Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.516
Поени од реакции
4.137
Ме заболе мене кој е Црпе, кој е Жмицко, кој е паторот. Ви се имам изгубено више у партискиве патетични надимаци. Јас гледам дека 30 години две македонски партии и дузина ѓубриња од политичари го дупат народот, го веат со некакви велепатриотства и велепредавства, лажни ветувања, целосна злоупотреба на еден кутар народ со низок коефициент на интелигенција што се ложи на некакво припадништво, и вика „леле фала ти мајсторе“ коа истиве ќе му го начукаат у гз.
Уаааауууу човече сигурно си во самоизолација, глеам партали те напраиле... едвај го најдов постот за да напишам нешто за твојата искреност.
Велиш те заболе а цело време пишуваш токму за Црпе и екипата, што е точно првото или другото?
Од толку патувања по старите демократии си изгубил врска со своите корени не е тоа на добро... туку како тоа дојде до IQ на народот?
Дали заради патувањата по белиот свет дојде до сознание дека твојот народ е со низок IQ?
Колку е твоето IQ?
Што те прави компетентен да говориш за неговото, на народот, IQ?
Кога говориш за народот мислиш на Македонците или на сите кои живеат во Македонија, како и да е и во едниот и другиот случај не си во право.
Ќе изнесам само 2 примера а ги има многу, а поентата е како тоа сите северџани до еден (леви+десни+шарени) го обвинуваат народот дека е глуп и не разбира ништо, дека е ретардиран (додека воспеваат Ретардињо за премиер) а тие самите се производ на тој народ, значи имаат педигре (кое не е купено на пазар ами е по се изгледа вистинско) на тупи и глупи????
Како успеале тие да бидат нешто подобро и повисоко од својот народ и зошто ако е така не покажат човечност па му покажат и на својот народ да стане како нив ......?

(примерите се: на северниот сосед им инсталираа пеееееруша за премиер само за да ги понижат, дали тоа ги прави тупи и глупи?
Во Цроатиа поранешната претседетелка им читаше како на ...
...)
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
IMG_20200708_214049.jpg
Зборовите запамтете му ги добро, затоа што ако он победи, а подоцна истиот тој федерализација и уништување на нашава сегашна Северна изврши, да знаете дека ништо од Заеф поразличен не бил, да се надеваме дека нема пиче како Зоти да биде и на шќипите сите желби да им ги исполни...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Не делуваш ни како да си стигнал до екстерното.

Каде бе ве наоѓаат вакви? Каде само ве наоѓаат? Како опоненти имате две македонски партии со никаков кредибилитет. СДСМ со Заев кој е веројатно најнепопуларниот политичар во Македонија ever, и едно безбојно и безидејно ДПМНЕ со лидер со харизма на крпа за бришење прашина.

И наместо да настапите по форуми и социјални мрежи елоквентно, интелигенто, настапувате како ти. Еден промил што имаше шанса да излезам и да гласам за Левица после твојот настап овде не постои повеќе.

Чудо невидено, како ве наоѓаат вакви ретардирани. Оној тендер сакал, ти не знаеш да сложиш проста реченица.
Море ја нив ги најдов. И под дрво и камен да се криеја пак ќе ги најдев.
Доста ти е интелегентен одговорот.
Ја би те замолил да гласаш за Левица ако смееш.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
3.507
Прегледај го приврзокот 258322
Зборовите запамтете му ги добро, затоа што ако он победи, а подоцна истиот тој федерализација и уништување на нашава сегашна Северна изврши, да знаете дека ништо од Заеф поразличен не бил, да се надеваме дека нема пиче како Зоти да биде и на шќипите сите желби да им ги исполни...
Федерализацијата е почната уште од кога грујо им даде на џихадистите да градат џамии кај ќе стигнат во замена за коалицирање, тоа членовите од Скопје многу добро го знаат, амнестирање на Хашките случаи и ставање на талат учк министер за одбрана...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ти си нешто вака како модерен Робин Худ. Земаш тендер и провизија од државата и после делиш со пријателите. Чиста партиска доктрина.

Искрено мило ми е некако што се сведовме на овие муабети, а не некои глупости од минатото, ко правда и правна држава, че си лежите, парите кај народот...
Ова е далеку поконкретен и поопиплив муабет. Од високи идеали за правда доаѓаме до она суштинското, ситното партиско профитерство. Сега правиме реален муабет без идеолошки замајувања, картите се отворени на маса, маските долу, на народот е да бира растеретен од реформски глупости. Глупо ќе биде утре истиот тој народ, после ваква искреност (дека отворено ќе му се ебе матер од крадење) да излезе и да рече оти бил излажан.

Еве правдата е закопана, државата и идентитетот исто, ти си искрен во твоите намери... и после со кој образ овој народ ќе излезе утре и ќе рече оти го излажале, и ќе впери прст во тебе или во било која партија, ќе рече оти некој му бил крив. Го немаме веќе ни тој луксуз, а ни луксузот да имаме држава по се изгледа.
Ти очекуваш економски развој после ова што се деси со идиотиве?
Оставија граници отворени да утре после избори фатат џенем некои кои веќе се во преговори за таа работа. Народов е веќе за 50% посиромашен...кога ќе почне да враќа кредити ќе бидат циркузите.
Јас сум искрен, не викам дека нема да земам ако можам...како и секој нормален човек. Не е дека и јас не сум живеел у беда и мизерија од сопствено сожалување и правејки се Мајка Тереза....тоа е илузија. Не постои човек кој нема да брцне у медот со рака. Се фативте за ова па да ви објаснам.....ако мислите дека исто не би направиле појма немате за самите себе.
Затоа постојат други работи, каде на човек лично никад нема да му згрешам. Не продавам ништо што не е мое, од типот на национални интереси....и т.н. да не набројувам и држам лекции по морал.
Постои една дисциплина која се вика пливање...секој паметен човек "плива". Или отиди оф д грид и живеј во тотален мир.
Автоматски споено мислење:

Ти пријател агитираш за Левица отприлика со ист успех колку што @Bodhidharma агитира за ДПМНЕ. Со секој твој пост умира по едно маче, и по 100 нервни клетки на секој нормален кој ги чита твоите постови.
Ќе направиме анкета после 15, колку сум ги натерал да гласаат за ВМРО а колку сум ги оттргнал од таа работа.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Кога говориш за народот мислиш на Македонците или на сите кои живеат во Македонија, како и да е и во едниот и другиот случај не си во право.
Северна Македонија*

Ај иди плачи си сеа.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Федерализацијата е почната уште од кога грујо им даде на џихадистите да градат џамии кај ќе стигнат во замена за коалицирање, тоа членовите од Скопје многу добро го знаат, амнестирање на Хашките случаи и ставање на талат учк министер за одбрана...
И порано од тоа, кога Бранко 2001 година договараше со Ахмети промена на власт за време на војна
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167

Зоран Заев со Грега Тунберг!
Да се јави на рецепција членот што рече дека не лажеле дека ќе ни донесат мигранти во државава. :D
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Ти очекуваш економски развој после ова што се деси со идиотиве?
Оставија граници отворени да утре после избори фатат џенем некои кои веќе се во преговори за таа работа. Народов е веќе за 50% посиромашен...кога ќе почне да враќа кредити ќе бидат циркузите.
Јас сум искрен, не викам дека нема да земам ако можам...како и секој нормален човек. Не е дека и јас не сум живеел у беда и мизерија од сопствено сожалување и правејки се Мајка Тереза....тоа е илузија. Не постои човек кој нема да брцне у медот со рака. Се фативте за ова па да ви објаснам.....ако мислите дека исто не би направиле појма немате за самите себе.
Затоа постојат други работи, каде на човек лично никад нема да му згрешам. Не продавам ништо што не е мое, од типот на национални интереси....и т.н. да не набројувам и држам лекции по морал.
Постои една дисциплина која се вика пливање...секој паметен човек "плива". Или отиди оф д грид и живеј во тотален мир.
Де бе Буда, шо се лутиш одма да го е...
Гледај, јас сум праел муабет со многумина ко тебе, ги имам и роднини и пријатели кои што се партиски активисти и кои што се тотално политички неписмени, аналфабети што би се рекло. Ја еве со тебе не се согласувам воопшто со работиве што ги кажуваш, ама сепак сум свесен дека се си има цена, точка на прелом...и имам респект за тебе оти си искрен, не дека има нешто корист од тоа во случајов. Мене најмногу ме нервира некој ко ќе се ухлеби на државно, се вработил во УЈП рецимо и ме масира ми вели влегов случајно преку конкурс, а го знам оти дели упаљачи во ек на избори. Од таа дистанца респект за тебе оти си искрен. Да бидеме реални луксуз барем овдека е да се биде неутрален, во оваа мизерија. А на форум можеш да бидеш што сакаш, овде не се важи.

На крајот на краиштата кога седам на кафе со некој ко тебе пример, и верглам за вредности, оти си ја продал некој душата на ѓаолот...во глобала секогаш губам ко ќе ми речи ,,секој се снаоѓа како знае и умее за да преживее''. Ти имаш поголема потпора од народот, многу луѓе (говорам од искуство) ќе речат оти си се снашол, аферим ќе ти речат. Јас и мојот систем на вредности не можеме ништо околу тоа, оти мнозинството народ едноставно се дефетисти по тоа прашање.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Да се јави на рецепција членот што рече дека не лажеле дека ќе ни донесат мигранти во државава. :D
Заев е дебил заради самиот факт што дозволил по втор пат да го преебат. Ама кај во видеово слушна нешто за мигранти од него?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Година и пол кловнов разговарал со руски тинејџери мислејќи дека разговара со Порошенко и Столтенберг. Којзнае какви глупости, планови и државни тајни им има кажувано. Сега еве "разговарал" и со Грета Тунберг.

Што е следно, снимка каде разговара и со Тоше Проески?

Кој кретен малоумен треба да си за да поддржуваш ваков кловн, да градиш култ на личност од ваква тутурутка одликувана од принцот на Македонија и Црна Гора!? Има ли бре трошка чест и достоинство во тие кутри напатени души кои го гласаат кловнов!?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Година и пол кловнов разговарал со руски тинејџери мислејќи дека разговара со Порошенко и Столтенберг. Којзнае какви глупости, планови и државни тајни им има кажувано. Сега еве "разговарал" и со Грета Тунберг.

Што е следно, снимка каде разговара и со Тоше Проески?

Кој кретен малоумен треба да си за да поддржуваш ваков кловн, да градиш култ на личност од ваква тутурутка одликувана од принцот на Македонија и Црна Гора!? Има ли бре трошка чест и достоинство во тие кутри напатени души кои го гласаат кловнов!?
Подржувачи се со ист интелектуален капацитет како неговиот, тоа е проблемот. До крајот на неделата ќе ни станат некои работи појасни за IQ33 ... ќе биде пекол :D
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Година и пол кловнов разговарал со руски тинејџери мислејќи дека разговара со Порошенко и Столтенберг. Којзнае какви глупости, планови и државни тајни им има кажувано. Сега еве "разговарал" и со Грета Тунберг.

Што е следно, снимка каде разговара и со Тоше Проески?

Кој кретен малоумен треба да си за да поддржуваш ваков кловн, да градиш култ на личност од ваква тутурутка одликувана од принцот на Македонија и Црна Гора!? Има ли бре трошка чест и достоинство во тие кутри напатени души кои го гласаат кловнов!?
вториот дел е многу по интересен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom