој овие 30 години транзиција, пљачка, угнетување и понижување стана апатичен и заборави дека народот ја има моќта да бира, да гради и руши влади, а не политичките партии и бизнисмените (читај криминалците) кој стојат зад нив.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.039
Поени од реакции
84.796
Почнаа да плачат на Твитер? :vrtioci:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сега се у налет, и интересни се ставовите, убави, народ сака да ги слушне, но јас гарантирам Левица да има 40-50 пратеници, 80% од ова што го кажува сега Апасиев ќе падне у вода, ќе ја прифати „политичката реалност“.

А дека е интересен за слушање, нема муабет тука.
Во меѓународната политика мислам дека е циркузант, ама за внатрешните социо-економски прашња 200% е мој човек, да се скратат крилата на олигарсите и профитерите, тука удара право у центар, и тоа се најбитните прашања што на народот повеќе му значат, повеќе и од прашања за НАТО, ЕУ, име, рамоквeн и слично.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Апасиев во парламент ќе делува исто како и ТИ на форумов..исто...навреди, пцовки и ништо паметно...
Па и самиот Апасиев си кажа дека он во прикаската е САМО ЗА ФАЌАЊЕ СЕИР..не е моќен со два пратеника:P
Едно ќе ти кажам. Неколку пати те имам наречено кокошка. Ја користам оваа прилика да им се извинам на кокошките.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
"и за Кипар и Грција, еден народ, две земји" :icon_lol:

Гарант имаа формирано координативен кризен штаб за суфлирање на водителов, да му поставува замки, чии одговори од Апасиев подоцна ќе беа спинувани од владиниве мегафони и владиниот "невладин" сектор. :D

 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.357
Поени од реакции
7.573
Да
Прегледај го приврзокот 260211

Овој плавиов особено, НиколаСтрез, тежок бот.
Прегледај го приврзокот 260215
Овие се тие ботовите од 'белата палата' што ги збореше Филип Петров кај Васко Ефтов во емисија. Вработени плакато-лепачи кои прават акаунти по социјални мрежи и спамаат под палката на Протуѓер или некој сличен, не ми текнува кој кажа дека го води проектот...

Богами ти како тролаш можда треба да се пријавиш да не млатиш слама на празно по форумов.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Јавно на ТВ во живо, лидер на политичка партија и воедно пратеник изјави дека му се закануваат ова борците за слобода и демократија, шо беше непоимливо и за времето на Греувски, буква не изустија graxanite heroi, колку се само подли, да ти се згади.

Згора на ова, ај партиски пајташ тоа е стока стандардно, кој qr е Агенција на разузнавање да се спомнува во ваква една конструкција не ми е јасно, да видиме манџурискиот кандидат дали ќе смогне сили да писне нешто, ако не повеќе чисто да покаже образ.
 
M

Macedon1um

Гостин
Јас лично не можам идеолошки да бидам подалеку од Апасиев. Значи потполно сум на другата страна од политичкиот спектрум. Ама само нека седи во Сообрание и нека им ја плеска во лице целата морална беда на гнасите.

А не само нив, и на оние кои 3 децении веќе ги гласаат.
Ако седи само во собрание ништо не сме направиле, треба на Левица народот да и даде подршка и 10-15 мандати. Да имаат во свои раце моќ пратенички мандати од кои ќе зависи формирање на влада, е тогаш може народот да се надева дека ќе поминат и корисни закон во парламентот и за нас обичните луѓе.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Овие се тие ботовите од 'белата палата' што ги збореше Филип Петров кај Васко Ефтов во емисија. Вработени плакато-лепачи кои прават акаунти по социјални мрежи и спамаат под палката на Протуѓер или некој сличен, не ми текнува кој кажа дека го води проектот...

Богами ти како тролаш можда треба да се пријавиш да не млатиш слама на празно по форумов.
Комуњарски ботови се сите овие. Заеви мадиња.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Богами ти како тролаш можда треба да се пријавиш да не млатиш слама на празно по форумов.
Веќе сум, си легнува солидно на сметка поодамна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.882
Да
Прегледај го приврзокот 260211

Овој плавиов особено, НиколаСтрез, тежок бот.
Прегледај го приврзокот 260215
Не го сфаќам ова Твитер. Реченица една кажува некој и тоа е...
На другана тема неколкумина сведочеа дека многу е битно денес да си на тоа за да си фател женска.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Не го сфаќам ова Твитер. Реченица една кажува некој и тоа е...
На другана тема неколкумина сведочеа дека многу е битно денес да си на тоа за да си фател женска.
Не бе, за Инста збореа, не ги мешај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom