Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.295
Овај новинаров пичка му материн ептен неписмен, со онаа дебелата и таа со плава коса в пакет треба да бида да пишува „Дудуци“. Не знаеше шо биле комунистите, оф мори мајко.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.732
Поени од реакции
21.743
ФЕЈК ЊУВС.

Рече дека моментално немаме политички капацитет да го поништиме а не дека е реалност, дека треба го прифатиме и што ти не. 100 пати го вергла истото па и овој пат кажа дека ќе се бори за негово поништување без разлика дали ќе треба 5, 10 или 15 години.

Али океј, таргет група на порталов е за ботови што чекаат директива да им се каже како треба да мислат.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.471
Поени од реакции
3.277
Премногу утопистички ставови и програма, а Апасиев делува многу самобендисано и екстремно. Исто така, речникот од стилот "те мавам со боксови, а после ќе те зашлапам со шамари" го прави да делува несериозно и уличарски. Мислам, лично мене ми е интересно тоа, ама може автоматски да биде одбивен за голем број гледачи кои притоа ќе ја пропуштат неговата поента зашто вниманието ќе им го одземе начинот на неговото изразување.
А тие евентуални поткупени 5 пратеници кога ќе биде на говорница нема да има потреба да ги каже со име и презиме зашто тогаш веќе сите ќе ги знаеме кои се.

Тие работи ги имам така како критика, иначе генерално ми се допаѓаат како нова опција и мислам дека ќе имаат голем и брз раст во бројот на поддржувачи.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
Тури им кур на вмронските ботови од Инфомакс, Апасиев кога го кажува тоа ги разочарува гласачите, а Мицковски дебилот ако, слободно нека дава такви изјави. Дегенерици полуписмени...
Разликата измеѓу она на Мицковски и ова сега на Апасиев е што политиката на првиот кон прашањето е во форма на свршен чин, нема назад, народот треба да се помири, гласајте не нас пак и идеме даље. Овој вториов отворено го проблематизира, го разработува суштински и не дава само така да се стави под тепих како свршен чин. Затоа првиот ги изгуби изборите а овој вториот си обезбеди место во парламент.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.535
Поени од реакции
43.076
Саше политико боље ќе го испинуваше ова oд овие мртвиве.
Кажа дека треба да сме истрајни и дека тоа е процес кој можеби сега е тешко да има ефект, ама ако постои ко идеја, а постои конкретно кај нив, за 3-5-10 години може да успее, све зависи од политичка ситуација кај нас, и геополитичка околу нас и ред други фактори кои треба да се поклопат за да тој договор биде поништен, сигурно нема левица со 2ца пратеници тоа да го изнуди во моментов што всушност е тој момент на реалност, зашо нит вмро тоа би го напраиле, нит па оние кои веќе изнудија смена на име и устав .

Кога сме кај шаше, апасиев вика дека со закон е ограничено колку децибели треба да има пеењето на џамиите, или за црквиве исто со камбани и слично, и дека тоа редовно се надминува со години и години и сака да го стави во контрола, односно да работат како што им е законски наложено јер конкретно скопје ко багдад звучи реално гледано, шаше пишал дека сака да ги замолчи џамиите.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
3.610
ФЕЈК ЊУВС.

Рече дека моментално немаме политички капацитет да го поништиме а не дека е реалност, дека треба го прифатиме и што ти не. 100 пати го вергла истото па и овој пат кажа дека ќе се бори за негово поништување без разлика дали ќе треба 5, 10 или 15 години.

Али океј, таргет група на порталов е за ботови што чекаат директива да им се каже како треба да мислат.
Точно така. Во моментов договорот е реалност за нас. Во иднина можеби ке се променат коцките, ќе можеме да го промениме договорот и да си го вратиме уставното име.
Тоа сите го знаеме
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Кога сме кај шаше, апасиев вика дека со закон е ограничено колку децибели треба да има пеењето на џамиите, или за црквиве исто со камбани и слично, и дека тоа редовно се надминува со години и години и сака да го стави во контрола, односно да работат како што им е законски наложено јер конкретно скопје ко багдад звучи реално гледано, шаше пишал дека сака да ги замолчи џамиите.
Бреј, скроз се мрднал Шаше вечерва, гледам исплукал неколку патетични наслови, со текст кој соодветствува за неговата шизофренија, која е очигледно во доста напредна фаза отидена. Каква неписмена бараба, неверојатна работа...
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
3
Мене ми се допаѓаат како трета опција, ама не верувам дека ќе направат некоја разлика во политиката ако влезат со еден, двајца или тројца пратеници на овие избори.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
983
Поени од реакции
3.963
Мене ми се допаѓаат како трета опција, ама не верувам дека ќе направат некоја разлика во политиката ако влезат со еден, двајца или тројца пратеници на овие избори.
'Член од: 24 јули 2020'
ок бот
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.211
Поени од реакции
20.932
Мене ми се допаѓаат како трета опција, ама не верувам дека ќе направат некоја разлика во политиката ако влезат со еден, двајца или тројца пратеници на овие избори.
via Internet Explorer 6.0
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.230
Поени од реакции
9.830
Не ме бендисува човеков, многу е напнат, како на темпирана бомба да седи, а и изјавите како он има ексклузива како се купуваат во моментот пратеници, па за нас такви информации се секојдневни и ништо чудно...Многу самоуверен во својата "моќ", но од друга страна, неколкупати повтори како има закани по живот за него и неговото семејство, демек не им се плаши..ноооооо.....а можеше тоа да го премолчи, да не го изнесува во јавност, да си го решава проблемот како што рече, со телохранители со адвокати....
Мислам дека Апасиев само ќе прави " циркуси" на говорница без ефект и бенефит за Македонскиот народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom