Феминизам!

Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Нда, затоа заглавив овде, а им се потсмевав на сите коишто учествуваат на форуми и почнав да копам и по руски статии на Википедија у некои свои бесмислени обиди да ширам неофеминаци идеологија, а вие да мислите дека јас како жена сум била нешто особено под машка репресија во животов. Единствено што научив корисно од форумов е тоа колку всушност живееме во инцелдом, што на крајот од денот е прилично поразително с(п)ознание. Успеав, несомнено.
Имаш цел, не се откажувај.... еве ја не се откажав од Анон, и денес имавме поцивилизирана преписка мала...

Од слични причини и јас сум тука....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нда, затоа заглавив овде, а им се потсмевав на сите коишто учествуваат на форуми и почнав да копам и по руски статии на Википедија у некои свои бесмислени обиди да ширам неофеминаци идеологија, а вие да мислите дека јас како жена сум била нешто особено под машка репресија во животов. Единствено што научив корисно од форумов е тоа колку всушност живееме во инцелдом, што на крајот од денот е прилично поразително с(п)ознание. Успеав, несомнено.
А што сакаш уствари?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
:cuc:
Тоа е битно во реалниот живот,тоа е мерливо, се друго може само пуфки да продаваме.


:cuc:
Како беше онаа: додека интелигентниот прави план како да ја помине реката, каде да го изгради мостот, "будалиот" веќе ја преминал.

Слободно уфрлај се, не се срами. (y)
Како беше она - само ограничените не работат на својата надградба и многу често се натценуваат себеси и им контрираат на поинформираните од себе, користејќи неосновани и будалести контрааргументи на форуми.

You're not convinced you're particularly smart.

Psychologists discovered the Dunning-Kruger effect, which says that people who are less competent or bright consistently overestimate their mental abilities while intelligent people are far more aware of their limitations.
And knowing your limitations means you're more likely to surround yourself with people to offset your limitations. It also makes you hungrier to learn more, which makes you smarter (sign No. 3). As Shakespeare said, "The fool doth think he is wise, but the wise man knows himself to be a fool."
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.930
Поени од реакции
7.315
А што сакаш уствари?
Ова веќе преминува во длабоки теми.

Прашањето на кое многу девојки немаат одговор.
Идете на јадење, седнуваш, ја прашуваш што ќе јадеш, што ќе нарачаш и во 99% случаеви добиваш: нешто убаво
А што е тоа убаво иди па погоди :misticen:, а ни самите не можат да прецизираат.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ова веќе преминува во длабоки теми.

Прашањето на кое многу девојки немаат одговор.
Идете на јадење, седнуваш, ја прашуваш што ќе јадеш, што ќе нарачаш и во 99% случаеви добиваш: нешто убаво
А што е тоа убаво иди па погоди :misticen:, а ни самите не можат да прецизираат.
Сакаат изненадувања.....и ти си бил доста глуп.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Сакаат изненадувања.....и ти си бил доста глуп.
Бафи, бејб, ќе морам да се согласам со Боди за ова, всушност тоа и ти го елаборирав погоре, а да беше ти нешто особено интелигентен и перцептивен, ќе сфатеше.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.930
Поени од реакции
7.315
Бафи, бејб, ќе морам да се согласам со Боди за ова, всушност тоа и ти го елаборирав погоре, а да беше ти нешто особено интелигентен и перцептивен, ќе сфатеше.
Па убаво е да сакате забавувач, ама сакате да е и романтичар, да е и финансиер, да е како Момоа и ред други работи да е. Е сега, што вие ќе понудите за возврат, кога ќе налетате на таков збир од квалитети ...
Во денешно време и да налетате на таков маж, голема е веројатноста тој да е зафатен, си има дечко :D

П.С. Ако на 30+ не знае што сака да јаде, во ресторан по нејзина желба, јас сигурно нема да измислам топла вода.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Единствено што научив корисно од форумов е тоа колку всушност живееме во инцелдом
А ова потсмевањево на инцелите... инцели за мене се луѓе што ја сфатиле која е финтата со жените. Делумно се пронаоѓам во нив.
Реално, просечниот маж, збориме просек за се, изглед, тело, финансии итн. има 4 патеки во животот.
Првата е да најде исто така просечна жена и да има просечен и субјективно досаден живот. И овде постојат шанси да се изгориш пошо дури и со просечна жена не знаеш кога ќе и удри у глава менталното.
Втората му е да се обиде да најде нешто поинтересно и поубаво а стабилно (шансата за ова е 5-10%) а во 90% од случаите ќе се изгори. Не се извадени од ракав процентиве! Ама не давам извор :D
Третата опција му е да најде некоја потпросечна пошо тоа е, мора да се жени, потомство ово оно и онака колку да се рече дека животот му е slightly less miserable.
Четвртата опција му е да си оди по својот пат и да батали жени пошо не му се ризикуе да ја најде таа една од 10 или 20 а не сака просечно и ги вреѓа за да се утеши а се за вреѓање... и тука е создадено тоа инцелство што се потценува.
Инцелите имаат длабоки причини зошто се инцели а ете сепак и за тоа добиваат ремет...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
А ова потсмевањево на инцелите... инцели за мене се луѓе што ја сфатиле која е финтата со жените. Делумно се пронаоѓам во нив.
Реално, просечниот маж, збориме просек за се, изглед, тело, финансии итн. има 4 патеки во животот.
Првата е да најде исто така просечна жена и да има просечен и субјективно досаден живот. И овде постојат шанси да се изгориш пошо дури и со просечна жена не знаеш кога ќе и удри у глава менталното.
Втората му е да се обиде да најде нешто поинтересно и поубаво а стабилно (шансата за ова е 5-10%) а во 90% од случаите ќе се изгори. Не се извадени од ракав процентиве! Ама не давам извор :D
Третата опција му е да најде некоја потпросечна пошо тоа е, мора да се жени, потомство ово оно и онака колку да се рече дека животот му е slightly less miserable.
Четвртата опција му е да си оди по својот пат и да батали жени пошо не му се ризикуе да ја најде таа една од 10 или 20 а не сака просечно и ги вреѓа за да се утеши а се за вреѓање... и тука е создадено тоа инцелство што се потценува.
Инцелите имаат длабоки причини зошто се инцели а ете сепак и за тоа добиваат ремет...
Одејки така по својот пат он си ја наоѓа среќата(олицетворена во некоја жена)....арно ама затоа што веќе ја одбрал четвртата опција он не се замара, гордо чекори по патот...
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
А ова потсмевањево на инцелите... инцели за мене се луѓе што ја сфатиле која е финтата со жените. Делумно се пронаоѓам во нив.
Реално, просечниот маж, збориме просек за се, изглед, тело, финансии итн. има 4 патеки во животот.
Првата е да најде исто така просечна жена и да има просечен и субјективно досаден живот. И овде постојат шанси да се изгориш пошо дури и со просечна жена не знаеш кога ќе и удри у глава менталното.
Втората му е да се обиде да најде нешто поинтересно и поубаво а стабилно (шансата за ова е 5-10%) а во 90% од случаите ќе се изгори. Не се извадени од ракав процентиве! Ама не давам извор :D
Третата опција му е да најде некоја потпросечна пошо тоа е, мора да се жени, потомство ово оно и онака колку да се рече дека животот му е slightly less miserable.
Четвртата опција му е да си оди по својот пат и да батали жени пошо не му се ризикуе да ја најде таа една од 10 или 20 а не сака просечно и ги вреѓа за да се утеши а се за вреѓање... и тука е создадено тоа инцелство што се потценува.
Инцелите имаат длабоки причини зошто се инцели а ете сепак и за тоа добиваат ремет...
Не мораше да се изјасниш дека се пронаоѓаш во инцелите, со самото тоа што ме цитираше и наведе некои "длабоки причини" за кои сметаш дека се кредибилни, се издаде. И еден краток преглед на твоите постови кои засегаат некоја ваква машко-женска проблематика е доволен. Инцелите се за секој потсмев и ремет и треба да им се пристапи како на сериозен проблем кој треба да се искорени без и кај нас да повлече посериозни жртви.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не мораше да се изјасниш дека се пронаоѓаш во инцелите, со самото тоа што ме цитираше и наведе некои "длабоки причини" за кои сметаш дека се кредибилни, се издаде. И еден краток преглед на твоите постови кои засегаат некоја ваква машко-женска проблематика е доволен. Инцелите се за секој потсмев и ремет и треба да им се пристапи како на сериозен проблем кој треба да се искорени без и кај нас да повлече посериозни жртви.
Да не си го имаш земено ова како мисија?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Инцелите се за секој потсмев и ремет и треба да им се пристапи како на сериозен проблем кој треба да се искорени без и кај нас да повлече посериозни жртви.
Дај дефиниција за инцел, зошто се за потсмев, зошто се проблем и за какви тоа жртви побогу зборуваш?
Аргументите на жените „жртви на инцели“ веројатно се дека инцелите се неспособни, грди, „не знаат со жена“ итн итн. а тоа е само оправдување затоа што едноставно жената НЕМАЛА ИНТЕРЕС.
Знаеш зошто нема жени инцели?
Затоа што се 73 пати повеќе способни за манипулација и ако после долги обиди не го добијат она што го сакаат, лесно одат на друг кур каде што манипулациите ќе им успеат.
Мажите од друга страна се стрејт форвард. Немаат многу вештини за манипулација во овој аспект, и кога ќе налетаат на голем број жени од кои биле одбиени пошо жените сакаат да бидат бркани и спонтано на третата уличка да се сопнат и несакајќи да паднат на кур (драг @Sussaro), или биле изгорени во кратка врска, нормално дека ќе станат „инцели“.
Има исклучоци секако, ама горе-долу таква е ситуацијата, ОСОБЕНО во поновиов период.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Дај дефиниција за инцел, зошто се за потсмев, зошто се проблем и за какви тоа жртви побогу зборуваш?
Знаеш зошто нема жени инцели?
Затоа што се 73 пати повеќе способни за манипулација и ако после долги обиди не го добијат она што го сакаат, лесно одат на друг кур каде што манипулациите ќе им успеат.
Мажите од друга страна се стрејт форвард. Немаат многу вештини за манипулација во овој аспект, и кога ќе налетаат на голем број жени од кои биле одбиени пошо жените сакаат да бидат бркани и спонтано на третата уличка да се сопнат и несакајќи да паднат на кур (драг @Sussaro ), или биле изгорени во кратка врска, нормално дека ќе станат „инцели“.
Има исклучоци секако, ама горе-долу таква е ситуацијата, ОСОБЕНО во поновиов период.
И време беше за повикај-брат-инцел адутот!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
И време беше за повикај-брат-инцел адутот!
Не е повикај брат. Нова си и не знаеш. Го тагнав не дека го викам туку дека имаше таков сличен пост напишано он одамна.
Имаш совршени анализи од него напишани на форумов кои нема да ти се допаднат затоа што се вистинити.
И ја не им верував едно време, но после повеќе искуства, случки на другари и слично, ја сфатив работата.

Некако ти снема аргументи у задњиве 2 поста... хехе што има да аргументираш, тотални заблуди и невистини пишувам xD
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.474
Поени од реакции
28.725
Инцелите имаат длабоки причини зошто се инцели а ете сепак и за тоа добиваат ремет...
Ne si razbral.
Involuntary celibates se onie grdi zabegani (vo nivni zborovi) m'lady fedora sho cekaat zeni da im prijdat. Primer Eliot Roger.

Po ova sho si go pisal mislis na MGTOW.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom