Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.777
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.168
Поени од реакции
4.699
Кога некоја партија е цензурирана од главните национални телевизии како Сител и Канал 5 тогаш единствен начин да се промовира е само онлине преку Движење Бојкотирам:https://www.youtube.com/watch?v=g_uys7uIWTw
Автоматски споено мислење:

Што ќе ни каже нешто повеќе за партијата?
За нејзините проекти за во иднина?
Еве вчерашно онлине интервју во Движење Бојкотирам:https://www.youtube.com/watch?v=g_uys7uIWTw
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
http://dokazmakedonija.mk/formirani-namenski-da-ja-sitnat-desnitsata-za-da-pobedel-zaev/
Еве ги дежурните виновници кои ја ситнеле, сецкале, дробеле десницата, односно ја слабееле ДПМНЕ. На неспособниот квазилидер Мицко и на моменталното килаво раководство на ДПМНЕ криви им биле Бачев, Кекеновски, Богојески, Филип Петровски, Сашо Панговски, Интегра, Родина, ГДУ и др. личности, партии, движења и здруженија од т.н. трет блок, а никако не сакаат да си ги увидат и признаат своите грешки и промашени политики последниве 2-3 години откако станаа опозиција и откако на чело на партијата дојде новиот лидер и новото раководство. Ем губат и пак ќе губат на избори и после како алиби за изборниот пораз Мицко пак ќе ги обвини овие Бачевци, Кекеновци, Богојевци, Петровци, Панговци и др. оти не го гласале на избори !
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.168
Поени од реакции
4.699
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Освен Интегра и Левица некако трета опција и не се гледа баш. 2 прилично нови партии, со тазе газе ликови. Мислам дека редно време е такви некој партии да добијат гласови и пратеници, доста беше дпне и сдс да зимаат пратеници и прават пичвајз со народот и државата...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
http://dokazmakedonija.mk/formirani-namenski-da-ja-sitnat-desnitsata-za-da-pobedel-zaev/
Еве ги дежурните виновници кои ја ситнеле, сецкале, дробеле десницата, односно ја слабееле ДПМНЕ. На неспособниот квазилидер Мицко и на моменталното килаво раководство на ДПМНЕ криви им биле Бачев, Кекеновски, Богојески, Филип Петровски, Сашо Панговски, Интегра, Родина, ГДУ и др. личности, партии, движења и здруженија од т.н. трет блок, а никако не сакаат да си ги увидат и признаат своите грешки и промашени политики последниве 2-3 години откако станаа опозиција и откако на чело на партијата дојде новиот лидер и новото раководство. Ем губат и пак ќе губат на избори и после како алиби за изборниот пораз Мицко пак ќе ги обвини овие Бачевци, Кекеновци, Богојевци, Петровци, Панговци и др. оти не го гласале на избори !
Каква врска има линков што си го ставил со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.748
Поени од реакции
4.450
Тој ден и јас го чекам, истрага околу парите, па некои форумски гомца тука да видиме од каде и колку биле финансирани за систематско рушење на држава - доколку то се докаже.

АКО се докаже некогаш трагот на парите и од кои странски/домашни конекции стигнале во вид на спонзорства и донации тек тогаш би било весело.
Си има истражни органи во овој дел, секое посериозно залагање најверојатно би вродило со плод.

Само после молам да нема плачки од типот ама не бев јас, ние ништо не знаевме.
Дека еден ден ќе можеме и тоа да го видиме, не се сомневам, како што реков имам посебен интерес за Геро и грчките пари.
Што се однесува до трагите-доказите истите би можела да ги собере дури и една Ленче онаја од екипата на Касица, нема потреба од некакви специјални техники или капацитет.
Околу плачиките сепак мислам дека ќе мора да им се дозволат, ти би сакал да ги :sekc: а да не им дозволиш да се радуваат или :place:

А, како и со колку пари е финансиран самиот Љупче за да вее америчко и израелско знаме?
Не знам, јас не сум Ристовски прашај го него.
Зошто толку те интересира веењето на туѓи знамиња, да не размислуваш да гласаш за нив?

Објаснува ли во емисијава дали овие сознанија ги добил откако се беше готово или за време на Револуцијата која он сесрдно ја поддржуваше на разните СДС-спонзорирани дебатни емисии. Пошто ова што го кажал и Бате Гелињата го знаеја во тоа време, сега ли на Љупче му соопштија.

Истово прашање би го поставил и на Апасиев, и он беше таму, а после градеше кариера во СЈО и на крај беше изненаден.

Сепак, ако овие се тоа што треба да е трета опција, ја би идел со Апасиев попрво него со овоа сумњиво буцкасто човече. Бар ќе има што да се чуе.
Не објаснува такви работи, сепак има водител кој поставува прашања а овој одговара, такво прашање немаше, ако толку те интересира одговорот на твоето прашање не е лошо да го поставиш прашањето па може овој Ристовски и на него ќе одговори.
Повторно поставуваш прашање како јас да сум Ристовски или негов адвокат, онаа што за мене беше интересно од емисијата јас го апострофирав, за останатите ваши прашања обратете се до Ристовски, Апасиев или било кој друг.
Е ова е веќе за “дебата“, во што е овој Ристовски сомнителен, пред некој месец изнесов и јас слично мислење па ме интересира дали се работи за исто!?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Не знам, јас не сум Ристовски прашај го него.
Зошто толку те интересира веењето на туѓи знамиња, да не размислуваш да гласаш за нив?
ЦИА+Мосад е секогаш привлечна опција за гласање
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.748
Поени од реакции
4.450
ЦИА+Мосад е секогаш привлечна опција за гласање
Како за кого!
А кој преферираш ти? се разбира не мора да одговараш, сепак не сме на испит ама би било интересно да се слушне непристрасно видување!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.312
Поени од реакции
46.086
Повторно поставуваш прашање како јас да сум Ристовски или негов адвокат, онаа што за мене беше интересно од емисијата јас го апострофирав, за останатите ваши прашања обратете се до Ристовски, Апасиев или било кој друг.
Е ова е веќе за “дебата“, во што е овој Ристовски сомнителен, пред некој месец изнесов и јас слично мислење па ме интересира дали се работи за исто!?
Ја пуштив емисијата, акнав од ѓутуре и баш на тоа прашање погодив :D

Демантира и се оградува од сите тие инсинуации и кажа дека никако не го поддржувал Заев, туку поддржувал широка влада со рок додека се среди кризата(во тоа време најразумен предлог).
Можеби грешам за човеков, ама пак ќе кажам, многу гостувања имал на тие circle-jerk емисии на Телма и 24 да би му верувал.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Како за кого!
А кој преферираш ти? се разбира не мора да одговараш, сепак не сме на испит ама би било интересно да се слушне непристрасно видување!
Ако зборуваме од финансиерска перспектива, Лиле ДОМ ми изгледа најчиста.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.748
Поени од реакции
4.450
Ако зборуваме од финансиерска перспектива, Лиле ДОМ ми изгледа најчиста.
Очекував дека ќе биде непристрасно ама до толку не бев спремен!
Тики нели Лилето ја напушта партијата, а оваја новата рече дека Црпе бил црпнат и дека секогаш ќе оди со него во коалиција, или немам вистински информации. Затоа што ако горното е точно ти не гласаш за Лиле туку за Црпе.
Автоматски споено мислење:

Ја пуштив емисијата, акнав од ѓутуре и баш на тоа прашање погодив :D

Демантира и се оградува од сите тие инсинуации и кажа дека никако не го поддржувал Заев, туку поддржувал широка влада со рок додека се среди кризата(во тоа време најразумен предлог).
Можеби грешам за човеков, ама пак ќе кажам, многу гостувања имал на тие circle-jerk емисии на Телма и 24 да би му верувал.
Активно следев во тоа време што се случува, и можам да речам дека не слушнав од Ристовски дека го поддржува Црпе а настапуваше прилично агресивно против Груки.
Мене друго ме интересира, како овој Ристовски барал да се смени Груки а знаел или претпоставувал што ќе се случува односно дека Црпе ќе не распродаде за ситни пари, од тука нејаснотијата како тоа сака да води држава а во еден миг не бил дораснат на настаните (не можел да ги согледа такви какви што се), ако јас како обичен таксист можев да видам дека смената на Груки носи опасна ситуација за Македонија... мислам дека многумина кои денес се продаваат за патриоти и трет пат се замешани (активно, пасивно -свесно, несвесно) во проектот Северџистан и сега глумат лудило!
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Очекував дека ќе биде непристрасно ама до толку не бев спремен!
Тики нели Лилето ја напушта партијата, а оваја новата рече дека Црпе бил црпнат и дека секогаш ќе оди со него во коалиција, или немам вистински информации. Затоа што ако горното е точно ти не гласаш за Лиле туку за Црпе.
Автоматски споено мислење:


Активно следев во тоа време што се случува, и можам да речам дека не слушнав од Ристовски дека го поддржува Црпе а настапуваше прилично агресивно против Груки.
Мене друго ме интересира, како овој Ристовски барал да се смени Груки а знаел или претпоставувал што ќе се случува односно дека Црпе ќе не распродаде за ситни пари, од тука нејаснотијата како тоа сака да води држава а во еден миг не бил дораснат на настаните (не можел да ги согледа такви какви што се), ако јас како обичен таксист можев да видам дека смената на Груки носи опасна ситуација за Македонија... мислам дека многумина кои денес се продаваат за патриоти и трет пат се замешани (активно, пасивно -свесно, несвесно) во проектот Северџистан и сега глумат лудило!
Ако коалицираат ќе се најдат некои други непотплатени зелени. Крајно, Титови леви сили.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom