Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
До сега знаевме дека е скапа, грдичка и не многу квалитетна. Сега дознавме дека се и опасни по живот :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А кога ќе помислам како народот се радуваше на градбите "Скопје 2014" на гwујо.
Како на бебе кога ќе му дадеш играчка. :pos:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Некој се радува на градби некој на уривање... :toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Некој се радува на градби некој на уривање... :toe:
не заебавај

Единаесет милиони евра Грујо смота за оваа фасада, што ветер ја дувна.

СДСМ не мора да го демонтираат ништо од 2014-та, може само волкот од трите прасиња да го викнат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
не заебавај

Единаесет милиони евра Грујо смота за оваа фасада, што ветер ја дувна.

СДСМ не мора да го демонтираат ништо од 2014-та, може само волкот од трите прасиња да го викнат.

11 мил е грабеж. Ако е тоа точно (мада чисто сумњам пошто до сега не видовме ниту еден доказ од СДСМ за било што освен монтираните снимки) некој треба да одговара.

Тоа што СДСМ све запушти и ништо не одржува е исто така за осуда и исто некој треба да одговара за тоа. Јас сфаќам дека има луге на кој не им се свиѓа СК2014 и тоа е ОК, ама не е одговорно од инат да не одржуваш објекти изградени од други.

Имаше невреме, кровот одлетал од гимназија која ја реновирале сега пред некоја година... Што со тоа? Сериозно веруваш дека некој реновирал само фасада на таков објект без притоа да го провери покривот? Еве и да е така, дали според тебе е тоа ОК, правилен начин на работа или чист аматеризам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ах, СДСМ е крива оти не ја одржувала фасадава. :pos: Затоа се одлепила, не затоа што лапнаа пари за нула работа и квалитет, како во случајот на театарот и практично све друго.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Ах, СДСМ е крива оти не ја одржувала фасадава. :pos: Затоа се одлепила, не затоа што лапнаа пари за нула работа и квалитет, како во случајот на театарот и практично све друго.

Апсолурно. Не само што не ја одржувала него не би бил изненаден да е и намерно оштетена. Од ден еден им е трн во очи се што направи прошлата гарнитура и со душа чекаат било каква прилика да можат да уништат се што е направено.

Чисто сумњам дека цел ѕид така ќе падне мада се гледа дека било прилично големо невреме.

Нула работа и квалитет? Дај кажи нешто што СДСМ изгади овие 3 год да споредиме квалитет...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Абе фасада од 11 милиони ја оддува ветер бре! Ветер!

Истиот ветер кровови од школи што оддува и повредил човек? Ветерот што дуваше контењери по партизанска така? За тој збориме? Не мора да ми објаснуваш за ветрови сум видел и тајфуни и торнада и тропски бури...

11 милиони ако коштала и ако имало малверзации нека ги осудат, еве 3 год на власт се уште чекаме. За тие пари се гради едно школо, не пак фасада. Јас пак ќе ти кажам ако имале докази дека тоа толку коштало и не ги осудиле тогаш вината барај ја кај СДСМ. Јас конкретно било што да излезе од нив веќе не го верувам, Заев мислам доволно пати ни докажа дека виситината е буквално секогаш спротивна на она што СДСМ или он го тврди.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Истиот ветер кровови од школи што оддува и повредил човек? Ветерот што дуваше контењери по партизанска така? За тој збориме?

11 милиони ако коштала и ако имало малверзации нека ги осудат, еве 3 год на власт се уште чекаме. За тие пари се гради едно школо, не пак фасада. Јас пак ќе ти кажам ако имале докази дека тоа толку коштало и не ги осудиле тогаш вината барај ја кај СДСМ. Јас конкретно било што да излезе од нив веќе не го верувам, Заев мислам доволно пати ни докажа дека виситината е буквално секогаш спротивна на она што СДСМ или он го тврди.
Кој да ве осуди бре?
Заев?
:pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Заев никого не осуди до сега. Зашто сега би било така?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Заев никого не осуди до сега. Зашто сега би било така?
Па ваљда затоа што вети нели правда, мир, чуда... Али ОК, ако ти викаш дека нема намера тоа да донесе и е небитно, тогаш ваљда време е да си оди?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
11 мил е грабеж. Ако е тоа точно (мада чисто сумњам пошто до сега не видовме ниту еден доказ од СДСМ за било што освен монтираните снимки) некој треба да одговара.

Тоа што СДСМ све запушти и ништо не одржува е исто така за осуда и исто некој треба да одговара за тоа. Јас сфаќам дека има луге на кој не им се свиѓа СК2014 и тоа е ОК, ама не е одговорно од инат да не одржуваш објекти изградени од други.

Имаше невреме, кровот одлетал од гимназија која ја реновирале сега пред некоја година... Што со тоа? Сериозно веруваш дека некој реновирал само фасада на таков објект без притоа да го провери покривот? Еве и да е така, дали според тебе е тоа ОК, правилен начин на работа или чист аматеризам.
Се согласувам, никој ништо не може против објективните временски непогоди од типот на бесни ветришта, поплави и... миења со црево. И најсолидните градби тука би потфрлиле. Водата и влагата не се проблем само на Археолошкиот музеј, туку и на Архивот!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Се согласувам, никој ништо не може против објективните временски непогоди од типот на бесни ветришта, поплави и... миења со црево. И најсолидните градби тука би потфрлиле. Водата и влагата не се проблем само на Археолошкиот музеј, туку и на Архивот!

Odlicen link i tekst od komunjarski medium koj objasnuva uste vo prviot paragraf deka sekakvi budalastini se pisuvaat zavisno od partiskata pripadnost.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom