Фан Клуб: Челзи

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Очигледно вие што сте за Јунајтед си имате и одлична навика да си измислувате приказни :pos:
Nebitno e jas za kogo sum vo muabetov. Se sto sum pisal e tocno, a ti ako nesakas da go prifatus toa, toa e tvoj problem ne moj.

Vo nedostatok na argumenti samo zaobikoluvas celo vreme i si stavas smajlinja. Dobar obid da se izvleces od duskusijata vo koja totalno gresis.

PS. Drzi stisnati palci Lester da gubi ili na Siti da ne mu ja prifanat zalbata vo ponedelnik, vo sprotivno so srekja vo LE so tvoite talenti od skolata.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Nebitno e jas za kogo sum vo muabetov. Se sto sum pisal e tocno, a ti ako nesakas da go prifatus toa, toa e tvoj problem ne moj.

Vo nedostatok na argumenti samo zaobikoluvas celo vreme i si stavas smajlinja. Dobar obid da se izvleces od duskusijata vo koja totalno gresis.

PS. Drzi stisnati palci Lester da gubi ili na Siti da ne mu ja prifanat zalbata vo ponedelnik, vo sprotivno so srekja vo LE so tvoite talenti od skolata.
Така е, во право си.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Ok.

Misli si deka KHO i RLC igraaat vo kontinuet ili Zuma. Ajde moze za Maunt da se napravi isklucok iako i toj eden period bese padnat dosta. Ili onoj bekot James koi imase mesec do mesec ipol dobar period.

Jasno mi e deka tesko ovaa mozes da go prifatis i uste si vlezen vo filmot deka so ovie ke ima uspeh Celzi, zatoa i ne slucajno se kupija Pulisic, Zijec, Werner a se napagja i na Havertz zatoa sto se smeta deka ovie kje go podignat nivoto na kvalitet za edno skalilo pogore za razlika od ovie talentite se razbira go zaboraviv i Bacuai za koj ti se lupase vo gradi 2016 deka e vanseriski igeac, a sirotio za cetiri godini 50 natprevari ne odigra i postigna mizerni 8 gola.
Ama ajde, Donev i se e mozno.
Абе тие што ги купуваат за резерви им се! С нашол и ти кај да дискутираш, овде се дрк*ше на мачу пикчу и рудигер а се плукаше по сите фан клубови наоколу за тоа што се купило. Се друго е просек, обде е се над просечно да не речам вонсериско. Одои а ууу
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

:love:


Патем, овој играч не смее да се пропушти. Со Вилиан треба да се поздравиме, со Педро се поздравивме. Бенрахма, Зијеш, Пулишиќ и Одои по крила.
Особено ако се земе предвид фактот што Одои можеби нема и следна сезона да крене глава од повреди и нема да ги исполни очекувањата, дури и да е здрав. Такво нешто ми прелета низ глава и случајно вчера налетав на текст по интернет, дека и Лампард многу слично размислувал.

Јас сум на ставот дека секој сериозен тим што преферира формација со крила, мора да има четворица играчи за тие позиции. Не мора да се сите со ист квалитет, но потребно е да придонесуваат на ваков или онаков начин. Доколку се земе Хаверц, а имајќи го и Маунт, играчи што би можеле да се искористат на тие места, во овој Челзи и три би завршиле работа. Зијеш, Мате и Одои. Арно ама, не сум сигурен дека следната сезона Хадсон би исчекорил и би почнал да покажува квалитетни игри. Затоа е важно да имаме фудбалер како Алжирецов.




@Ilumious ѕирни го дечково. Зошто не мора Санчо. За ситниш го купуваш, го ротираш со Гринвуд, мирна глава.
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Добар 1в тим туку видете замените факинг Бате Левис :D 17 годишен. Ама добро па не памтам кога цел среден ред ни бил здрав и фит па го разбирам Лампард.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Десно е. Голов денес го постигна само од лева страна. Оган во нозете. Потсеќа ептен на Марез.
Јас мислев Челзи веќе го договори овој :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Јас мислев Челзи веќе го договори овој :D
Ма јок. Уште не. Ако би тргнале Јунајтед по него, имаат секако шанси да го земат. Дури и да не го земе Челзи, сигурен сум дека Арсенал, Лестер и Тотенхем ќе го соберат и ќе прави попара таму.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ма јок. Уште не. Ако би тргнале Јунајтед по него, имаат секако шанси да го земат. Дури и да не го земе Челзи, сигурен сум дека Арсенал, Лестер и Тотенхем ќе го соберат и ќе прави попара таму.
Лестер и Тотенхем може, другиве тимови ќе си го преплатат за 2-3 сезони :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Kakvo kolektivno zaspivanje.
Автоматски споено мислење:

Majko moja....ispagja desen bek prvo, a posle i nikoj ne go chuva napagjachot...
 
Последно уредено:
H

HoT _iCe

Гостин
Исус да дојде, нема да не среди у одбрану. Едноставно не гледам кој трењер би поправија нешто да бидемо бољи у одбрану, не е проблем ни позиционирање, едноставно не се замарав, не рипав, не су ангажирани, лабаво си играв у одбрану, како у администрацију да работив, партиски запослени.
Можемо да се опростимо од ЛШ, а богами и од Хаверца. Можда е лошо, испуштамо страшнога талента ама МОРА да се уложи у комплетно нову одбрану, срамота е овој, уопште не су заинтересирасни да бранив, џогирав на терен, овога Кристенсена још едн пут ако га виду у стартну поставу, одма мењам канал. :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Повеќе од 20 години активно гледам фудбал, без никакво претерување, ова е најужасниот колектив, независно дали се работи за клуб или репрезентација, во однос на игра во одбрана.

Ова е скандалозно. Ве уверувам дека никој, никогаш вака не се бранел. Дури и на аматерско ниво.
Човече, централните стопери се гледаат во очи и не мрдаат од место. Топката пред нозе им паѓа.

Во ред, лоша дефанзивци, толку им е квалитетот. Ама не може како што одминува сезоната, ти да регресираш во тој поглед. Никаков позитивен знак, никаков напредок во одбрана. Само надолу тонат. Не ми е јасно Лампард и неговите помошници што работат на тренинг, навистина.

Се вратија на досадната, предвидлива игра од најголемиот дел од сезоната. Кружи безопасно, бездушно. Нема некој да викне, да потегне.

Да не се залажуваме, не заслужуваме да играме во ЛШ. Можно е се да се случи да ја свртиме во второ, Лестер да губи, Сити да добие бан и ние да се најдеме таму, ама од ова што е прикажано, Челзи не е за во тоа друштво. Јебига.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom