Кичево

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
И вмро-вците бараа..но многу помалку, а можеше да се помини и без пари(со врски или партиски).

А за крадење...во сите државни фирми се краде
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354
И вмро-вците бараа..но многу помалку, а можеше да се помини и без пари(со врски или партиски).

А за крадење...во сите државни фирми се краде
Znam deka i togas barale ali ne kako sega, mislam ja ne go opravduvam toa samo kazuvam deka partiite si go koristat za nivni celi.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
Сега и ако дадиш пари немаш гаранција. Знам неколку луѓе кои дадоа пари но не завршија работа. Неколку крила се внатре...па треба да се потрефи кому и колку да се дади
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Кој знае...некој велат дека така ќе им се отвори пазар за увоз на струја и ќе млатат пари...некои велат дека е освета бидејќи постојано губат во Кичево(македонскиот дел)...

И не е прв пат да имаат ,,вакви,, амбиции
Можно е да млатат пари, ама не и во мојот џеб, оти комуњарата го такса “Осломеј„ за претворање на неговата површина во фотоволтаична централа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
Можно е да млатат пари, ама не и во мојот џеб, оти комуњарата го такса “Осломеј„ за претворање на неговата површина во фотоволтаична централа.
Да...наголемо се коментира дека Анќушев ќе прави соларна централа на местото на стариот рудник
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.658
Поени од реакции
81.753
Гукнете бре нешто Кичевчани :icon_mrgr: , како се справувате со вирусов, ги почитувате мерките или башибозук владее низ маркетите и аптеките?

Многу ми се иде кај вас :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ме потсети темава, бушмaнoт си гази во САД, не знам колку го следите. Траките му се да паднеш на газ, со сите јаки светски дџ соработуваше изминатава година. Дури и јас почнав да слушам хaуc музика поради него :cuc:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
Гукнете бре нешто Кичевчани :icon_mrgr: , како се справувате со вирусов, ги почитувате мерките или башибозук владее низ маркетите и аптеките?

Многу ми се иде кај вас :(
Па...вака некако стојат работите во Кичево:

-двајцата заразени од градов фактички не се заразени тука . Првиот дојде од Малта, работел и на крузери, и по доаѓањето во карантин во хотелот Ибис, на лична иницијатива се тестирал и испаднал позитивен. сеуште е во карантин во Скопје
-вториот случај се работи за младо дете, 19 години кој уште од Водици имал проблеми со плуќата и бил по болници. неколку недели лежел во болницата во Охрида, каде највероватно го закачил вирусов. најголема дилема е дали некој од фамилијата го има посетеувано за време кога бил инфициран. Тоа би било лошо, пошто те се 7 члена фамилија во еден мал стан, од кој едната работи во фабиката КСС, брат му на каса во маркет....третата исто во маркет, татко му во шумското претпријатие....па така можат да бидат детонатор за градот. Се надеваме дека фамилијата не е закачена со вирусов

Иначе....поради немање на инфициран во самиот град....луѓето се многу опуштени, т.е. недисциплинирани. По маректите се гужваат..туркаат....

Бидејќи вглавном кичевчани живеат по куќи...не е толку тежок карантинов. Сите скоро имаме големи дворови,клупи под сенка...кафиња...работа во бавча...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
Eve zemam obvrska da otidam do kaleto i da napravam fotosesija......se vlozuva 1.2 mil.evra od donacija za rekonstrukcija na kaleto.
Lošata vest e sto skoro polovina od parite( ili malku poveke) ke se potrošat za nekoja vrtliva plarforma na vrvot nad spomen kosturnicata

Minatiot pat koga bev se rabotese skoro na site mesta
 

Kajgana Shop

На врв Bottom