Дуел: Заев vs. Мицкоски

Кој беше подобар во дуелот?

  • Заев

    Гласови: 38 34,9%
  • Мицкоски

    Гласови: 71 65,1%

  • Вкупно гласачи
    109
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Двајцата беа стерилни ко пусиња мали .... Никој немаше свое јас .... До ден денеска,најдобра дебата на Заев е со Латас .... Латас коа почна да го агресивно да оди,тоа е правилниот начин ....Пази разлика на приод меѓу Мицко и Латас .... Секако Латас ....

Ау свака част за интервјуто... го немав гледано .. каква сељачана овој Латас немогуќе... Може ли инфо што се случи со ликот ? И со Ивона исто така ... ми избега крајот на овие двајца.. како се се заврши ?
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
26
Мене лично повеќе ми се допаѓаше зборењто на Заев. Мицковски на некои негови прашање одбегнуваше да одговори.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Не ви беше глупо после неколку минути одгледани?Излитено, ради реда за проста маса.Двајцата се за Вухан.
Патем, нели ќе ги прекинеа освен МТВ сите програми кабелските оператори?Мало сутра!Проста маса мора да гледат излитени малограѓански муабети на дуел и дијареа кампања до април.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.877
Мене лично повеќе ми се допаѓаше зборењто на Заев. Мицковски на некои негови прашање одбегнуваше да одговори.
Ne znam zosto ne sum iznenaden... Jas pa ne go ni gledav, ne znam kakov stomak treba da imas za da izdrzis da go gledas zaev tolku dolgo, jas ne mozam ni na slika da go gledam poveke od 2 sekundi a ne pa da go gledam I slusam 1 sat. Se cudam na kakva droga ste site vie sto go sledite ciganon murtinski.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.949
Ау свака част за интервјуто... го немав гледано .. каква сељачана овој Латас немогуќе... Може ли инфо што се случи со ликот ? И со Ивона исто така ... ми избега крајот на овие двајца.. како се се заврши ?
За Ивона не знам, ама Латас 3 години беше надвор од јавноста и пред некој месец пак имаше интервју, каде што беше гостин во емисија и кажуваше што му се случувало изминатиот период, а и на некои други ситуации се навраќаше, интервјуто со ЗЗ беше исто спомнато. Накратко притисоци имал и обвинувања од новата власт и не сакал Сител да ги меша во неговата војна и затоа се повлекол од Сител дур не се средат работите. Еве целото видео.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.876
Ау свака част за интервјуто... го немав гледано .. каква сељачана овој Латас немогуќе... Може ли инфо што се случи со ликот ? И со Ивона исто така ... ми избега крајот на овие двајца.. како се се заврши ?
Кур не им чуе е така се заврши.Да беше во нормална држава и нормален народ Латас би бил шамаран по улици, ама народ заборава се тоа е.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
844
Поени од реакции
1.300
Не е Мицковски капитал за премиер , колку и да е интелегентен и све тоа , џабе е кога некој му ги пишува зборовите што треба да ги каже.
Сеуште , за жал , Груевски го држи ВМРО , не дозволи да му се случи тоа што он му го направи на Љупчо.
Само му еба мајката на ВМРО , што ако победат сеа на избори коа држ не дај ке биде за коалиција.
Да оставеа реформи во ВМРО , следниве избори немаше да има потреба од коалиција ни услови да се исполнуваат
За Заев што да се каже за човекот , не треба да му се замерува си има мака , со фабричка маана си е роден.
Нема таков случај у 7 миљрди , ендемски вид е , треба да биде заштитен ама и ИЗОЛИРАН!
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.747
Поени од реакции
2.669
Ne znam zosto ne sum iznenaden... Jas pa ne go ni gledav, ne znam kakov stomak treba da imas za da izdrzis da go gledas zaev tolku dolgo, jas ne mozam ni na slika da go gledam poveke od 2 sekundi a ne pa da go gledam I slusam 1 sat. Se cudam na kakva droga ste site vie sto go sledite ciganon murtinski.
A Mickoski?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.877
Sto Mickoski? Nego mozam I da go gledam I slusam, mada I nego ne go pratam, million pati pontelegenten I popameten e od kretenon, a dali ke mi se povraka od negovata pojava tek toa ke treba da go vidime vo idnina, zavisi od delata sto ke gi napravi. Vo momentov da mu davas podrska na zaev posle sve ova ovie godini treba da si govedo bez ronka covcecko dostoinstvo, cista nula, a da si takov debil znaci ne si covek,tuku fekalija, gnoj....
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.747
Поени од реакции
2.669
Sto Mickoski? Nego mozam I da go gledam I slusam, madam I nego ne go pratam, million pati pontelegenten I popameten e od kretenon, a dali ke mi se povraka od negovata pojava tek toa ke treba da go vidime vo idnina, zavisi od delata sto ke gi napravi. Vo momentov da mu davas podrska na zaev posle sve ova ovie godini treba da si govedo bez ronka covcecko dostoinstvo, cista nula, a da si takov debil znaci ne si covek,tuku fekalija, gnoj....
Dzabe e, eden kup vmrovcinja sto se iznapikaa na drzavna cicka vo vremeto na Gruevski sega se pretopija na stranata na SDSM.
Bea verni do groP ama koga se promeni vlasta ekspresno si legnaa na brasnoto.
Se sto bese vraboteno od VMRO stana glasacko telo na SDSM, zatoa se sluci havarijata na lokalnite izbori.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.877
Dzabe e, eden kup vmrovcinja sto se iznapikaa na drzavna cicka vo vremeto na Gruevski sega se pretopija na stranata na SDSM.
Bea verni do groP ama koga se promeni vlasta ekspresno si legnaa na brasnoto.
Se sto bese vraboteno od VMRO stana glasacko telo na SDSM, zatoa se sluci havarijata na lokalnite izbori.
Sto ima vrska ova sto si go pisal so toa jas sto go pisav, ili bitno norma da se popolni, da se lupa nesto, forumov izdrzuva sve.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.877
Poentata mi bese deka istata havarija go ocekuva na Mickoski poradi gore spomenatava pricina :)
Toa dali Micko ke dozivee havarija ili ne ne bitno, ete neka dozivee havarija, toa ne go menuva toa sto jas go rekov prethodno za tie sto denes go podrzuvaat ciganon od murtino.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Не ни знаев дека има дуел. Ама и зошто живци да трошам. И онака ние обичните граѓани на оваа „држава“ сме небитни.
Мене Зоки и Мицко, или да речам СДС и ВМРО ми се двете страни на истата паричка. Само друкше изгледаат.
Странците им имаат кажано кој што ќе каже и ќе направи. Гласот на обичните граѓани небитен.

Сеа се надевам само да има трета македонска партија за да не гласам за овие две.

Ама дури и да победи трета македонска партија, колку време ќе треба дур да стане денешна ВМРО или СДС?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom