Феминизам!

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Па убаво е да сакате забавувач, ама сакате да е и романтичар, да е и финансиер, да е како Момоа и ред други работи да е. Е сега, што вие ќе понудите за возврат, кога ќе налетате на таков збир од квалитети ...
Во денешно време и да налетате на таков маж, голема е веројатноста тој да е зафатен, си има дечко :D

П.С. Ако на 30+ не знае што сака да јаде, во ресторан по нејзина желба, јас сигурно нема да измислам топла вода.
Ништо од тоа не барам, само барам да не е тежок мрчатор и да не може да ме надзбори (не зборувам многу во реален живот).

Лелеее, кои смешки од дискусија..да бе, на жените затнат им е га*от и затоа не прделе......
Да видиш на аеробик како си прткаат, оп оп..трт..
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
ме изнасмеавте слатко....
Пишав прдам на тастатура, во преносно значење, ама изгледа морам да им цртам. Инаку, си сакам scatological humor и со женсково друштво во кое се движам често си го употребуваме.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Ништо од тоа не барам, само барам да не е тежок мрчатор и да не може да ме надзбори (не зборувам многу во реален живот).
Па и не можеш да бараш, на форум си. Веројатно си 6ка. Ако не си трол офкорс, ама тешко да не си.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Па и не можеш да бараш, на форум си. Веројатно си 6ка. Ако не си трол офкорс, ама тешко да не си.
Демократско право ми е да учествувам на фоум, Бафра се надоврза на мојот пост, па да му одговорам. Нескромно ќе си дадам 8,5, во некои денови викаа и дека сум 9. Ок, трол сум, whatever floats your boat. (y)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.311
Ништо од тоа не барам, само барам да не е тежок мрчатор и да не може да ме надзбори (не зборувам многу во реален живот).
Абе кај се видело и чуло, маж мрчатор ... тоа обично важи за жените, не во негативно, туку така се скроени, а зашто за да не те надзбори, ако поисправни/пологични се неговите тези !

Прашањето беше во смисла откако ќе го најдеш принцот, што имаш ти да понудиш ...
еве @BenDover посветува многу внимание на ќерката :backa: , скоро сигурен сум дека нема да ја направи разгалена татина принцеза штом @Anon го тестирал за зет.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Па и не можеш да бараш, на форум си. Веројатно си 6ка. Ако не си трол офкорс, ама тешко да не си.
А што мислиш за мене Анон, сеуште трол?

Те прашувам бидејќи мислам дека со Натан сме во слична ситуација.

Те молам земи во предвид дека пишувам кирилично овојпат без три точки од респект.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.311
Демократско право ми е да учествувам на фоум
Многу луѓе мешаат права со привилегии во животот. Немаме никакви права, туку само привилегии, кои лесно можат да ти бидат одземени од момците и девојките во плаво. Затоа се тука тие во црно :misticen:
И на форумов пристапот е привилегија, која зависи од неколку модератори, кои во зависност дали сте на иста бранова должина ќе ти биде дозволено да пишуваш.
Немам замерка, нивни продукт, како сакаат така ќе си го работат, само појаснувам разлика од права и привилегии. ;)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Абе кај се видело и чуло, маж мрчатор ... тоа обично важи за жените, не во негативно, туку така се скроени, а зашто за да не те надзбори, ако поисправни/пологични се неговите тези !
Друго е финтата со надзборувањето, и да може не треба да го направи, за да не ја стави во подредена ситуација, пошто ќе знае колку лошо она ќе се почувствува, а тоа нема да го направи бидејќи ја сака и почитува.

Има работи кои се побитни од IQ.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.311
Друго е финтата со надзборувањето, и да може не треба да го направи, за да не ја стави во подредена ситуација, пошто ќе знае колку лошо она ќе се почувствува, а тоа нема да го направи бидејќи ја сака и почитува.

Има работи кои се побитни од IQ.
Не бев доволно јасен, се однесува на надзборувања за работи кои се битни од животен, професионален и научен аспект. Инаку за :blablab: и те како треба жените да бидат оставени да си мрчат/зборат, бидејќи сепак тие се емоцинален резервоар, кој мора да се празни. Ние сме логичари.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Многу луѓе мешаат права со привилегии во животот. Немаме никакви права, туку само привилегии, кои лесно можат да ти бидат одземени од момците и девојките во плаво. Затоа се тука тие во црно :misticen:
И на форумов пристапот е привилегија, која зависи од неколку модератори, кои во зависност дали сте на иста бранова должина ќе ти биде дозволено да пишуваш.
Немам замерка, нивни продукт, како сакаат така ќе си го работат, само појаснувам разлика од права и привилегии. ;)
Реално зависи од тоа колку сме дифтари :D
Сум бил казнет можеби неколку пати без врска....небитно, неправда е целиов живот хахахх
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Не бев доволно јасен, се однесува на надзборувања за работи кои се битни од животен, професионален и научен аспект. Инаку за :blablab: и те како треба жените да бидат оставени да си мрчат/зборат, бидејќи сепак тие се емоцинален резервоар, кој мора да се празни. Ние сме логичари.
Има многу бракови каде што е обратно, има многу жени кои се подобри логичари, има жени CEO на компании, они маж не можат да си најдат бидејќи се закана за неговото его, и нели ги викаме Бич!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Има многу бракови каде што е обратно, има многу жени кои се подобри логичари, има жени CEO на компании, они маж не можат да си најдат бидејќи се закана за неговото его, и нели ги викаме Бич!
Ќе си купат ако не можат да најдат......не се навикнати, ама ако може кучиња и мачки ќе може и мажи. :D
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Абе кај се видело и чуло, маж мрчатор ... тоа обично важи за жените, не во негативно, туку така се скроени, а зашто за да не те надзбори, ако поисправни/пологични се неговите тези !

Прашањето беше во смисла откако ќе го најдеш принцот, што имаш ти да понудиш ...
еве @BenDover посветува многу внимание на ќерката :backa: , скоро сигурен сум дека нема да ја направи разгалена татина принцеза штом @Anon го тестирал за зет.
Мрчатори и напорни мажи, фуј. Не живеам во илузии дека ќе најдам "принц". Уствари, еднаш помислив дека најдов, се' ми се свиѓаше во врска со него, физикус, карактер, интелект, воспитание, скромност, ненаметливост (тие последните две ставки кои ти ги пишав погоре), беше ептен младешка љубов и ни се разидоа патиштата, се' уште не му наоѓам некаква сериозна замерка, освен пасивност, можеби. Човеков со кој сум сега е коректен, внимателен, мил и јас сум таква кон него, е сега што страста не е на тоа ниво како со претходниов, не знам што да кажам. :toe:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.311
Има многу бракови каде што е обратно, има многу жени кои се подобри логичари, има жени CEO на компании, они маж не можат да си најдат бидејќи се закана за неговото его, и нели ги викаме Бич!
Ејјјјј, збориме за основни карактеристики на маж-жена.
Ако така гледаш многу мажи се скарале со логиката, еве @Ron Burgundy е еден од нив, ама им надеж и за него. :D

За мажот кој нема да дозволи да биде шкопан, таквите жени ќе бидат среќни со него, заедно ќе напредуваат и тоа е природна еволуција. Таквите жени се Бич, зашто инстиктивно им доаѓа да ги тестираат мажите дали е лидер или обичен следбеник. Жените сакале признале или не, природно им е да бараат подобар партнер од нив, со послаб нема да се среќни.
Е сега што мажите, сме дозволиле да ги изгубиме основните природни карактеристики, што поради домашно воспитување, што поради системот, вината кај себе треба да си ја бараат.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Мрчатори и напорни мажи, фуј. Не живеам во илузии дека ќе најдам "принц". Уствари, еднаш помислив дека најдов, се' ми се свиѓаше во врска со него, физикус, карактер, интелект, воспитание, скромност, ненаметливост (тие последните две ставки кои ти ги пишав погоре), беше ептен младешка љубов и ни се разидоа патиштата, се' уште не му наоѓам некаква сериозна замерка, освен пасивност, можеби. Човеков со кој сум сега е коректен, внимателен, мил и јас сум таква кон него, е сега што страста не е на тоа ниво како со претходниов, не знам што да кажам. :toe:
Извади му ја кетвумен у спална, ќе видиш како ќе се дигне страста, он ќе го извади постепено зверот.... додека не се споите и на тоа ниво нема да ја осетите страста што на секој му треба.

Можеш ти да го иницираш, полека, не чекај, биди проактивна.

Тестирај го во мала доза, ако ништо друго некој будала на форум идеа ти дал....

Ова е многу битно за феминизмот! :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.311
Човеков со кој сум сега е коректен, внимателен, мил и јас сум таква кон него, е сега што страста не е на тоа ниво како со претходниов, не знам што да кажам. :toe:
Ете доказ за тоа што го пишувам, (не сум баш како Сусаро и Анон елоквентен :cool:) си нашла некој според правилата на општеството, ама страстааааааа која е основата кај жените, нели се емоционално водени, што правиме .... за некоја година ќе се појави некој друг, ќе ги разигра пеперутките и грешкаааааа.
Затоа пазете што посакувате и доста читате списанија (Космополитан генерации) напишани од жени, што сакале мажите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom