UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.862
Поени од реакции
1.287
Без играчи сме на реваншот, Бускетс, Видал, С.Роберто,Суарез, Дембеле, Пиќе ако е потешко повреден, Алба дали ќе се врати...
Немате гајле на домашен терен... барем јас така мислам. :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Без играчи сме на реваншот, Бускетс, Видал, С.Роберто,Суарез, Дембеле, Пиќе ако е потешко повреден, Алба дали ќе се врати...
Нека ви дозволат, земете уште некој од Еибар или Гранада.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Стандард лошо во гости. Сега да не си барам стари постови. Уште после ждрепката кога беше Валверде пишав оти во гости едвај ќе извадат 0-0 или 1-1. За жал испадна дека и со Сетиен не се промени таа работа... Е сега пишав и дека дома ќе ги згазиме 3-0 или 4-0. Сега со толку повредени и суспендирани може не е реално тоа ама како и да е очекувам било каква победа и пролаз.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.841
Постот е дека мислам дали да одам во живо да го гледам реваншот. За жал (или за среќа) живеам во овој тажен обид за држава каде што треба цела година да чекаш за да го обновиш пасошот, па нема да одам.



Никаква игра од Челзи, како со премногу страв да влегоа во дуелот. Напред исто како цела сезона, ептен неефикасни. Назад исто како цела сезона, тотален распад при секоја посериозна контра. Прелесно си се прошета Баерн за секој гол. Без Канте и без добри крила ептен тешко во вакви натпревари.
За реваншот секако навивачки секогаш ќе се надевам до крај, ама тимот моментално нема вистинско лидерство и карактер за да брка толкава негатива.
Искрено жалам што нема да бидиш во можност да ги гледаш во живо и се надевам дека во блиска иднина ќе ја имаш таа можност.

Од друга страна јас ти пишав во контекст дека сепак бев во право дека Баерн ќе ве торпедира и најлесно ќе помини од фаворитите иако после тој мој фамозен пост вие се исмевавте во стил демек секогаш промашвам што се испостави дека нема никаква врска..и Барселона ја спомнав дека ќе помини со Наполи и уште сум на тоа мислење.

Реално не сте дораснати за Баерн моментално кој игра убинствен фудбал оваа сезона...не знам со кој памет очекувавте да му парирате...кога да ги гледам на телевизија по 150 шанси прават за гол...прави крвници се.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.162
Поени од реакции
16.702
Искрено жалам што нема да бидиш во можност да ги гледаш во живо и се надевам дека во блиска иднина ќе ја имаш таа можност.

Од друга страна јас ти пишав во контекст дека сепак бев во право дека Баерн ќе ве торпедира и најлесно ќе помини од фаворитите иако после тој мој фамозен пост вие се исмевавте во стил демек секогаш промашвам што се испостави дека нема никаква врска..и Барселона ја спомнав дека ќе помини со Наполи и уште сум на тоа мислење.

Реално не сте дораснати за Баерн моментално кој игра убинствен фудбал оваа сезона...не знам со кој памет очекувавте да му парирате...кога да ги гледам на телевизија по 150 шанси прават за гол...прави крвници се.
За се ќе се согласам со тебе само за едно не, од кај Баерн убиствен фудбал оваа сезона ?
Ги начекаа Челзи деца, кои рака на срце добро се држат во ПЛ ама ова е ЛШ и за тоа треба искуство.
Плус клучниот играч на Челзи се повреди баш пред овој дуел, Канте, знаеме колку значи за Челзи во дефанзива поготово против ваков тим се осети неговото отсуство.
Тука и Лампард ја утна со составот, колку и да не е Вилијан во форма сепак добро ќе легнеше на тие контри кои ги правеа Челзи во прво полувреме, Педро исто можеше да се најди, а тој зема го става Џејмс напред, и Баркли слепецот, кога го видов составот знаев дека ќе изгубат ама не очекував дека мајтап ќе си играат Баерн.
Гледа дека страната кај Азпи не постои не превзема ништо.
Не сакам да ги потценам Баерн како екипа, туку муабетот ми е дека не се толку моќни колку шо ги напрај, туку играа против многу послаб противник.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.841
За се ќе се согласам со тебе само за едно не, од кај Баерн убиствен фудбал оваа сезона ?
Ги начекаа Челзи деца, кои рака на срце добро се држат во ПЛ ама ова е ЛШ и за тоа треба искуство.
Плус клучниот играч на Челзи се повреди баш пред овој дуел, Канте, знаеме колку значи за Челзи во дефанзива поготово против ваков тим се осети неговото отсуство.
Тука и Лампард ја утна со составот, колку и да не е Вилијан во форма сепак добро ќе легнеше на тие контри кои ги правеа Челзи во прво полувреме, Педро исто можеше да се најди, а тој зема го става Џејмс напред, и Баркли слепецот, кога го видов составот знаев дека ќе изгубат ама не очекував дека мајтап ќе си играат Баерн.
Гледа дека страната кај Азпи не постои не превзема ништо.
Не сакам да ги потценам Баерн како екипа, туку муабетот ми е дека не се толку моќни колку шо ги напрај, туку играа против многу послаб противник.
Тогаш ги немаш гледано не знам шо да речам...

Ме имаш погрешно разбрано..можеби не се најаки и премоќни туку играат страшен фудбал..тоа сакав да потенцирам..иначе за губење се разбира дека можат да изгубат .

Јас на сите натпревари што ги гледав играа страшно добро и ми оставија одличен впечаток ..на пример со Леверкузен кога ги гледав изгубија 1-2 ама направија 1000 шанси и не ги сакаше топката..од тогаш се торпедираа(освен Лајпцих 0-0 кога заврши), и резултатите не му се случајни...имаат добар тим и многу се организирани...бекојте двата му се погодија и добро се покриени на сите позиции....ништо чудно да одат до крај како што нема некои изразити фаворити.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Без играчи сме на реваншот, Бускетс, Видал, С.Роберто,Суарез, Дембеле, Пиќе ако е потешко повреден, Алба дали ќе се врати...
Штеген, Фирпо, Умтити, Ленглет, Семедо, Де Јонг, Артур, Ракитич, Меси, Фати, Гризман.

Ок сме, па можда и подобро вака, само на клупа нз кој ќе седи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.162
Поени од реакции
16.702
Тогаш ги немаш гледано не знам шо да речам...

Ме имаш погрешно разбрано..можеби не се најаки и премоќни туку играат страшен фудбал..тоа сакав да потенцирам..иначе за губење се разбира дека можат да изгубат .

Јас на сите натпревари што ги гледав играа страшно добро и ми оставија одличен впечаток ..на пример со Леверкузен кога ги гледав изгубија 1-2 ама направија 1000 шанси и не ги сакаше топката..од тогаш се торпедираа(освен Лајпцих 0-0 кога заврши), и резултатите не му се случајни...имаат добар тим и многу се организирани...бекојте двата му се погодија и добро се покриени на сите позиции....ништо чудно да одат до крај како што нема некои изразити фаворити.
Не ја земам Бундеслигата за мерило оти таму освен две три екипи сето превара е,а Баерн скоро против сите посериозни екипи не успеа да победи.
Во ЛШ не се знае ништо,можи и да стигнат до крај, не дека немаат квалитет да успеат во тоа ама мислам дека посериозна екипа ќе ги испадни.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Дејвис страшен, огин играч, добар беше и Гнабри него види го овој стелтов бе неговите растурат он земал замара за Пепе, ебати неарниот лик...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom