Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Дали може со негативен тест да се влезе во Бг?
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
а тоа пусто чекање :busi:
Автоматски споено мислење:

Дали има најава кога би го укинале карантинот
после избори карантин мислам логично ке биде така
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
а тоа пусто чекање :busi:
Автоматски споено мислење:



после избори карантин мислам логично ке биде така
И јас мислам дека можно е карантин да ни лупнат пак :)

Магично ситуацијата пак ќе стане алармантна ден - два после избори.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
И јас мислам дека можно е карантин да ни лупнат пак :)

Магично ситуацијата пак ќе стане алармантна ден - два после избори.
Nema karantin da ima vnatre vo Makedonija veke,zarazata e mnogu rasirena veke,desetici iljadi zarazeni setaat po ulici,sega e docna nisto veke ne pomaga,odsega sekoj za sebe so svojata sreka,vazno Zaev izbori da si pravi komu mu e gajle za narodot ili za pocinatite.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Izgleda poveketo ovde na forumov si se priklucuvaat samo koga imaat maka i im treba nekoja informacija, a da odgovorat nesto ili da spodelat informacija nikade gi nema, epa i nie ovde desetina budali sto im odgovarame treba da si cutime za da vidat kako e,od sega selektirajte na kogo mu odgovarate,koj saka informacii treba da spodeli informacii.
Togas ne im kazuvajte nisto ne im odgovarajte neka se macat sami ne ni zasluzivaat da mu se odgovara
 
Член од
15 август 2019
Мислења
79
Поени од реакции
30
Точно 1 месец од кога Бг стави карантин од 14 дена за секој што влегува кај нив од Мк без разлика на пасош.Одредбата трае до 14ти Јули
Тешко ќе иди тргање,али да се надеваме..
Иначе на тие што им беа одложени интервјуата за кога им се закажани?Нели имаше некојдека се забранети до 15 Јили
Jas imav zakazhano intervju vo maj ova godina, ama nishto ne ojdov i nema da ti prezakazhat tie, odish na online stranata za zapishuvanje termin za intervju, a od sega na primer ako sakash da zakazish intervju ima slobodni mislam od juni drugata godina pa natamu, znachi i za intervju se cheka podolgo vreme okolu 10-12 meseci momentalno.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
zdravo kolku vreme cekase na doplnitelna

Постапка почнувам само со потврда од клуб - Македонско Бугарско Пријателство

Поднесени документи за Произход - Март 2016-та година

Добиен Произход - Септември 2016-та година

Ми закажуваат датум за интервју за година и 3 месеци

Интервју во Софија на - 12.12.2017-та година

На статус задолжително согласување од 12.12.2017-та до 28.01.2019-та година

Од 29.01.2019-та година првпат ме ставаат на финална проверка и на финална сум до 18.04.2019-та година

Од 19.04.2019-та - Вратен на дополнителна проверка

На 15.06.2019 носам дополнителни документи во Софија - крштеница од дедо

Дополнителната проверка ми трае до 02.07.2019-та

Од 03.07.2019-та година по втор пат влегувам во Финална проверка и тој статус ми стои од 11.08.2019-та година

Од 12.08.2019-та година конечно пуштаат срце и ме ставаат на Положително

Денес (04.07.2020-та година) со влез во указ се стигнати до луѓето кои статусот положително им се појавил на 01.08.2019-та година.

Со надеж дека после сето ова и јас ќе влезам во некој од следните укази.

Држете среќа и никогаш не губете надеж, патот е долг и со триста глупости, ама вреди, па макар и да не успеете, барем ќе знаете дека сте пробале.

Поздрав.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Togas ne im kazuvajte nisto ne im odgovarajte neka se macat sami ne ni zasluzivaat da mu se odgovara
Ова што го зборуваш се коси со намената за која е направена групата. И мене ме фрустрира кога не пишуваат датуми ама тоа е. Групава постои и е активна поради добрите луѓе што безрезервно помагаат на било кој, не поради тие што селективно одговараат.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ова што го зборуваш се коси со намената за која е направена групата. И мене ме фрустрира кога не пишуваат датуми ама тоа е. Групава постои и е активна поради добрите луѓе што безрезервно помагаат на било кој, не поради тие што селективно одговараат.
Ili ke bidat rasumni i ke podelat informacii ili ke se pravat "pametni" i ke se macaat da barat odogvori milost sprema pametnakovci nemalo a nema ni da ima na forumot 6 godini sum i poveke na forumot sekakvi luge pribiraat informacii a za vozvrat ne ni go uklucivaat svojot profil na kajgana da spodelat informacii za nivnite postapki za drzavjanstvo.. Sebicen nepismen narod sne za greota. Sreka vo nesreka se pogodi @palekrstic ama pak ke recam premnogu gi razgali forumdziite treba malku ostro
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Ili ke bidat rasumni i ke podelat informacii ili ke se pravat "pametni" i ke se macaat da barat odogvori milost sprema pametnakovci nemalo a nema ni da ima na forumot 6 godini sum i poveke na forumot sekakvi luge pribiraat informacii a za vozvrat ne ni go uklucivaat svojot profil na kajgana da spodelat informacii za nivnite postapki za drzavjanstvo.. Sebicen nepismen narod sne za greota. Sreka vo nesreka se pogodi @palekrstic ama pak ke recam premnogu gi razgali forumdziite treba malku ostro
За нови членови не пишува дека треба да потенцираат датуми на промена, така да го прават незнаејќи. На истите тие нови членови, им се одговара со "од кој датум си на...? “ и никаков одговор околу прашањето. Така да, те молам без дупли стандарди, не треба да добиеш нешто за возврат па тогаш да помогнеш.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
За нови членови не пишува дека треба да потенцираат датуми на промена, така да го прават незнаејќи. На истите тие нови членови, им се одговара со "од кој датум си на...? “ и никаков одговор околу прашањето. Така да, те молам без дупли стандарди, не треба да добиеш нешто за возврат па тогаш да помогнеш.
Ne e taka,nie ovde ne sme plateni pa da delime znaenje i informacii,ete na toj od proshlata stranica mu odgovorivme na prasajneto no koga go prasavme nego za informacii voopsto ne odgovori,e takvi poedinci ne zasluzuvaat i nema da dobijat odgovori,ti slobodno odgovaraj im na takvi normalno nikoj ne ti brani.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom