Нови игри

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
После 14 години работа, и 8 после early access-от, конечно искочи black mesa, фанмејд римејкот на легендарната халф лајф кој е одобрен и од Valve, 18 евра на steam, гага на замунда, your choice. :)
Рецензиите партал, гази играва.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Амин Valve да даде не е лесна работа, веројатно им верува на дечките за досега сработеното штом проектов виде бел ден. Ајде тој што ќе ја изигра оваа а ја има играно и старата нека напише свое видување. Да видиме колку е иста/различна од оригиналот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Амин Valve да даде не е лесна работа, веројатно им верува на дечките за досега сработеното штом проектов виде бел ден. Ајде тој што ќе ја изигра оваа а ја има играно и старата нека напише свое видување. Да видиме колку е иста/различна од оригиналот.
Ја вчера колку што изгледав 2-3 презентации на играта од стримери ми стои како одлична од графички аспект и од содржина. Нема цело време долги празни ходници каде што трчаш како на олимпијада туку има повеќе ќошиња со муниција,хелт и стапици со head crabs каде што треба по внимателно да се движиш. Од графички аспект е доста помрачна со шо барем мене survival инстинктот и целата пост апокалиптична атмосфера ми ги прави многу повозбудливи и полесни за соживување. Интеракцијата со предметите од околината е многу повеќе зголемена за разлика од кецот. И во оваа како во HL 2 можеш предмети да собираш околу тебе и да ги гаѓаш зомбињата и вонземјаните. Башка и тоа рачките и турбините за палење, гасење, пуштање, исклучување сам треба да ги собираш и склопуваш пред да ги активираш или деактивираш. Ја само од гледање и давам 9/10 оцена.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ja ja играв блек меса додека беше у алфа билд(без XEN).
..тогаш беше фри то плеј...пред можда година дена
Беше прилично освежувачка, во споредба со класиката...
Иако има пиратирана верзија, немам намера да симнам мање више... моите потреби и очекувања уште тогаш беа задоволени..
Единствена ја шо ја чекам е не-вирусдисана верзија на halo combat evolved...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Ми се игра новата Nioh 2. Глеам секаде растури со јаки оценки и рецензии, а и фановите само позитивни коментари пишуваат. Играта вреди за сите пари, јас уште Nioh кецот ја играм со 180 саата плејтајм и некаде на половина сум. Значи за годинава Ниох 2 и Сајберпанк, доста е, со оглед дека треба и Вичер 3 да ја изиграм, Фолаут 4 и Фолаут 76. Ваљда ќе успеам во намерата.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Halo combat evolved од фитгирл излезе торент...
Играта...е..океј ? за поголемиот дел..
Ама ...возењето е за никаде..и некој моменти..едноставно serious sam x dark souls....
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Ми се игра новата Nioh 2. Глеам секаде растури со јаки оценки и рецензии, а и фановите само позитивни коментари пишуваат. Играта вреди за сите пари, јас уште Nioh кецот ја играм со 180 саата плејтајм и некаде на половина сум. Значи за годинава Ниох 2 и Сајберпанк, доста е, со оглед дека треба и Вичер 3 да ја изиграм, Фолаут 4 и Фолаут 76. Ваљда ќе успеам во намерата.
И мене ми се приигра Нио 2 од тоа колку ја фалат и како изгледа. Али предходно би било фер и коректно да ја изиграм кецот, ми се мота низ глава веќе месец дена дали да ја почнам дали не. Единствено не ми почиња поради тоа што веројатно ќе ми одземе доста време и месец или два само тоа ќе играм.
Вичерот топло би ти ја препорачал, игра на декадата според многу а и според мене, Фолаут 4 е пата пата, а 76 не сум ја играл а и не би ја играл пошто по многу параметри е за никаде. Се најдобро и да успееш во намерата.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Вичер бес сомнеж игра на декадата. Фаллаут 4...океј е . Не е лоша и катастрофално скршена како њу вегас и како фен-шупаците на обсидиан тврдат. Само..малце куса.. Препорачувам модови иначе. Графички и гејмплеј надградби...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ми се игра новата Nioh 2. Глеам секаде растури со јаки оценки и рецензии, а и фановите само позитивни коментари пишуваат. Играта вреди за сите пари, јас уште Nioh кецот ја играм со 180 саата плејтајм и некаде на половина сум. Значи за годинава Ниох 2 и Сајберпанк, доста е, со оглед дека треба и Вичер 3 да ја изиграм, Фолаут 4 и Фолаут 76. Ваљда ќе успеам во намерата.
witcher e 8 funti na uk, 12 dolari na us mometalno 70% off do 4ti april mislam :)
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
За тие пари зимајте луѓе. Ја скоро ја земав за околу 1000 денари иако ја имам изиграно скоро два пати претходно, играта вреди да ја имате во своја колекција и топло би ви ја препорачал.
 
Член од
30 ноември 2017
Мислења
28
Поени од реакции
13
izvinete ne znam kolku e za tuka prashanjeto ali kje si prasham jass hah...
dali mozam nekako da ja spushtam PUBG na kompjuter bezplatno vi blagodaram odnapredd
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
izvinete ne znam kolku e za tuka prashanjeto ali kje si prasham jass hah...
dali mozam nekako da ja spushtam PUBG na kompjuter bezplatno vi blagodaram odnapredd
Оригиналната не, има LITE верзија шо можеш бесплатно да играш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom