Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Механизмот за уцени на Албанците им е директно поклонет од Македонците. Ако ја бараме суштината на проблемот, тотално е кај нас.

Ама ние подобро и не заслужуваме, така да, супер се. Ако ништо друго, укинаа глупи полициски часови.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.575
Јако ќе биде на крај што некако и ќе го свртат ова и они ќе излезат жртви и угнетени па ќе дојде и САД и ЕУ и ќе тераат Македонци да се заразат за да се изедначат бројките...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Новиов вид е правен последни 20години, не по природен пат, туку по политички пат. Благодарение на власта , oни направија ваков неуништлив вид што може да е над сите во државава. Исто така никој не може да ги уништи, освен самите себе да се уништа, а еве на добар пат се..
Или поточно од Рамковниот договор наваму!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Прегледај го приврзокот 254034

За тие што го пропуштиве Двојаковски пред некој ден, ако сега Заир не ве убеди, ви нема спас.
Многу е провидно како од петни жили се трудат да им објаснат дека ова не е заебанција, 3 месеци подоцна. Прво ко демек оној Салиу туку така добива бекстејџ на Инфективна, сега па лице в лице со Заир.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Ајде најди еден пост МОЈ каде тврдам дека не постои вирусов.
Ова важи за тебе и за оној дебилон што ме цитирал погоре.
Ако најдеш,цитирај ме и ќе исчезнам за стално од темава,воедно и ќе ти/ви се извинам.
Во спротивно очекувам истото од вас.
@Saber Rider чекам извинување.
Чим си модератор(незнаев за ова,да знаев ич немаше да те цитирам) уште побрзо можеш да најдеш мој пост каде викам дека Корона не постои.
Извинување тука многу тешко да добиеш. Луѓето генерално имаат превисоко его, а кога станува збор за форумов кај што дополнително сме и комплексаши, нема шанси.
Друга работа е што многу лесно може да се извадат со тоа што ти го реплицираа и да речат „па без разлика што те цитирав тебе, ИМПЛИЦИРАВ само на тие што мислат дека вирусот не постои“.

Од оваа тема, а и од другана за Џорџ Флојд, многу лесно може да се забележи дека просечната раја на форумов мисли дека светот е црно-бел.
Ако ти постираш мислење кое е малку контра на општо прифатеното за вирусов или ако сметаш дека целава ситуација е blown out of proportion, директно си етикетиран како оние со едвај завршено основно или како свадбарската певаљка од пред некоја недела со „вирусо не постој за мене“.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
здраво луге ИЗВИНЕТЕ но незнам како и каде да прашам никој ништо незбори ко се да е мртво,ме интересира пошто тука веке се виде,како е заминувањето за европа ВОЗДУХ ЗЕМЈА функционира ли или кога ке функционира и дали малтретираат на граница,знае ли некој нешто?????!!!!//!?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Само да не дојде кај нас околу Бајрам.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
здраво луге ИЗВИНЕТЕ но незнам како и каде да прашам никој ништо незбори ко се да е мртво,ме интересира пошто тука веке се виде,како е заминувањето за европа ВОЗДУХ ЗЕМЈА функционира ли или кога ке функционира и дали малтретираат на граница,знае ли некој нешто?????!!!!//!?
Се е затворено колку што знам сега за сега

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
здраво луге ИЗВИНЕТЕ но незнам како и каде да прашам никој ништо незбори ко се да е мртво,ме интересира пошто тука веке се виде,како е заминувањето за европа ВОЗДУХ ЗЕМЈА функционира ли или кога ке функционира и дали малтретираат на граница,знае ли некој нешто?????!!!!//!?
Само копнено засега може да излезеш.. без поголем проблем. Јави се у мвр , бараат податоци кој што каде и зошто оди.. денес мој познаник со автомобил 2ца внатре, поминале према србија без малтретирање и без проблеми.. утре треба да стигне па ќе ми сподели повеќе инфо ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom