CN – Народна Република Кина

Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
...се разгорува војната, слободниот запад настапува отворено демократски и без прикривање на фактите сосема спротивно од онаа што го прави Кина!

...една слика 1000 збора, едно видео цела приказна...

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
...се разгорува војната, слободниот запад настапува отворено демократски и без прикривање на фактите сосема спротивно од онаа што го прави Кина!

...една слика 1000 збора, едно видео цела приказна...

Oд њу чајна бе постирал. Исто како ја против сдс да постирам од инфомакс или против дпне од мактел. :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
Oд њу чајна бе постирал. Исто како ја против сдс да постирам од инфомакс или против дпне од мактел. :pos: :pos: :pos: :pos:
оди бе бегај таму, ти дозволија на форумов да му објавиш војна тема за Вучиќ со наслов последен балкански диктатор... и ти најде нешто да збориш???
Кога на форум-портал Кајгана се дозволува спец-опс против соседна држава и легитимно избрана власт како се вика тоа?
...со што ве хранат изгледа само на лубриканти ве држат :pos::pos::pos::pos::pos:

П.С.
прашање на време е кога ќе ти се дозволи да отвориш тема со наслов новочетници северне бановине!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
оди бе бегај таму, ти дозволија на форумов да му објавиш војна тема за Вучиќ со наслов последен балкански диктатор... и ти најде нешто да збориш???
Кога на форум-портал Кајгана се дозволува спец-опс против соседна држава и легитимно избрана власт како се вика тоа?
...со што ве хранат изгледа само на лубриканти ве држат :pos::pos::pos::pos::pos:

П.С.
прашање на време е кога ќе ти се дозволи да отвориш тема со наслов новочетници северне бановине!
Не хранат со лубрикант за да ги ебеме таквите како тебе. :)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
Не хранат со лубрикант за да ги ебеме таквите како тебе. :)
ти да ебеш нешто :pos::pos::pos: копито едно, кравата да носеше гаќи немаше да видиш во живо и да знаеш како изгледа ... единствено за што талентиран онанатор :drk: како тебе е комептентен е да сиса весла и да ми “опере„ глаата!
...бидејќи велиш ве има повеќе заинтересирани, направете список да не се буткате-кршите корона правилата кога ќе ми “перете“ глааата!!!!:pusigo:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.511
Поени од реакции
4.136
Како што можеше да се очекува напнатоста помеѓу Кина и САД влегува во втора брзина,...
По се изгледа САД (заедно со партнерите УК+Гер започнува нова авантура, овие отворено застанаа зад САД) ќе сака да ја искористи ситуацијата со корона-пандемијата за да ги задржи позициите и да не и дозволи на Кина и понатаму да има раст и развој за...

Се испукаа сите пропагандни петарди (од тоа дека вирусот бил пренесен од некакви си лилјаци и гнасните Кинези па...) но таквите петарди беа вешто планирани и синхорнизирани со цел да се создаде антикинеско расположение и да се креира јавно мислење дека Кинезите се виновни и одговорни за пандемијата, треба да се признае дека многу успешно се одвиваше оваа пропагнадна кампања што може да се потврди и од коментарите овде.

Сите снимки со супа од лилјаци и конзумација од страна на Кинези било снимено на остров Палау, во Индонезија, а потоа се подметнати како кинески. Буквално сите. На островите Палау во Микронезија, лилјаци се јадат стотици години.
Патем, јадење лилјаци во Кина се смета и е културолошки неприфатливо, никој досега не слушнал ниту видел месо од лилјаци како се продава на пазарот во Вухан или во ресторани. Анти-кинеската пропаганда помина убаво и како храна за синофобија и расизмот, може да се види и овде на овој форум но и на сите слободни медиуми во целосен „раскош“.

И за крај, најновите истражувања покажуваат дека инфекцијата не започнала на тој пазар, туку таму се шири масовно, се разбира кога заразено лице го посетило пазарчето во Вухан. Но, сите овие сознанија сето тоа денес веќе не вреди ништо, кај поглема маса на луѓе е веќе креирано мислење дека за сите зла вируси и се што не чини се виновни и одговорни Кинезите. Секој избира во што да верува, слично како и со другите работи.


По бомбањето на американските воени бази во Ирак денес сме сведоци на втор удар врз избраната нација тој удар доаѓа од Кина!
“... Kina namjerava uvesti sankcije protiv četiri američka kongresmena i dvije organizacije zbog u Kongres dostavljenog, spomenutog prijedloga zakona koji govori o odgovornosti Kine za pandemiju koronavirusa. Na sankcijskom spisku može se naći i Eric Schmitt, glavni tužitelj američke savezne države Missouri, ...

а овде насловната со повеќе интересни наслови за можниот развој,..

Претходно познат руски аналитичар Фјодор Лјуканов излезе со анализа и прогноза дека очекува Кина активно да одговори на американските закани и притисоци, ова следува по објавување-поднесувањето на законскиот предлог на еден сенатор Линдзи Грахам до американскиот Сенат со кој предлог се промовира можност за воведување на санкции против Кина ако таа не дозволи контрола и соработка со САД и неговите сојузници (ова е првиот чекор знаете да ... малку а потоа се оди како подмачакано, ги помните оние силни меѓународни инспекции за хемиско и атомско оружје кои се користеа за ...) е сега ако Кина има дипломатја и сила како еден Ирак, Иран, Либија,.... тогаш веројатно и ќе заврши како нив, само изгледа не е така!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
оди бе бегај таму, ти дозволија на форумов да му објавиш војна тема за Вучиќ со наслов последен балкански диктатор... и ти најде нешто да збориш???
И на мене сеуште не ми се веруе како уредништвото на форумов дозволи ваква тема некој да отвори за господинот Вучиќ.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
И на мене сеуште не ми се веруе како уредништвото на форумов дозволи ваква тема некој да отвори за господинот Вучиќ.
Кога сум у добри односи со уредништвото тоа е, кој му е крив на таксист што не може да отвори тема за добродетелствара на вучиќ, путин, пин...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Кога сум у добри односи со уредништвото тоа е, кој му е крив на таксист што не може да отвори тема за добродетелствара на вучиќ, путин, пин...
Ili so drugi zborovi sakas da kazis deka za razlika od taksistot ti mnogu dobro :pusigo:

Stvarno koj mu e kriv sto ne znae da dudla ko tebe (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.362
Поени од реакции
38.336
Поглупо нешто мислам од оној билбордон Хвала брате Си нема искочено одамна, еве еден пример на правдање, врв на глупоста

Сите снимки со супа од лилјаци и конзумација од страна на Кинези било снимено на остров Палау, во Индонезија, а потоа се подметнати како кинески. Буквално сите. На островите Палау во Микронезија, лилјаци се јадат стотици години.
Патем, јадење лилјаци во Кина се смета и е културолошки неприфатливо, никој досега не слушнал ниту видел месо од лилјаци како се продава на пазарот во Вухан или во ресторани. Анти-кинеската пропаганда помина убаво и како храна за синофобија и расизмот, може да се види и овде на овој форум но и на сите слободни медиуми во целосен „раскош“.

И за крај, најновите истражувања покажуваат дека инфекцијата не започнала на тој пазар, туку таму се шири масовно, се разбира кога заразено лице го посетило пазарчето во Вухан. Но, сите овие сознанија сето тоа денес веќе не вреди ништо, кај поглема маса на луѓе е веќе креирано мислење дека за сите зла вируси и се што не чини се виновни и одговорни Кинезите. Секој избира во што да верува, слично како и со другите работи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Ili so drugi zborovi sakas da kazis deka za razlika od taksistot ti mnogu dobro :pusigo:

Stvarno koj mu e kriv sto ne znae da dudla ko tebe (y)
Па можда ги ти задоволуваш орално и те задоволуваат анално, пошто ги познавам истите одамна. :) А ако сакате и вие да отворите теми преку мене не ми пречи и мене да ми го дудлате.
Автоматски споено мислење:

Поглупо нешто мислам од оној билбордон Хвала брате Си нема искочено одамна, еве еден пример на правдање, врв на глупоста
Чекам кога ке почне да води муабет дека не јадат месо од кучиња и мачки. Каде и да е не е баш далеку.
Автоматски споено мислење:

Поглупо нешто мислам од оној билбордон Хвала брате Си нема искочено одамна, еве еден пример на правдање, врв на глупоста
Чекам кога ке почне да води муабет дека не јадат месо од кучиња и мачки. Каде и да е не е баш далеку.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom