Што играте во моментов

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.976
Knights of Honor
Бугарска средновековна стратегија (микс од RTS и TBS ).
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Resident Evil 3 Remake.

Не е толку добра како римејкот на двојката од лани, но мене ме бендиса, ја поминав еднаш, наредните денови ваљда и уште еднаш на потешко ниво.
Новиото лице на Џил е бомбона, ева ја во живо ако го интересира некој https://www.instagram.com/shuzolotova/?hl=en
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Уживај си, супер е. Ме изненади ентузијазмот што го имаш за игра стара речиси 10 години.
Тоа е факинг Скајрим друже, не е било која... :icon_mrgr:
Кај мене е на хард диск, си чека ред.

....
@wot друже ти до кај си со вичерот? Само немој да ми речиш дека ја заврши! :D

Многу сторилајн, премногу. Во секој минијатурен сајдквест по 2/3 само cinematic. Ок кул, али како да ми фали малку повеќе акција во еден конкретен интервал да речеме...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Тоа е факинг Скајрим друже, не е било која... :icon_mrgr:
Кај мене е на хард диск, си чека ред.

....
@wot друже ти до кај си со вичерот? Само немој да ми речиш дека ја заврши! :D

Многу сторилајн, премногу. Во секој минијатурен сајдквест по 2/3 само cinematic. Ок кул, али како да ми фали малку повеќе акција во еден конкретен интервал да речеме...
Ej uste mnogu na pocetok. Si ceka red. Ja bataliv, ama od slesen vikend i sednuvam.

Pocnav pak ds3, se ebavam so nameless king. Igram so toj sword of justice, od pontif bossot dusata sto e, se macam. :D

Za relax igram crash nitro fueled so zenska se pleskame pun intended

I sekoja nedela fishing simulator :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Тоа е факинг Скајрим друже, не е било која... :icon_mrgr:
Кај мене е на хард диск, си чека ред.

....
@wot друже ти до кај си со вичерот? Само немој да ми речиш дека ја заврши! :D

Многу сторилајн, премногу. Во секој минијатурен сајдквест по 2/3 само cinematic. Ок кул, али како да ми фали малку повеќе акција во еден конкретен интервал да речеме...
Еј и мене тоа ми сметаше. Завршив пред некој ден со God of War и одма почнав Вичер 3. И премногу кат сцени има стварно, па и не скокаат нормално од еден на друг кадар, туку мора да затемни прво екран, па да префрли.
Може до мене е, ама некако ептен ми делува како избрзано да ја пуштиле, како недоправена, како да играм некоја бета верзија :D
Коњот милион пати ми избагира на места кај што не би требало.

Ќе пробам пак сигурно затоа што ме интересира приказната, ама за сега си ги земав трите Бетмен игри и прво нив ќе ги изиграм.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Еј и мене тоа ми сметаше. Завршив пред некој ден со God of War и одма почнав Вичер 3. И премногу кат сцени има стварно, па и не скокаат нормално од еден на друг кадар, туку мора да затемни прво екран, па да префрли.
Може до мене е, ама некако ептен ми делува како избрзано да ја пуштиле, како недоправена, како да играм некоја бета верзија :D
Коњот милион пати ми избагира на места кај што не би требало.

Ќе пробам пак сигурно затоа што ме интересира приказната, ама за сега си ги земав трите Бетмен игри и прво нив ќе ги изиграм.
Ако си хардкор фан на старите GoW, претпоставувам истите работи ти пречеа и таму. :)
Ептен успорена GoW, ептен угушена во акција. Али ок, за одреден дел од публиката добредојдена промена во франшизата, али сме навикнати на барем 80% акција...

Вичеров е ооооодлична игра, и покрај тоа што и јас најдувам тек-тук некои багчиња и гличеви ( иако не очекував во GOTY да ги има да бидам искрен)

Исто така ми пречи што прелесно можеш да се направиш overpowered.
Во првите два града пред Новиград ги истражив буквално сите локации и премногу се натоварив со експириенс и левели. Моментално сум во Skelliege и скоро ниеден квест не го осетив онака challenging. Скоро и да не користам масла и напитоци во борби, се на сворд решавам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom