Феминизам!

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ејјјјј, збориме за основни карактеристики на маж-жена.
Ако така гледаш многу мажи се скарале со логиката, еве @Ron Burgundy е еден од нив, ама им надеж и за него. :D

За мажот кој нема да дозволи да биде шкопан, таквите жени ќе бидат среќни со него, заедно ќе напредуваат и тоа е природна еволуција. Таквите жени се Бич, зашто инстиктивно им доаѓа да ги тестираат мажите дали е лидер или обичен следбеник. Жените сакале признале или не, природно им е да бараат подобар партнер од нив, со послаб нема да се среќни.
Е сега што мажите, сме дозволиле да ги изгубиме основните природни карактеристики, што поради домашно воспитување, што поради системот, вината кај себе треба да си ја бараат.
Вината е во воспитувањето....треба со мажи да се дружи дете од мали нозе. Ама не мажи по кафани со ракија и со цигари во раце....туку по спортски терени, рингови.....теретани. Жена не може да одгледа комплетно саглам машко дете.....потсвесно ќе работи на тоа да го упропасти :)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Извади му ја кетвумен у спална, ќе видиш како ќе се дигне страста, он ќе го извади постепено зверот.... додека не се споите и на тоа ниво нема да ја осетите страста што на секој му треба.

Можеш ти да го иницираш, полека, не чекај, биди проактивна.

Тестирај го во мала доза, ако ништо друго некој будала на форум идеа ти дал....

Ова е многу битно за феминизмот! :D
Мислам дека јас ја саботирам малку целата работа, а отпор ми ставараат луѓе околу мене со муабетите за мажачка со него, а јас бракот го сфаќам како јарем. Плус, во случајов јас баш и не го одбрав, а жените, сакале вие или не, се најчесто тие кои ве бираат и се во суштина пасивни ловци.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Жена не може да одгледа комплетно саглам машко дете.....потсвесно ќе работи на тоа да го упропасти
Зависи од жената, ако е оние алфа женки или некоја која сфаќа психологијата и основните природни закони и те како ќе го стокми, има жени да се вртат околу него како мачки кога им носиш јадење.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.953
Поени од реакции
39.512
Зависи од жената, ако е оние алфа женки или некоја која сфаќа психологијата и основните природни закони и те како ќе го стокми, има жени да се вртат околу него како мачки кога им носиш јадење.
тешко, многу ретко тоа, обично жените ги феминизираат машките кога они се доминантни во домот или ако таткото е отсутен.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Извади му ја кетвумен у спална, ќе видиш како ќе се дигне страста, он ќе го извади постепено зверот.... додека не се споите и на тоа ниво нема да ја осетите страста што на секој му треба.

Можеш ти да го иницираш, полека, не чекај, биди проактивна.

Тестирај го во мала доза, ако ништо друго некој будала на форум идеа ти дал....

Ова е многу битно за феминизмот! :D
Ќе го иницира кога ќе поделат една палачинка од тие со зачинот :D
Автоматски споено мислење:

Мислам дека јас ја саботирам малку целата работа, а отпор ми ставараат луѓе околу мене со муабетите за мажачка со него, а јас бракот го сфаќам како јарем. Плус, во случајов јас баш и не го одбрав, а жените, сакале вие или не, се најчесто тие кои ве бираат и се во суштина пасивни ловци.
Мора со секој пост да изненадиш :D
Со стројници ли се најдовте?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Мислам дека јас ја саботирам малку целата работа, а отпор ми ставараат луѓе околу мене со муабетите за мажачка со него, а јас бракот го сфаќам како јарем. Плус, во случајов јас баш и не го одбрав, а жените, сакале вие или не, се најчесто тие кои ве бираат и се во суштина пасивни ловци.
Живеј го својот став, ако паднеш на тетките бабите ќе бидеш несреќна, дел од тебе тоа го знае.... ти не си тој стереотип.

Очекувањата на средината и притисокот игнорирај го, ради тоа се сите несреќни Н....

Но за игнор треба да ја победиш емоцијата кон тие што го прават притисокот..... ти си ОК и живеј го својот пат....

Но дали е он таков ко тебе?

Во духот на либерализмот... имаш се повеќе луѓе што живеат заедно без брак како формално потпишана категорија.... со децении....
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Ете доказ за тоа што го пишувам, (не сум баш како Сусаро и Анон елоквентен :cool:) си нашла некој според правилата на општеството, ама страстааааааа која е основата кај жените, нели се емоционално водени, што правиме .... за некоја година ќе се појави некој друг, ќе ги разигра пеперутките и грешкаааааа.
Затоа пазете што посакувате и доста читате списанија (Космополитан генерации) напишани од жени, што сакале мажите.
Какви црни Космополитени, човече? Таков шунд од "литература" имам купено 2 пати во животов како клинка и брзо го џитнав. Тешко нам ако се поведуваме по тие мудрости, кои крајно ги поедноставуваат мажите, слично како и вие тука што се обидувате да ги сведете жените на 2-3 дефиниции. Правилата на општеството знаат да бидат прилично токсични и контрапродуктивни кога станува збор за љубовта.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
тешко, многу ретко тоа, обично жените ги феминизираат машките кога они се доминантни во домот или ако таткото е отсутен.
Епа затоа алфа машките се ретка и ценета роба :D
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Со вакви алатки со кои вака лесно се стигнува до информации и постови на кои вие вака штедро се повикувате на инцелдомски мудрости, мизогинија, гинофобија и крајно ступидни воопштувања за жените, да, мора да сум машко кое трола, нема трето. А и цинизмот е, многу познато - резервиран исклучиво за мажите. Ај, ќе пишам дека ми ласка ова што ме сметате за малку поинтелигентна за да бидам женско, ама ќе лажам и прдам (типкам) на тастатура залудно, особено што ова потекнува од вакви високоинтелигентни форумски дејци и профилирани е*ачи.
Jас верувам дека си женско. Би рекол дека веројатноста е 90% да си женско а 10% дека си многу глупо машко.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.953
Поени од реакции
39.512
Епа затоа алфа машките се ретка и ценета роба :D
Па не би рекол дека се толку ценети у ова доба, жените некако у последно време ги воспитуваат да бидат они доминантни во врската и во бракот, иако во природата им е да бидат потчинети. Ако си ти таков рецимо алфа како што викаш, единствен избор за да имаш среќна врска и брак е да најдеш некоја што е патријархално израсната или во спротивно ќе имаш токсична врска и брак. У ова време најдобро поминува послушен дечко кој има дебел џеб, за брак ако правиме муабет.
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Последно уредено:

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Сеуште со сликичкиве? Тоа баш зборива позитивна за твојата способност да се изразиш.
Исфрустрирана, и не-толку-бистра мим-домаќинка, јбг. Се' уште, да.
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Исфрустрирана, и не-толку-бистра мим-домаќинка, јбг. Се' уште, да.
Не знам зошто имаш толку лошо мислење за себе. Недостаток на самодоверба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom