Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
1
Da li neko moze da mi kaze kako da proverim na koji datum mi je zakazano podizanje drzavljanstva? Hvala
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Од совет по граѓанство при Министерство за правосудие, по ново од финална или се оди положително или советот не ја уважил молбата(отказ)нема повеќе дополнителна проверка.
по ова значи кај мене е се во ред чим ме ставиле на положително, а не на дополнителна? :D нада последна умире хаха
 

Iceman_mk

Superlative Сasual Dating Real-life Girls
Член од
2 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
23
Kolku vreme bese na finalna
Од 20.02.2020
Автоматски споено мислење:

Да споделиш со какви документи си?И ако си со потврда,предокот која година е роден?
Со документи преку сестра. Потврда не однесов бидејќи прочитав дека треба тука откако бев ставен на финална. Посредникот ми се јави после промената милсам или пред промената дека требало. Настана целава ситуација со вирусов и ќе видиме. Сенадевам дека се ќе помине како треба за сите и ќе фатиме магла од тука :)
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Од 20.02.2020
Автоматски споено мислење:


Со документи преку сестра. Потврда не однесов бидејќи прочитав дека треба тука откако бев ставен на финална. Посредникот ми се јави после промената милсам или пред промената дека требало. Настана целава ситуација со вирусов и ќе видиме. Сенадевам дека се ќе помине како треба за сите и ќе фатиме магла од тука :)
Bravos so sreka brat pomalku od tri meseci na polozitelno ajde zdravje pobrzo do ukaz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom