Феминизам!

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Не е повикај брат. Нова си и не знаеш. Го тагнав не дека го викам туку дека имаше таков сличен пост напишано он одамна.
Имаш совршени анализи од него напишани на форумов кои нема да ти се допаднат затоа што се вистинити.
И ја не им верував едно време, но после повеќе искуства, случки на другари и слично, ја сфатив работата.

Некако ти снема аргументи у задњиве 2 поста... хехе што има да аргументираш, тотални заблуди и невистини пишувам xD

Имаш цела статија на Вики околу тоа, но како рекреативен проучувач на некои психолошки модели на Фројд, можам да антиципирам дека анал-итично ќе се обидеш да ја оспориш нејзината кредибилност. Извини, идам да се сотирам малку од qrac, од нешто мора и да се живее... хехе.


Ne si razbral.
Involuntary celibates se onie grdi zabegani (vo nivni zborovi) m'lady fedora sho cekaat zeni da im prijdat. Primer Eliot Roger.

Po ova sho si go pisal mislis na MGTOW.
...и пропагираат rape и date rape.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Ne si razbral.
Involuntary celibates se onie grdi zabegani (vo nivni zborovi) m'lady fedora sho cekaat zeni da im prijdat. Primer Eliot Roger.

Po ova sho si go pisal mislis na MGTOW.
Да, така некако. Инцелите евентуално еволуираат у MGTOW :D
Елиот...
In a later incident, he splashed his latte on two girls sitting at a bus stop in Isla Vista for not smiling back at him.
Еве, common courtesy да се немало од жениве...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
луѓе што ја сфатиле која е финтата со жени
Па ако/сте ја сфатиле финтата зашто побогу би се откажувал од играта... Баш би требало да нижеш успеси.
А не како мене да не ми текнува :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Па ако/сте ја сфатиле финтата зашто побогу би се откажувал од играта... Баш би требало да нижеш успеси.
И ја викав тоа ама се нема сили брат, тешко е... на крај пак ќе те надиграат :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.186
Поени од реакции
39.911
Инцели се типчиња што никогаш немале романтична врска со жена или било каков контакт со женка. Читаат на нет што сакаат жените од ликови како Сусаро и ги воспеваат таквите, само што разликата е што сусаро е женомрзач, а не инцел. Он проживел и имал некои искуства непријатни кои ги споделува и генерализира на форум.Они тоа го гледаат како реалност и им ја менува сликата према спротивниот пол, и сето тоа е пропратено со корпи од спротивниот пол и додатно комплексирање.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Кога гледав видеа од овие, сфатив дека има и incel жени, се групираат заедно со мажињата, си плукаат у уста, објавуваат видеа и статии, ама никако не се ебат меѓусебе оти се спектакуларно грди луѓе. За у циркуз. :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.897
Поени од реакции
7.290
И ја викав тоа ама се нема сили брат, тешко е... на крај пак ќе те надиграат :D
Па тоа е животот, бракот/врската во тоа се состои, еден вид кариера која секојдневно бара да си на штрек, или ќе бидеш шкопан. :D
Ама па бенефитите се убави.
А како ќе те надиграат, кога си ги сфатил, кога не можат да те надитрат бидејќи знаеш која им е целта, "бе а солџер мен, донт гив ап", ... Јасно ми е дека треба многу енергија, ама па и на тацна не е интересно.
Никако предавање, баш мотивација за подобар да си.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.678
Да, така некако. Инцелите евентуално еволуираат у MGTOW :D
Ne, incelite se involuntary. Bi napravile se za zenata, ama losite zeni samo odat po seksi Chads sho imaat pari.
Mgtow se obicno razvedeni mazi, ili nekoi sho bile izvarani, razocarani od zivotot. Mrazat zeni posto presna im e ranata.

Inaku od sagata na Eliot omilen mi e delot so bingoto.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Ne se... no za da ne bulshituvam.... stavot e dzabe ako ne se aplicira prakticno..... pa toa kaj mene izgleda vaka....

Прегледај го приврзокот 235317

Zapazi deka megju niv e i Spok... eden mnogu biten aspekt.... princip...
Супер колекција, патем. Затоа што моите слабо стоеја со пари кога бев мала, а Барбиките беа прескапи, си надокнадував со други играчки ко колички од брат ми, трансформери, некои примитивни пазли со шест страни, албуми со сликички за кучиња. Денес си надокнадувам билдајќи си ја колекцијата Барбики со воглавно некои баџет модели. А имаш и црнки, азијки, латино, курви, скини, андроџинс, албино, витилиго модели, со простетички нозе и во инвалидски колички, жени кои оставиле печат врз науката и уметноста и нивни машки пандани. А во последниве неколку години си купувам и трансформери, суперхерои, пософистицирани пазли, флуоресцентни ѕвезди, диносауруси и сл. и си го негувам детето во себе. Битно е детето да биде изложено на различни видови играчки и стимуланси, ваљда. Во стилот на Спок - "Live long and prosper"!
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.832
Поени од реакции
23.346
Инцели се типчиња што никогаш немале романтична врска со жена или било каков контакт со женка. Читаат на нет што сакаат жените од ликови како Сусаро и ги воспеваат таквите, само што разликата е што сусаро е женомрзач, а не инцел. Он проживел и имал некои искуства непријатни кои ги споделува и генерализира на форум.Они тоа го гледаат како реалност и им ја менува сликата према спротивниот пол, и сето тоа е пропратено со корпи од спротивниот пол и додатно комплексирање.
На лична основа, ок навикнат сум. Али да дообјаснам за останатите.

Секогаш кога сум пишувал на тие теми, моите искуства, добри, лоши сум ги тргнал на страна, точно заради пристрасност. Јас прашањето што го поставувам не е-Зошто моите врски биле овакви или онакви? Напротив, се ставам во улога на надбљудувач и перспективата на моето стојалиште потекнува од прашањето-Од сите машки што ги знам, колеги, комшии, другари, познаници, бивши и сегашни луѓе со кои сум се дружел, доколку би имал сестра (пошто немам), со кој од нив би бил ок ако и е дечко, а за кои би негодувал. Тоа е првото прашање. Второто е, во реалноста како стојат на тема успех кај жени тие што ти се ок да ти бидат зет за сестра, а како оние што не ти се ок. Со тешки исклучоци, оние со вторите се поуспешни од оние првите. Куртоните на крај успеваат, (јес да е непотребно ама ова мора да го додадам поради дисклејмер за идиоти) кај грото жени. Ако сакаш, можам и со километри да ти објаснувам зошто е тоа и да ти дадам примери, ама ако стварно те интересира и ако си спремен да погледнеш некои работи од друга перспектива. Ако ова ти е конечен став, џабе е.

П.С. Не сум жемомрзач, туку женопроценител, би се изненадил дека имам солиден број на другарки, и да ми ги знаат ставовите.

@Anon не е женско, машко е. Многу симптоматичен е титлот Бичот Божји, потсеќа на еден лик со истиот ник од порано, едно време беше и Господ и други номенклатурни инкарнации. Други работи што се симптоматични се цинизмот, лесното навигирање по форумски историјати пред февруари 2019, како и начинот на постовите кој е малце поинтелигентен за да биде од женско. Јас може грешам, ама мислам дека е истата личност. Машко е и ве трола.
 
Последно уредено:

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
На лична основа, ок навикнат сум. Али да дообјаснам за останатите.

Секогаш кога сум пишувал на тие теми, моите искуства, добри, лоши сум ги тргнал на страна, точно заради пристрасност. Јас прашањето што го поставувам не е-Зошто моите врски биле овакви или онакви? Напротив, се ставам во улога на надбљудувач и перспективата на моето стојалиште потекнува од прашањето-Од сите машки што ги знам, колеги, комшии, другари, познаници, бивши и сегашни луѓе со кои сум се дружел, доколку би имал сестра (пошто немам), со кој од нив би бил ок ако и е дечко, а за кои би негодувал. Тоа е првото прашање. Второто е, во реалноста како стојат на тема успех кај жени тие што ти се ок да ти бидат зет за сестра, а како оние што не ти се ок. Со тешки исклучоци, оние со вторите се поуспешни од оние првите. Куртоните на крај успеваат, (јес да е непотребно ама ова да го додадам ова поради дисклејмер за идиоти) кај грото жени. Ако сакаш, можам и со километри да ти објаснувам зошто е тоа и да ти дадам примери, ама ако стварно те интересира и ако си спремен да погледнеш некои работи од друга перспектива. Ако ова ти е конечен став, џабе е.

@Anon не е женско, машко е. Многу симптоматичен е титлот Бичот Божји, потсеќа на еден лик со истиот ник од порано едно време беше и Господ и други номенклатурни инкарнации. Други работи што се симптоматични се цинизмот, лесното навигирање по форумски историјати пред февруари 2019, како и начинот на постовите кој е малце поинтелигентен за да биде од женско. Јас може грешам, ама мислам дека е истата личност. Машко е и ве трола.
Со вакви алатки со кои вака лесно се стигнува до информации и постови на кои вие вака штедро се повикувате на инцелдомски мудрости, мизогинија, гинофобија и крајно ступидни воопштувања за жените, да, мора да сум машко кое трола, нема трето. А и цинизмот е, многу познато - резервиран исклучиво за мажите. Ај, ќе пишам дека ми ласка ова што ме сметате за малку поинтелигентна за да бидам женско, ама ќе лажам и прдам (типкам) на тастатура залудно, особено што ова потекнува од вакви високоинтелигентни форумски дејци и профилирани е*ачи.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.186
Поени од реакции
39.911
На лична основа, ок навикнат сум. Али да дообјаснам за останатите.

Секогаш кога сум пишувал на тие теми, моите искуства, добри, лоши сум ги тргнал на страна, точно заради пристрасност. Јас прашањето што го поставувам не е-Зошто моите врски биле овакви или онакви? Напротив, се ставам во улога на надбљудувач и перспективата на моето стојалиште потекнува од прашањето-Од сите машки што ги знам, колеги, комшии, другари, познаници, бивши и сегашни луѓе со кои сум се дружел, доколку би имал сестра (пошто немам), со кој од нив би бил ок ако и е дечко, а за кои би негодувал. Тоа е првото прашање. Второто е, во реалноста како стојат на тема успех кај жени тие што ти се ок да ти бидат зет за сестра, а како оние што не ти се ок. Со тешки исклучоци, оние со вторите се поуспешни од оние првите. Куртоните на крај успеваат, (јес да е непотребно ама ова да го додадам ова поради дисклејмер за идиоти) кај грото жени. Ако сакаш, можам и со километри да ти објаснувам зошто е тоа и да ти дадам примери, ама ако стварно те интересира и ако си спремен да погледнеш некои работи од друга перспектива. Ако ова ти е конечен став, џабе е.

@Anon не е женско, машко е. Многу симптоматичен е титлот Бичот Божји, потсеќа на еден лик со истиот ник од порано едно време беше и Господ и други номенклатурни инкарнации. Други работи што се симптоматични се цинизмот, лесното навигирање по форумски историјати пред февруари 2019, како и начинот на постовите кој е малце поинтелигентен за да биде од женско. Јас може грешам, ама мислам дека е истата личност. Машко е и ве трола.
Сакам да кажам дека ти си погрешен рол модел, ја не викам дека тоа што го збориш нема смисла, дури и слични ствари мене ми се дешавале, али да имам некаква фиксација кон тебе и да ти ги читам мислењата како нешто свето како што праат некои членови тука? Секој треба да си прави заклучоци од свое искуство, а не зошто некој напишал на форум така дека е.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.832
Поени од реакции
23.346
Сакам да кажам дека ти си погрешен рол модел, ја не викам дека тоа што го збориш нема смисла, дури и слични ствари мене ми се дешавале, али да имам некаква фиксација кон тебе и да ти ги читам мислењата како нешто свето како што праат некои членови тука? Секој треба да си прави заклучоци од свое искуство, а не зошто некој напишал на форум така дека е.
На туѓите грешки се учи подобро. Освен ако не си некој убер ебач твоето искуство е лимитирано. Ако не си убер ебач, а сакаш да анализираш и да донесеш заклучоци тогаш ќе надбљудуваш, ќе прашуваш, ќе прашуваш и машки и женски и другари и другарки, дел затоа што сакаш да им помогнеш со совет, дел затоа што те интересира човекот како битие од позиција на психолог-аматер. Тоа и плус, огромен дел од животот го поарчив на кафани, кафичи и клубови, каде што се случувало сешто на кој сум бил и сведок а некогаш и инволвиран учесник. Не знам, ја имам таа карма или жичка како сакаш кажи ја на луѓе да ми се исповедаат, не знам зошто, во суштина сум доверлив човек, ама тоа е само дел од објаснувањето.
Јас лично, како личност значи не сум рол модел, ама зад пишаното стојам. Слободно пиши со што не се согласуваш, ќе дебатираме, нема проблем.
Автоматски споено мислење:

Со вакви алатки со кои вака лесно се стигнува до информации и постови на кои вие вака штедро се повикувате на инцелдомски мудрости, мизогинија, гинофобија и крајно ступидни воопштувања за жените, да, мора да сум машко кое трола, нема трето. А и цинизмот е, многу познато - резервиран исклучиво за мажите. Ај, ќе пишам дека ми ласка ова што ме сметате за малку поинтелигентна за да бидам женско, ама ќе лажам и прдам (типкам) на тастатура залудно, особено што ова потекнува од вакви високоинтелигентни форумски дејци и профилирани е*ачи.
Жени не прдат. И да прдат тој збор е забранет за употреба :D .
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.186
Поени од реакции
39.911
На туѓите грешки се учи подобро. Освен ако не си некој убер ебач твоето искуство е лимитирано. Ако не си убер ебач, а сакаш анализираш и да донесеш заклучоци тогаш ќе надбљудуваш, ќе прашуваш, ќе прашуваш и машки и женски и другари и другарки, дел затоа што сакаш да им помогнеш со совет, дел затоа што те интересира човекот како битие од позиција на психолог-аматер. Тоа и плус, огромен дел од животот го поарчив на кафани, кафичи и клубови, каде што се случувало сешто на кој сум бил и сведок а некогаш и инволвиран учесник. Не знам, ја имам таа карма или жичка како сакаш кажи ја на луѓе да ми се исповедаат, не знам зошто, во суштина сум доверлив човек, ама тоа е само дел од објаснувањето.
Јас лично, како личност значи не сум рол модел, ама зад пишаното стојам. Слободно пиши со што не се согласуваш, ќе дебатираме, нема проблем.
Мислењата твои не се тема на дебата тука, муабетот ми беше за твојот култен статус што кај некои членови е застапен низ годиниве. Тоа ме нервира, што место они да пробаат да бркнат нешто, само ги прифаќаат фактите сервирани од тебе како закон. Многу пати ми искочиле такви мислења, али ова на анон ми падна у око сеа па реков малце да им објаснам какви се работите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom