Фудбалски/трансфер дискусии

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
120 000 000 евра нема да добијат ниту од Манчестер, ниту од било која екипа на светот. Следното лето ќе биде само на година дена од остаток на договорот, тоа се автоматски 30-40 милиони помалку за барање. Тогаш веќе ќе мораат да продадат, освен ако Санчо не изрази желба да остане, а кој врвен фудбалер би сакал да остане во Дортмунд? Мислам дека се заиграа малку Дортмунд, не се сите екипи Барселона па ќе ги одереме. Посебно сега кога Гринвуд се наемтнува, ако Борусија не ја спусти цената на околу 100 милиони, мислам дека Јунајтед нема да загризе.
Ja mislam sekoj cent ke bide dobro vlozen ali normalno toa e investicija koja doprvo treba da se isplati. Ednostavno all in za Manchester mozebi i podobro nema da zemat drug prosek. Sancho ako prodolzi vaka, a nema pricina da ne, vgodina moze da se pojavi i nekoj drug pa Manchster da ostana bez Sancho kako sto ostana bez Haaland. Veruvam ne sekaat pak od posle da se kaat. Inace vo pravo si, koj vrven igrac saka da ostane vo Dortmund? Ama i koj vrven igrac momentalno saka vo Manchester? Teski dilemi se tie. Inace ja i mnogu drugi bi sakale Sancho da ostane i vgodina da pridonese za uspehot na timot. Pa i da zemat 30-40 m pomalce imaat dovolno deca koi do togas ke naprednat i ke moze potoa da go zamenat. Dortmund e poznat po toa pa i poznat e deka ne dava popust. Mozam da zamislam da ima dil mesto 120 fiks da ima primer 100m fiks plus 20-30m bonusi. Ne gledam oti da go dadat ispod Dembele so ogled sto Sancho e daleku postabilen, potalentiran i so povekje pokazano.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Санчо е врвен играч и ispod casti му е да заигра за Манчестер Јунајтед.

Mn e tocno ova.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
dadat ispod Dembele so ogled sto Sancho e daleku postabilen, potalentiran i so povekje pokazano.
Игорче, со самото спомнување на Дембеле, сите логични заклучоци завршуваат тука. Он и неговиот трансфер се пример дека од Борусија не е баш препорачливо да се пазари ;) Неа прописно може да ја онади само Баерн. Плус Јунајтед има искуство со Кагава, Миктаријан! Мислиш имаат заборавено што све им имате збиберено?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Sancho ako prodolzi vaka, a nema pricina da ne, vgodina moze da se pojavi i nekoj drug pa Manchster da ostana bez Sancho kako sto ostana bez Haaland.
Ќе се појави до година Пеце на Надето со 120 милиони понуда. До година е на една година до крајот на договорот. Евентуално Баерн може да се појави со понуда од 3 кила брашно и две вреќи сончоглед, како што обично им ги зема уграчите на Борусија.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да не излезе на крај Вернер да биде најскапиот трансфер летово (евентуално еден да ја надмине таа сума), не би требало да има големи трошења зошто многу клубови се погодени. Тука не рачунам размени ко што направија Барса и Јуве.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Да не излезе на крај Вернер да биде најскапиот трансфер летово (евентуално еден да ја надмине таа сума), не би требало да има големи трошења зошто многу клубови се погодени. Тука не рачунам размени ко што направија Барса и Јуве.
Тоа јас се обидувам да му објаснам. Борусија уште живеат во филмот кога можеа да ја стружат Барса за ликови како Дембеле.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Да не излезе на крај Вернер да биде најскапиот трансфер летово (евентуално еден да ја надмине таа сума), не би требало да има големи трошења зошто многу клубови се погодени. Тука не рачунам размени ко што направија Барса и Јуве.
Мислам дека Челзи ќе има барем уште еден трансфер поскап од Вернер. Би требало бар еден од Хаверц и Чилвел да земат за големи пари, а еве почнува и за Рајс да се збори кој исто би требало да е 50+.

Очекувам и Јунајтед на крај да искешира за Санчо. Ако сметаат дека е он навистина тоа што им треба, на Јунајтед не треба да им мењаат нешто тие 30-40 милиони плус на крајот. Ваљда ја научиле лекцијата од натегањата за Фернандес. А ако не го земат летово, они може да изгубат повеќе од Дортмунд. Наредно лето ете ако му падне цената ќе биде примамлив за многу повеќе клубови, додека ова лето сериозен кандидат е само Јунајтед. Наредно лето лесно може да се вклучат и Ливерпул, Сити, Челзи, Реал, Барса, Баерн, Јуве.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Дадоа 90+милки за стапот за чукање ораси Мегваер, а сеа да се циганчат (да ми простат форумџиите роми) за Санчо... но сенс
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мислам дека Челзи ќе има барем уште еден трансфер поскап од Вернер. Би требало бар еден од Хаверц и Чилвел да земат за големи пари, а еве почнува и за Рајс да се збори кој исто би требало да е 50+.
И да има, ќе биде тоа поради калемењето пари (трансфер банот), не дека клубот не осетил финансиски удар.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Дадоа 90+милки за стапот за чукање ораси Мегваер, а сеа да се циганчат (да ми простат форумџиите роми) за Санчо... но сенс
Да кажува навивач на Јувентус дека некој друг клуб се циганчи кога купува играч, е тоа е но сенс.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Vladimir1984 е Ставрогин, 100%.

Сега за сега во поблага варијанта дека му е нов профилот, ама тоа е тоа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Игорче, со самото спомнување на Дембеле, сите логични заклучоци завршуваат тука. Он и неговиот трансфер се пример дека од Борусија не е баш препорачливо да се пазари ;) Неа прописно може да ја онади само Баерн. Плус Јунајтед има искуство со Кагава, Миктаријан! Мислиш имаат заборавено што све им имате збиберено?
Pa sto baraat ovie od Manchester pak da se izgorat ne znam. Ne ucat od greskite. Izgleda ovoj pat mora mnogu da se izgorat za da svatat deka ne se zema igrac od Dortmund. Inace Baern koga zel posleden pat igra cna Dortmund? Tie igraci sto gi interesira Baern ne mozat da gi platat taka da za dangaranje e ok da se spomne Baern vo kontekst na Dortmund ama pa i stana dosadno malce iskreno.

A az drugite: Toa vrven ne vrven pak ke recam, zavisit od koja perspektiva gledas. Vo sekoj moment bi go stavil Manchester nad Dortmund so golemina, prestiz i finansii no sportski e momentalno daleku od toa kako se gleda sebesi.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Тоа јас се обидувам да му објаснам. Борусија уште живеат во филмот кога можеа да ја стружат Барса за ликови како Дембеле.
Тоа е проблем на Јунајтед, не на Дортмунд.
На Дортмунд повеќе им одговара да го држат уште една сезона, него да го продадат сега за 60-80. Тие пари секако ќе ги извадат и наредно лето.

Vladimir1984 е Ставрогин, 100%.

Сега за сега во поблага варијанта дека му е нов профилот, ама тоа е тоа.
Честитки, ти си последниот член на форумов кој сфати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom