Рибља Чорба

Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
Lele kakov koncert napravija u hard rock stvarno alal neka im e 2 ipol saata rokaa bez prestan istiot repertuar od beogradska arena.Sega go spremaat i noviot album edvaj cekam da izleze. DANAS KRESU SPONZORI:pos2::pos2::pos2: sver
Зар Бора Чорба уште можит да пејт:pos2::pos2:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Ех, до кај стигна Бора Чорба... да пее во локален клуб иста ноќ кога на Саем е главната вечер на Таксират.
Дури и да не беше таква ситуација пак не би одел, имам дадено аманет дека таму не влегува моја нога повторно, освен ако нема преееееемногу добра причина, и еве повеќе од 4 години ништо не ме заинтригирало за да влезам.

Кога сме веќе кај Бора, лани мислам дека настапуваше некаде по Кисела Вода, не сум сигурен баш, и другарка што беше се пофали дека убаво си поминала и дека Бора арно испеал.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
dali nekoj znae podetalni informacii za gostuvanjeto na corba vo milenium? Kolku pari e karta i kade moze da se najde
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
За колку е карта не знам, ама знам дека може да се купи само истата вечер на влезот на клубот.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Ги обожавам. И Рибља Чорба, како група, и Бора како фронтмен. Песните им се закон, онака либерални, бунтовни... На последниов концерт во Хард Рок беа екстра.
Повеќето песни ми се омилени, ама ако треба една да издвојам...сепак не можам, ај барем 3 нека бидат:)
1. Посљедна песма о теби
2. Добро јутро
3. Два динара друже:baeh:
Чорба рулз:music3:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сабота одам да му изразам почит на великанот во Парк, во 1:30. После 11 месеци пак ќе го глеам, у је! Едвај чекам!:vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Моја грешка од преголема возбуда, петок спроти сабота е Чорба во Охрид.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
УАУ! Каква вечер! Ја имав честа по трет пат да го гледам балканскиот генијалец Бора Чорба во живо. Добри 2 и пол часа, исполнети со попознатите песни од Рибља Чорба, како: Рокенрол за кучни савет, Гастарбајтерска песма, Једино моје, Србин је луд, Данас крешу спонзори, Хочу мајко хочу, Амстердам, Лутка са насловне стране, Љубав овде више не станује, Било је жена, Луд сто посто, Авиону сломичу ти крила, Немој сречо немој данас, Последња песма о теби, Када падне ноч, Где си у овом глупом хотелу, Остани џубре до краја, Зелена трава дома мог, Кад ходаш (по наше барање, ја немаше на матрица и му ја исвирија во живо), Нечу да испаднем животиња (исто по наше барање, без матрица), Два динара друже и Добро јутро. Мислам дека не пропуштив ни една, ако пропуштив нека ме поправи некој... Се на се, незаборавен спектакл кој ќе го памтам доживотно.

Капа долу, мајсторе.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.852
Поени од реакции
11.080
УАУ! Каква вечер! Ја имав честа по трет пат да го гледам балканскиот генијалец Бора Чорба во живо. Добри 2 и пол часа, исполнети со попознатите песни од Рибља Чорба, како: Рокенрол за кучни савет, Гастарбајтерска песма, Једино моје, Србин је луд, Данас крешу спонзори, Хочу мајко хочу, Амстердам, Лутка са насловне стране, Љубав овде више не станује, Било је жена, Луд сто посто, Авиону сломичу ти крила, Немој сречо немој данас, Последња песма о теби, Када падне ноч, Где си у овом глупом хотелу, Остани џубре до краја, Зелена трава дома мог, Кад ходаш (по наше барање, ја немаше на матрица и му ја исвирија во живо), Нечу да испаднем животиња (исто по наше барање, без матрица), Два динара друже и Добро јутро. Мислам дека не пропуштив ни една, ако пропуштив нека ме поправи некој... Се на се, незаборавен спектакл кој ќе го памтам доживотно.
Капа долу, мајсторе.
Ne bev brat steta ali valjda i Pogledaj dom svoj anzele ja otsvirile :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да, не знам како можев да ја заборам. :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
25
Поени од реакции
3
чорба закон најдпбри се така и ние треба да се бунуваме против општествово. тој имал гз во тоа врме да каже дека не чини а ние сега чутиме како се да е совшено
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
Супер му се песните ама ме нервира шо меша музика и политика, затоа малу му паѓа рејтингот кај мене
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
УАУ! Каква вечер! Ја имав честа по трет пат да го гледам балканскиот генијалец Бора Чорба во живо. Добри 2 и пол часа, исполнети со попознатите песни од Рибља Чорба, како: Рокенрол за кучни савет, Гастарбајтерска песма, Једино моје, Србин је луд, Данас крешу спонзори, Хочу мајко хочу, Амстердам, Лутка са насловне стране, Љубав овде више не станује, Било је жена, Луд сто посто, Авиону сломичу ти крила, Немој сречо немој данас, Последња песма о теби, Када падне ноч, Где си у овом глупом хотелу, Остани џубре до краја, Зелена трава дома мог, Кад ходаш (по наше барање, ја немаше на матрица и му ја исвирија во живо), Нечу да испаднем животиња (исто по наше барање, без матрица), Два динара друже и Добро јутро. Мислам дека не пропуштив ни една, ако пропуштив нека ме поправи некој... Се на се, незаборавен спектакл кој ќе го памтам доживотно.

Капа долу, мајсторе.
Погледај дом свој анџеле, немој да идеш мојом учицом, остани џубре до краја...:helou: ПРеубаво си поминав.... Немам коментар. ФЕНОМЕНАЛНО!!!:je::je::je::je::je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom