Општи дискусии за ТВ серии

Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Доминацијата на сериите пред филмовите ја смени само една серија, а тоа е ГоТ.
Огромна популарност, и кај луѓе што немаа 3 серии изгледано, доба на нет насекаде, попристапна, огромен буџет дотогаш невиден за серија.
Пред 10 години Џулија Робертс или Мерил Стрип секако дека ќе се заинтересираа да глумат во серија. Сега во скоро секоја серија имаш холивудско име кое сигурно било со кренат нос над колегите кои се сметале само ко тв актери.
Ова носи квантитет, еден куп серии има, не можеш да одлучиш што да гледаш попрво. А квалитет е друга работа.
Ако имаш 15год тогаш да, ГоТ :)
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Gleda nekoj The Blacklist?

Mi se povrajca od Elizabeth Keen
Јас ја гледам сеуште и тоа поради РР, како карактер е мајко мила. Способноста неговите наизглед приказни/случки да ги поврже со моменталната ситуација/муабет се феноменални.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
The Blacklist е катастрофа, издржав 10-15 минути од првата епизода многу одамна.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Не го разбираш хајпот зашто ја гледаш сега, 2020, Лост сама по себе е најуникатната серија која го поременти целиот интернет како ниедна серија до сега, најблиску до неа беше ГОТ, ама кој гледаше лост епизода по епизода како излага серијата може многу лесно да ја повлече паралелата и со ГОТ, и нема равна и тоа е факт.
LOST го пореметила целиот интернет, додека Twilight Zone беше причината заради која LOST и сличните на неа постојат, според тоа LOST е мало дете за TZ како и сите слични нови серии.

Не само што и има равна, него има и осетно подобри. Иначе во топ 10 ми е на најдобри на сите времиња, али не може серија која има тапа крај и последна сезона да биде најдобра на сите времиња па што сака нека направила (чекав да отвори CD-ка за да ја гледам во 6 сабајле)
Автоматски споено мислење:

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.323
Дајте предлог за добар ситком, ама да го има на Netflix. Нешто во стил на Friends или The Big Bang Theory.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Арна е Блеклист за тепање време бе, има некои интересни забеготини блеклистери.
 
B

Beginner

Гостин
Пак јас со Лост :D сега ја завршив 4 сезона и ја изгледав првата епизода од 5тата па ме интересираат неколку работи ако воопшто има одговор за нив. Ќе ставам во спојлер може постои некој на форумот што не му е гледана.
Прво нешто од 3 сезона зошто умре Чарли кога мислам дека можеше да се спаси ако е заради визијата на Дешомп со хелихоптерот како ги спасува Клер и бебето тогаш за џабе умре ама ајде ова и не ми е толку битно. Туку за 4вта сезона што се случи со Клер? Дали е умрена дали е жива ако е умрена како умре? (Ја памтам сцената во колибата со Лок според неа е умрена ама како?) И нели детето "мораше" она да го одгледува како така го остави друг да и го гледа (Или несакала она да го остави ама еве умрела некако). Ќе разјаснат за ова во следните епизоди или не? Друго скај фито го однесоа некст левел ок добра е и вака ама многу подобри си беа 1,2 па до некаде и 3 сезона. Ама како и секоја серија кога има гледаност зошто да не биде повеќе сезони...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Into the night...одлична, се до моментот со војската на крај. Што мора нив во серија да ги ставаат. Гадови. Следна сезона ќе размислам дали ќе ја гледам.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Пак јас со Лост :D сега ја завршив 4 сезона и ја изгледав првата епизода од 5тата па ме интересираат неколку работи ако воопшто има одговор за нив. Ќе ставам во спојлер може постои некој на форумот што не му е гледана.
Прво нешто од 3 сезона зошто умре Чарли кога мислам дека можеше да се спаси ако е заради визијата на Дешомп со хелихоптерот како ги спасува Клер и бебето тогаш за џабе умре ама ајде ова и не ми е толку битно. Туку за 4вта сезона што се случи со Клер? Дали е умрена дали е жива ако е умрена како умре? (Ја памтам сцената во колибата со Лок според неа е умрена ама како?) И нели детето "мораше" она да го одгледува како така го остави друг да и го гледа (Или несакала она да го остави ама еве умрела некако). Ќе разјаснат за ова во следните епизоди или не? Друго скај фито го однесоа некст левел ок добра е и вака ама многу подобри си беа 1,2 па до некаде и 3 сезона. Ама како и секоја серија кога има гледаност зошто да не биде повеќе сезони...
Петтата сезона мене ми беше извонредна. Мене ми е подобра од четвртата. И секако од шестата која е најслаба сезона...

Клер како што се сеќавам воопшто ја нема во петта сезона. Се враќа во шестата. Не ти кажувам повеќе. Битно да, ќе видиш што се случило со неа.
 
B

Beginner

Гостин
Петтата сезона мене ми беше извонредна. Мене ми е подобра од четвртата. И секако од шестата која е најслаба сезона...

Клер како што се сеќавам воопшто ја нема во петта сезона. Се враќа во шестата. Не ти кажувам повеќе. Битно да, ќе видиш што се случило со неа.
Епа добро е и почнаа да ми се разјаснуваат некои работи стигнав до 12 епизода 5 сезона и се подобра ми е на крај ќе испадне за џабе сум хејтал :D
Харли и Мајлс не се нормални во 11 епизода сцената каде што се расправаат за времињата прејако како им текнало се смеам ко ретард во 3 часот :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom